- - -

Zpět   Kontakt  další relaxační:     MENU RelaX      MENU POZNÁVACÍ        MENU POBYTOVÉ       MENU JEDNODENNÍ      >>>  /šedé nemají platné termíny/

Maďarsko: LÁZNĚ BÜKFÜRDŐ(4-5/bus)     LÁZNĚ HEVÍZ HELIOS(4/bus)     LÁZNĚ HEVÍZ PANORAMA(4/bus)     ZALAKAROS FREYA(bus)

LÁZNĚ HEVÍZ PALACE(bus)    LÁZNĚ SÁRVÁR(bus)     ZALAKAROS PARK_INN(bus)     Lázně Mosonmagyaróvár(4/bus)   LÁZNĚ HARKÁNY AMETISZT(bus)   

Německo: Tropické Ostrovy_V(bus)     Tropické Ostrovy_E(bus)     Tropické Ostrovy_M(bus)   Bad Füssing_P(bus)   Bad Füssing_V(bus)   

Slovensko:  PODHÁJSKA***(bus)  PODHÁJSKA***(vlastní)

Slovinsko:  Mořský park TERMARIS_P(bus)     Mořský park TERMARIS_M(bus)     Rimske Terme(vlastní)     

 

MAĎARSKO - člen EU (měna FORINT)

 DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

LÁZNĚ HEVÍZ

lázeňský pobyt s autobusovou dopravou

 4dny / 3noci

 

Hotel HELIOS***

 s polopenzí

Termíny a ceny

večerní nálada

 

 

Lázně Hevíz jsou jedny z největších a nejznámějších lázeňských středisek v Maďarsku, turistické centrum s řadou hotelů, léčebných domů a obchodů. Leží v údolí vzdáleném 6 km od jihozápadního cípu Balatonu. 

Návštěvníci Hevízu jsou okouzleni jeho krásou, jedinečnou atmosférou a také přírodním divem - velkým přírodním jezerem s termální vodou o rozloze 4,4 ha. 

V létě dosahuje teplota vody 33-35 °C, v zimě je (dle klimatických podmínek) o poznání nižší (26-28 °C). 

Léčivé účinky termální vody využívali už staří Římané, ale první lázně byly postaveny až v roce 1795. Pramen poskytuje 86 milionů litrů vody denně, takže voda v jezeře se vymění každých 28 hodin. Voda (obohacená vápníkem, magnesiem, sodíkem, chloridem, hydrogen karbonátem a jinými látkami) je vhodná k léčení nemocí pohybového ústrojí, revmatizmu, zastaralých degenerativních onemocnění páteře, kloubů a kostí (tenisový loket), osteoporózy, Bechtěrevovy nemoci, poúrazových a pooperačních ortopedických stavů. 

V případě nepříznivého počasí mohou návštěvníci využít v revmatologických a rehabilitačních lázních 5 krytých bazénů s podvodními tryskami s termální vodou a jeden bazén s obyčejnou vodou. Právě díky termálnímu jezeru patří Hevíz mezi nejvyhledávanější a největší lázeňská střediska nejen v Maďarsku, ale v celé Evropě.

Vzdálenost po silnici z Prahy je 527 km.

 

Hevíz

LÁZNĚ HEVÍZ - program zájezdu:

1.den : 

z Prahy v 06:00 hod. a dále po dálnici D1 (nástupní místa u benzinových čerpadel a motorestů), cestou zdravotní zastávky. Po příjezdu do Hevízu nás čeká ubytování, večeře. 
2. den: 

po snídani relaxace v termálních lázních, polední polévkový bufet, večeře. 

3.den: 

snídaně, relaxace, polední polévkový bufet, večeře.

4.den: 

snídaně, koupání a relaxace do 12 hod. (pokoje jsou k dispozici do 12 hod.), odjezd do ČR v cca 13 hod.

 

U zájezdu 1.-5.5.2019: 

2.-4.den: relaxace, 

5.den: snídaně, koupání a relaxace do 12:00 hod. (pokoje jsou k dispozici do 12:00 hod.), polévkový bufet, odjezd do ČR cca ve 13 hod. 

 

Termín (3 noci)

HELIOS***

autobusovou dopravou

Cena za osobu Poznámka

dvoulůžkový

pokoj

jednolůžkový

pokoj

přistýlka do 

nedovršených

14 let

25.03.-28.03. 5 290 6 100 Kč 3 150 Kč  
19.04.-22.04. 5 990 6 900 Kč 3 890 Kč VELIKONOCE
01.05.-05.05. (4 noci) 7 550 8 890 Kč 3 890 Kč St. svátek v ČR
04.07.-07.07. 5 990 6 900 Kč 3 890 Kč St. svátek v ČR
26.09.-29.09. 5 990 6 900 Kč 3 890 Kč St. svátek v ČR
25.10.-28.10. 5 540 6 420 Kč 3 650 Kč St. svátek v ČR
15.11.-18.11. 5 540 6 420 Kč 3 650 Kč St. svátek v ČR
Dítě do nedovršených 4 let ZDARMA, platí pouze dopravu 1 200 Kč a vstup do lázní

Cena zahrnuje:  

ubytování 4 dny/3 noci v budově Benjamin, autobusovou dopravu, průvodce, polopenzi formou bufetu (možnost speciálních diet), polévkový bufet v poledne (mimo den příjezdu a odjezdu), neomezené používání lázní (jacuzzi, sauna, infračervená sauna, parní lázeň, zábavní lázeň, termální bazén), nordic walking, posilovací chůze, výlety na kolech, v létě animační programy pro děti, pitná kůra, živá hudba v lobby baru, pondělí-pátek ranní cvičení, denně cvičení pro seniory, vodní gymnastika, používání koupacího pláště, trezor, Wi-Fi, relaxační masáž 40 minut.

Cena nezahrnuje: 

lázeňský poplatek 1,80 €/osoba/noc od 18 let (povinná platba na místě) 

Sleva: děti se 2 dospělými v pokoji do 4 let ZDARMA, platí jen dopravu 1.200 Kč

Doprava: autobusová

 

Hotel HELIOS ***, Vörösmarty u. 91, 8380 Hévíz (Maďarsko)

dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, telefonem, radiem, TV/SAT, minibarem a balkonem.

Hotel tvoří soubor 2 budov (Anna a Benjamin) a leží ve wellness parku o rozloze 45 000 m2, vzdálený 500 m od léčebného jezera. V hotelu je oddělení Beauty, které nabízí procedury, založené na účincích léčebné vody jako například trakce, bahenní a fluorové zábaly, podvodní masáže, elektroléčba. Pro milovníky aktivního odpočinku jsou připraveny ZDARMA programy pod vedením sportovních animátorů - ranní a posilovací cvičení, cvičení pro seniory, cvičení páteře, stretching, respirační cviky, Chi-Kung, Pilates, Thera-Ball, Thera -Band, vodní cvičení , aqua fitness, aqua jogging, aqua stretching, 5 Tibeťanů, Nordic Walking, Power Walking a jízda na koni.
Ubytování:
V každém pokoji je koupelna nebo sprcha, WC, rádio, TV, telefon a minibar. 

Pokoje s balkonem na vyžádání. 
Stravování:
polopenze formou bufetu + polévkový bufet v poledne, dopoledne bylinkový čaj

 

Kurz forintu k 23.09.2023 100 HUF = 6.311 Kč

>>>> Zpět nahoru

Hotel Helios***

Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012:  

cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí již není možné. Děti mohou cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností (žádost lze podat i na úřadě, kde nemá trvalý pobyt) je třeba předložit rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. Poplatek za cestovní pas je 100 Kč (platnost pasu je 5 let), za občanský průkaz 50 Kč (platnost OP je 5 let).

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů (i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)

Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE: CESTOVNÍ DOKLADY

Co lze zhlédnout na výletech a v okolí

Město KESZTHELY s cca 21.000 obyvateli je nejlidnatějším střediskem u jezera BALATON (Blatenské jezero). Leží na jeho západním břehu, jen 5 km od světově známého lázeňského městečka HÉVÍZ. Keszthely má cca 750-letou historii. Je i místem, nejbohatším na historické a kulturní památky v oblasti a duchovním centrem celého blatenského regionu (gotický farní kostel na náměstí). Historické dědictví různých dob dotváří jedinečnou atmosféru města. Na pěší zóně v centru města zve k občerstvení řada příjemných restaurací a kaváren s místními specialitami a výtečným vínem. Dynamicky se rozvíjející město je živou turistickou destinací a oblíbeným letoviskem, které vítá své návštěvníky a láká i bohatou kulturní nabídkou. Každoročně se zde v letních měsících pořádají různé festivaly a kulturní akce. Stálou hudební událostí města je letní „Balaton fesztivál“ a podzimní „Balaton Ösz“. Hostům Keszthely nabízí tři pláže, ideální na koupání, relaxování a slunění. Unikátem je jedinečný lázeňský ostrov, na kterém byl první lázeňský dům postaven již v roce 1864.

Nejznámější turistické zajímavosti: Zámek Festetics („Feštetič“) je nejvýznamnější historickou památkou města. 

Se svými 101 místnostmi je čtvrtým největším a nejkrásnějším aristokratickým sídlem v Maďarsku. Stavbu barokního zámečku zahájil Kristóf Festetics v roce 1745. Jednopatrovou budovu ve tvaru U rozšířil jeho syn Pál. Zámek slouží dnes jako zámecké muzeum Helikon. Jeho součástí jsou interiéry zámku s dobovým nábytkem a předměty, pocházející z 18. a 19. století. Přízemní sály nabízejí sbírku nejcennějších maďarských zbraní a velmi cennou zámeckou knihovnu, která obsahuje přes sto tisíc svazků. Nenechte si ujít ani Muzeum kočárů, vystavující kočáry a saně královské rodiny. Budovu obklopuje krásná zahrada a anglický park s vodotryskem. V zahradě rostou starodávné stromy, mezi nimiž jsou některé staré i 400 let. Pod zámkem je vybudován sklepní systém, v němž od roku 2005 sídlí Dům balatonských vín, který nabízí prohlídky spojené s degustací.
Muzeum pořádá zajímavé výstavy s různou tématikou. V prostorách zámku se každoročně konají různé kulturní akce. 

Otevírací doba: 1.-30.6. a 1.9.-31.10. úterý až neděle 9-17, 1.7.-31.8. denně 9-18 hodin.

Meziměstskou nebo lodní dopravou se lze snadno přesunout i do sousedních historických městeček Szigliget a Badacsony, které jsou vyhlášeny svou vinařskou tradicí. Oblast Balatonu nabízí i řadu dalších příjemných míst, která se již těší na Vaši návštěvu.

>>>> Zpět nahoru

Zpět   Kontakt  další relaxační:     MENU RelaX      MENU POZNÁVACÍ        MENU POBYTOVÉ       MENU JEDNODENNÍ      >>>  /šedé nemají platné termíny/

Maďarsko: LÁZNĚ BÜKFÜRDŐ(4-5/bus)     LÁZNĚ HEVÍZ HELIOS(4/bus)     LÁZNĚ HEVÍZ PANORAMA(4/bus)     ZALAKAROS FREYA(bus)

LÁZNĚ HEVÍZ PALACE(bus)    LÁZNĚ SÁRVÁR(bus)     ZALAKAROS PARK_INN(bus)     Lázně Mosonmagyaróvár(4/bus)   LÁZNĚ HARKÁNY AMETISZT(bus)   

Německo: Tropické Ostrovy_V(bus)     Tropické Ostrovy_E(bus)     Tropické Ostrovy_M(bus)   Bad Füssing_P(bus)   Bad Füssing_V(bus)   

Slovensko:  PODHÁJSKA***(bus)  PODHÁJSKA***(vlastní)

Slovinsko:  Mořský park TERMARIS_P(bus)     Mořský park TERMARIS_M(bus)     Rimske Terme(vlastní)     

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Bena tour s.r.o.)

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Keszthely jezero termální lázně Hévíz Maďarsko wellness léčebné pobyty relax aktinobakterie revmatismus

Silvestr 2019 Nový rok 2020 šampaňské šampus sekt oslava Silvestra oslava nového roku 2020