Zpět   Kontakt  další relaxační:     MENU RelaX      MENU POZNÁVACÍ        MENU POBYTOVÉ       MENU JEDNODENNÍ      >>>  /šedé nemají platné termíny/

Maďarsko: LÁZNĚ BÜKFÜRDŐ(4-5/bus)     LÁZNĚ HEVÍZ HELIOS(4/bus)     LÁZNĚ HEVÍZ PANORAMA(4/bus)     ZALAKAROS FREYA(bus)

LÁZNĚ HEVÍZ PALACE(bus)    LÁZNĚ SÁRVÁR(bus)     ZALAKAROS PARK_INN(bus)     Lázně Mosonmagyaróvár(4/bus)   LÁZNĚ HARKÁNY AMETISZT(bus)   

Německo: Tropické Ostrovy_V(bus)     Tropické Ostrovy_E(bus)     Tropické Ostrovy_M(bus)   Bad Füssing_P(bus)   Bad Füssing_V(bus)   

Slovensko:  PODHÁJSKA***(bus)  PODHÁJSKA***(vlastní)

Slovinsko:  Mořský park TERMARIS_P(bus)     Mořský park TERMARIS_M(bus)     Rimske Terme(vlastní)     

- - -

 

 

SLOVINSKO - člen EU, člen EMU (měna EURO)

 DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

Štamprdlička

 

 MOŘSKÝ PARK Termaris (Laguna)

Termíny / Ceny /  2024

1000 m2 mořské vody 30°C teplé pod střechou a 20 m od moře...

 

 Aktuálně je vstup do Slovinska možný bez jakýchkoliv omezení

(není potřeba potvrzení o očkování/zotavení ani PCR/antigenní test).

Bernardin

Východní část parku nabízí bazény s vodními hrátkami:

 

2 bazény pro děti o průměru 10 m a hloubce 50 cm 

dětský bazén s průměrem 14 m a hloubkou 80 cm

tobogán, protiproud, gejzíry

velký plavecký bazén s plochou 25x7,5 m

oválný bazén s plochou 25x10 m s vodními děly a protiproudem

turecká a finská sauna, solária

Západní klidnější část parku nabízí:

 

plavecký bazén 20x10 m (hloubka 180 cm)

kulatý bazén s průměrem 10 m s masážními lehátky

s vodopády a 5 whirpoolů

 

mořská voda má teplotu 26 - 31°C v bazénech 

a 34 - 36°C ve vířivkách

vzduch má konstantní teplotu 32°C

V romantické zátoce mezi lázeňským letoviskem Portorož a starobylým přístavem Piran leží nevšední přímořský resort Bernardin. Obklopený je oleandry, palmami a piniemi, chráněný kopci posetými ovocnými sady s výhledy na nekonečný horizont Jaderského moře, nabízí jedinečný relax a odpočinek pro všechny. 

Solí prosycený vzduch, léčivé účinky mořské vody a příjemné středomořské klima plné slunečních paprsků, to jsou hlavní přednosti lázeňského resortu San Bernardin!

 

Relax v mořských lázních Termaris - poznávací program:

Bled - Portorož - Piran - Lipica - Termaris - Izola - Triglav - Postojenské jeskyně

 

1. DEN: odjezd v pozdních večerních hodinách směr Dolní Dvořiště, noční přejezd přes Rakousko do Slovinska

2. DEN: 

ranní zastávka v Julských Alpách, návštěva mondénních lázní Bled s majestátným hradem vysoko nad Bledským jezerem, procházka po jezerní promenádě, možnost projížďky po jezeře na tradičních loďkách (pletnách) na ostrůvek se skvostným kostelem Nanebevzetí Panny Marie se Zvonem přání z roku 1534, přejezd na jadranské pobřeží do známého letoviska Portorože, ubytování v resortu St. Bernardin, příjemná relaxace v mořském parku Termaris, večeře, romantická procházka po Portorožském pobřeží s pozůstatky starobylého kláštera St. Bernardin, nocleh

3. DEN:

po snídani procházka do městečka Piran s historickým jádrem v benátském stylu na poloostrově Punta, hlavní náměstí Tartinijev Trg s radnicí a starým přístavem, možnost vystoupat na městské opevnění, odkud se naskýtají nezapomenutelné výhledy na výběžek Punta se starým Piranem, pro zájemce kondiční vycházka panoramatickou stezkou podél pobřeží do letoviska Fiesa s oblázkovou pláží a romantickým jezerem, odpoledne relaxace v parku Termaris, večeře, nocleh

4. DEN:

snídaně, dopoledne výlet do světoznámé chovné stanice Lipica, vyhlášené bělostnými koňmi "lipicány", kdysi chlouba Habsburků, španělská jezdecká škola (ukázky probíhají dle ročního období), procházka hřebčínem v romantické slovinské krajině s pasoucími se bělouši, odpoledne relaxace v mořském parku Termaris, večeře, nocleh

5. DEN:

po snídani výlet do historického přístavu Izola, procházka starobylým centrem, přímořská promenáda Sončno nabrežje s vyhlášenými zmrzlinárnami, po poledni přesun do vinohradů nad městem, návštěva vinařství Markovič s ochutnávkou zdejších lahodných vín a možností nákupu, odpoledne relaxace v mořském parku Termaris, večeře, nocleh

6. DEN:

snídaně, dopoledne výlet do Strunjanského přírodního parku s nejvyšším mořským útesem v Jaderském moři a jedinou mořskou lagunou ve Slovinsku, pro zájemce vyhlídková plavba lodí, návštěva Strunjanske soline, nejsevernějších solných pánví ve Středomoří, prohlídka muzea těžby soli umístěného do původního domku těžařů, pro zájemce procházka kolem renesančního poutního kostela Zjevení Matky Boží až ke Strunjanskému kříži z roku 1600 na vrcholu mořského útesu, odkud lze za dobréo počasí dohlédnout až na nejvyšší horu Slovinska Triglav, odpoledne relaxace v parku Termaris, večeře, nocleh

7. DEN:

snídaně, dopoledne relaxace v mořském parku Termaris, odpoledne návštěva největší a nejkrásnější krápníkové jeskyně Evropy ve slovinském krasu - Postojenské jeskyně, jízda podzemním vláčkem, 20 km podzemních chodeb, koncertní dvorana, kouzelné scenérie, v podvečer prohlídka hlavního města Slovinska Lublaně (město architektury, světoznámý architekt Jožo Plečnik), v pozdních večerních hodinách odjezd směr Rakousko

8. DEN:

návrat do České republiky v ranních hodinách

 

Změna programu je vyhrazena.

>>>>Zpět nahoru

 

 

Bernardin – váš hotelový komplex je vystavěn na území bývalého kláštera z roku 1452. Z té doby pochází i zachovaná věž kostela uprostřed komplexu. Klášter byl zrušen roku 1806 jako většina klášterů na Istrii. Pak budovy sloužily jako pevnost k obraně Piranského zálivu.

Celý hotelový komplex prošel v roce 2020 kompletní rekonstrukcí – pokoje jsou nově vystavěné a zařízené ve středomořském stylu s důrazem na istrijské tradice. Rekonstrukcí prošly všechny prostory hotelu vč. restaurace i vlastního Mořského parku. Vaše pohodová 4denní relaxace v 7 bazénech s různými vířivkami či protiproudy a tryskami s mořskou vodou teplou 28 - 34°C přímo na břehu moře pod střechou a s výhledem na otevřené moře přímo ve vašem luxusním hotelu 4*. 

Vaše pokoje jsou přímo nad wellness Termaris a Benedicta. Zcela nové wellness se světem saun a terapií Benedicta. 

V naší nabídce již více jak 20 let – nyní v krásném novém šatu moderního resortu, zbudovaného s citem k tradicím. 

Užijte si relaxační odpočinkový zájezd mezi mořem, oleandry, palmami, rozmarýnovými keři a vavříny, mezi Portoroží a Piranem, v nově zrekonstruovaném letovisku St. Bernardin Resort. Váš hotel obklopený nekonečnou modří moře má přímý přístup do mořského vodního parku Termaris s nejkrásnějším výhledem na slovinské moře a do wellness centra Benedicta, které nabízí saunový svět, solnou místnost i nejrůznější istrijské masáže a kosmetické procedury za příplatek.

 

Mořský park Termaris - to je nejlepší vnitřní mořská pláž po celý rok. Moře má příznivý vliv na vaše zdraví a vaši pohodu. Právě zde si ho můžete užívat po celý rok v kterýkoliv měsíc v roce. Plocha je 2.400 m². Vyhřívaná mořská voda a ten nejlepší výhled na slovinské moře. Klidová i zážitková část. Největší krytý vodní park s vyhřívanou mořskou vodou na slovinském pobřeží. Vlastní vodní plocha má rozlohu 1.000 m². Moře a bazény dělí jen terasa, kde jsou od jara do podzimu lehátka.

 

Wellness Bendicta - to je aktuálně nejlepší wellness oáza na Istrii – kombinace čistého mořského vzduchu, slunce, soli a léčivého bahna, blahodárných istrijských bylin – perfektní kombinace pro regenerace, relaxaci a rekreaci. Můžete se projít po „mentální cestě“ benediktinských mnichů v místech, kde v dávných dobách stál jejich klášter. 

Odborníci vás budou hýčkat tradičními procedurami s maximálním využitím místních ingrediencí, jako je mořská sůl, mořské slané bahno, slaná voda, olivový olej, levandule a další místní byliny. Je zde i jediný hammam na slovinském pobřeží. Jedinečné výhledy na nekonečně modré moře. 

Finskou saunu s krásnějším výhledem na moře asi nikde jinde nenajdete.

 

 

Mys Cape Madona - mys se středověkým opevněním, renovovaným roku 1671, 

novogotickým majákem a kostel sv. Klementa (P. Marie) ze 13. století, přestavovaný v roce 1773 a 1890.

 

 

 

>>>>Zpět nahoru

 

Bernardin

 

MOŘSKÝ PARK Termaris (Laguna) 2024

hotel Histrion**** (klikni)

Termín

Cena dospělí

sleva děti se dvěma dospělými

jednolůžkový pokoj pozn.
Od Do Dnů / nocí

1. a 2. osoba

na pokoji

akce

2 - 14 let

příplatek svátek v ČR
17.08.2024 24.08.2024 8 / 5 19 990 Kč 17 990 Kč sleva není možný  
30.08.2024 06.09.2024 8 / 5 16 990 Kč vyprodaný      
26.09.2024 03.10.2024 8 / 5 16 990 Kč 14 990 Kč sleva není možný 28.9.
06.11.2024 13.11.2024 8 / 5 16 990 Kč 14 990 Kč sleva není možný  

hotel Vile Park*** (klikni)

Termín

Cena dospělí

sleva děti se dvěma dospělými

jednolůžkový pokoj pozn.
Od Do Dnů / nocí

1. a 2. osoba

na pokoji

nákup v předprodeji

2 - 14 let

příplatek svátek v ČR
17.082024 24.08.2024 8 / 5 16 990 vyprodaný sleva + 4 990  
30.082024 06.09.2024 8 / 5 15 990 13 990 sleva + 4 990  
26.092024 03.10.2024 8 / 5 14 990 12 990 sleva + 4 990 28.9.
06.112024 13.11.2024 8 / 5 12 990 10 990 sleva + 4 990  

Cena zahrnuje:

● doprava lux busem 

● 5x ubytování v hotelu dle výběru

● 5x polopenze

● služby průvodce 

● balíček na cestu 

● každý den neomezený vstup do Mořského parku TERMARIS

Cena nezahrnuje:

● komplexní cestovní pojištění (ptejte se v kanceláři nebo si zajistěte sami)

● pobytová taxa cca 2,50 €/os/noc + registrační poplatek 1 €/os/pobyt (hradí se na recepci hotelu) 

● fakultativní vstupné do navštěvovaných objektů 

● ochutnávka vína

● doporučené kapesné 80-120 €

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. 

Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

>>>>Zpět nahoru

Piran

Autobusová doprava:  S námi jezdíte moderními autobusy zn. SETRA s klimatizací, WC, LCD monitory, lednicí a minibarem. POHODLÍ, BEZPEČÍ A KOMFORT S naší autobusovou flotilou se dálek nemusíte bát! Rezervujte si místo v předních řadách busu za 499,- Kč.

 

Předpokládaná trasa: Kolín - Poděbrady - Nymburk - Praha - České Budějovice - Linz - Salzburg - Villach - Bled - Ljubljana - Postojna - Portorož a zpět (svozy z nástupních míst Jičín - Hradec Králové - Pardubice)

Cestou jsou realizovány zdravotní přestávky každé 4-4,5 hod.

 

Předpokládaná místa a časy odjezdu a příjezdu:

Kolín (22:30) - Poděbrady (23:00) - Nymburk (23:15) - Praha (24:00) - Hradec Králové (21:00) - Pardubice (21:30) - Jičín (22:00), příjezd do Slovinska 2. den dopoledne, odjezd zpět poslední den ve večerních hodinách, návrat do ČR v ranních hodinách (cca 6-9 hod) dle výstupních míst. Konkrétní místo nástupu a čas odjezdu obdrží zákazník 7 dní před odjezdem v cestovních pokynech. 

 

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů 
(i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)
Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE:
CESTOVNÍ DOKLADY

>>>>Zpět nahoru

BUS

 Hotel Histrion****

Ubytování: hotel starstarstarstar

www.hotelhistrion.com

 

Hotel stojí vedle zbytků starobylého kláštera Bernardin na břehu Jadranu.

 

Hotel je po parádní rekonstrukci. Stálí klienti ho ani nepoznají. Moderní resort s prvky istrijské tradičné architektury. Sauny s výhledem na moře. Výlety. Bus Setra. Bazény s novým názvem TERMARIS. Nový Svět saun Bendicta + luxusní svět saun v Grand hotelu za příplatek.

Hotel Histrion****

 

volný vstup do aquaparku od 7 do 20 hod.
župan i ručník v tomto hotelu k dispozici na pokoji

Jen sjedete výtahem …

 

 


příplatek za jednolůžkový pokoj v hotelu 1.700 Kč 

 

 

 

 Procházky podél moře do Piranu (historické benátské město obklopené hradbami a mořem) a do Portorože (celoročně otevřené moderní letovisko s obchody, kavárnami, bary,…..).

>>>> Zpět na ceník

 

>>>>Zpět nahoru

hotel HISTRION****

 Hotel VILE PARK***

Ubytování: hotelstarstarstar

www.hotel-vile-park-portoroz.com

Obala 2c, 6320 Portorož, Slovinsko

 

Stojí v centru města Portorož, vedle bývalého klášterního kostela sv. Bernardina. Ten dal jméno celému komplexu hotelů, akvaparku a casina. Vybudován je přímo na pláži. 

 

Hotel tvoří 5 vil s 217 pokoji. 

 

Procházky podél moře do Piranu (historické benátské město obklopené hradbami a mořem) a do Portorože (celoročně otevřené moderní letovisko s obchody, kavárnami, bary,…..).

hotel VILE PARK***

 

 

Blízko hotelu jsou všechny turistické atrakce, restaurace, obchody a kavárny. 

Hotel nabízí hostům komfortní ubytování. Přímo v hotelu je wellness centrum, venku pak bazén. 

Blízko hotelu je Aquapark TERMARIS a wellness Bernardin.

 

každodenní volný vstup do aquaparku od 7 do 20 hod.
možnost zapůjčení županu 5 €/den na místě

 

 

Hotel VILE PARK***

 

zařízení všech pokojů:

komfortně zařízeno, některé pokoje jsou klimatizované, minibar, trezor, rádio, TV, payTV, satelitní programy, župan v pokoji, telefon s přímou volbou, psací stůl, s balkonem i bez balkonu, vana nebo sprchový kout, fén, toalety v koupelně, pouze nekuřácké pokoje, možnost objednat do pokoje dětskou postýlku, spojené postele, možnost jedné přistýlky, přistýlka na rozkládací posteli, WIFI připojení na internet.

 

příplatek za jednolůžkový pokoj 

>>>> Zpět na ceník

 

>>>>Zpět nahoru

Hotel VILE PARK***

 

>>>> Zpět nahoru

 

Zpět    Kontakt  podobné zájezdy:  Menu SILVESTRY                                                                                         /šedé nemají platný termín/

Egypt:    Hurghada H**** (letecky)   Hurghada H*** ( letecky)   

Itálie:     na Ischii(letecky)   na_SARDINII_Alghero(letecky)   na_SARDINII_Cagliari(letecky)

Maďarsko:  v ZALAKAROŠI(vlastní dopravou)  Silvestr v Budapešti(vlakem)    Silvestr v Hevízu(5)

Slovensko:  v Podhájské***Borinka(busem)   v Podhájské_Borinka(busem)   v Podhájské_Andrejka(busem)

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů a dalších zkušeností z  praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz rok 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Ing. Roman Škrabánek).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Italy Ischia euroweekend Capri Napoli Vesuv Pompeia Herculaneum terme Monte Epomeo Puzzuoli Sofia Loren Santa Maria del SoccorsoIschia Porto Ischia Ponte Casamicciola Terme, Lacco Ameno Forio Serrara Fontana Barano Sant Angelo Cittara
Itálie termály termální bazény minerální koupele wellnes welnes  service eurovíkend eurovíkendy Neapol Čitara monatour fischer pinocchio čedok axia prázdninový klub firo tour travelservice invia fede rekrea petra tour mafie čsa cestování zájezdy monatůr hříbek hřib houba campana world travel petra Iskia Iskija Vezuv Vezuf Pompeje Herkuláneum Pucuoli Sofia Lorenová sopka Monte Epomeo 788 mnm Lako Ameno