Zpět   Kontakt  další relaxační:     MENU RelaX      MENU POZNÁVACÍ        MENU POBYTOVÉ       MENU JEDNODENNÍ      >>>  /šedé nemají platné termíny/

Maďarsko: LÁZNĚ BÜKFÜRDŐ(4-5/bus)     LÁZNĚ HEVÍZ HELIOS(4/bus)     LÁZNĚ HEVÍZ PANORAMA(4/bus)     ZALAKAROS FREYA(bus)

LÁZNĚ HEVÍZ PALACE(bus)    LÁZNĚ SÁRVÁR(bus)     ZALAKAROS PARK_INN(bus)     Lázně Mosonmagyaróvár(4/bus)   LÁZNĚ HARKÁNY AMETISZT(bus)   

Německo: Tropické Ostrovy_V(bus)     Tropické Ostrovy_E(bus)     Tropické Ostrovy_M(bus)   Bad Füssing_P(bus)   Bad Füssing_V(bus)   

Slovensko:  PODHÁJSKA***(bus)  PODHÁJSKA***(vlastní)

Slovinsko:  Mořský park TERMARIS_P(bus)     Mořský park TERMARIS_M(bus)     Rimske Terme(vlastní)     

 

- - -

 

 

MAĎARSKO - člen EU (měna FORINT)

 DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

logo

LÁZNĚ  HÉVÍZ

lázeňský pobyt autobusem

 

 

Hotel PALACE****

s polopenzí 

Termíny a ceny

PALACE***+

 

 

Lázně Hévíz jsou jedny z největších a nejznámějších lázeňských středisek v Maďarsku, turistické centrum s řadou hotelů, léčebných domů a obchodů. Leží v údolí vzdáleném 6 km od jihozápadního cípu Balatonu. Návštěvníci Hévízu jsou okouzleni jeho krásou, jedinečnou atmosférou a také přírodním divem - přírodním jezerem s termální vodou o rozloze 4,4 ha. 

V létě dosahuje teplota vody 33-35 °C, v zimě je (dle klimatických podmínek) o poznání nižší (26-28 °C). 

Léčivé účinky termální vody využívali už staří Římané, ale první lázně byly postaveny až v roce 1795. Pramen poskytuje 86 milionů litrů vody denně, takže voda v jezeře se vymění každých 28 hodin. Voda (obohacená vápníkem, magnesiem, sodíkem, chloridem, hydrogen karbonátem a jinými látkami) je vhodná k léčení nemocí pohybového ústrojí, revmatizmu, zastaralých degenerativních onemocnění páteře, kloubů a kostí (tenisový loket), osteoporózy, Bechtěrevovy nemoci, poúrazových a pooperačních ortopedických stavů. 

V případě nepříznivého počasí mohou návštěvníci využít v revmatologických a rehabilitačních lázních 5 krytých bazénů s podvodními tryskami s termální vodou a jeden bazén s obyčejnou vodou. Právě díky termálnímu jezeru patří Hévíz mezi nejvyhledávanější a největší lázeňská střediska nejen v Maďarsku, ale v celé Evropě.

Vzdálenost po silnici z Prahy je 527 km.

 

LÁZNĚ HÉVÍZ - program zájezdu:

1.den : 

odjezd z Prahy v 06.00 hod., Benešov 06.50 hod., další nástupní místa na dálnici D1-motoresty a benzinová čerpadla v blízkosti Benešova-Vlašimi-Humpolce-Jihlavy a Brna. Po příjezdu do Hevízu ubytování, relaxace, koupání.

2.-3.den: 

snídaně, relaxace v termálních lázních. 4.den: snídaně, koupání do 12.00 hodin odjezd do ČR cca ve 12.30 hodin.

2.-4.den:

U zájezdu snídaně, relaxace. 5.den: snídaně, relaxace do 12 hodin, odjezd do ČR cca ve13 hodin.

 

V termínu 3.9.-7.9. je trasa busu: Teplice, v blízkosti Lovosic, v blízkosti Litoměřic, Praha a dále po D1.

V termínu 28.9.-1.10. je trasa busu: Praha, Benešov, Tábor a zpět na D1.

Termín

PALACE***+

autobusovou dopravou

Cena za osobu Poznámka

dvoulůžkový

pokoj

Přistýlka od 12 let Přistýlka do 12 let Přistýlka do 6 let 

jednolůžkový

pokoj

Dítě do 6 let platí 

pouze dopravu  

04.07.2024 (Čt) 07.07.2024 (Ne) 4 dny, 3 noci 6 990 Kč 6 100 Kč 5 130 Kč ZDARMA 8 880 Kč 1 400 Sv. v ČR 
26.09.2024 (Čt) 29.09.2024 (Ne) 4 dny, 3 noci 7 270 Kč 6 270 Kč 4 990 Kč ZDARMA 8 990 Kč 1 400 Sv. v ČR 
25.10.2024 (Pá) 28.10.2024 (Po) 4 dny, 3 noci 8 100 Kč 6 940 Kč 4 990 Kč ZDARMA 9 820 Kč 1 400  Sv. v ČR 
 

Hotel PALACE***+

elegantní hotel, postavený v romantickém stylu, se nachází na promenádě v centru města a vyznačuje se nadstandardním ubytováním a přátelským personálem. Termální jezero je vzdálené jen 10 minut chůze, historické centrum s mnoha restauracemi, kavárnami, obchody je přímo u hotelu. Nedaleko (35 km) je Tapolca, kterou doporučujeme navštívit. Nachází se zde podzemní jeskyně, ve které se můžete plavit na loďkách. 

Vybavení:
recepce, restaurace Monarchie s mezinárodní a maďarskou kuchyní, kavárna Walzer nabízí zákusky, kávy, nápojové speciality a koktejly, dětská herna, sluneční terasa, parkoviště.
Wellness: podsvícený bazén se zatahovací střechou, sauny – parní, aroma, finská, vířivka, relaxační místnost, fitness. Různé druhy masáží a zábalů (za poplatek) - orientální, relaxační, anticelulitní, čokoládové, bioaromatické, zábaly.Léčebné centrum (za poplatek): fyzioterapie, magnetoterapie, elektroterapie. 
Ubytování:
komfortně a vkusně zařízené dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, s koupelnou se sprchou a WC, balkonem, Sat-TV, telefonem. Na požádání lze zajistit rodinné apartmány.

Stravování:
bufetové snídaně a večeře.

Cena zahrnuje:  

7x/4x/3x ubytování za osobu s polopenzí, autobusovou doprava, průvodce, používání Welness, fitness, Wi-Fi, zapůjčení koupacího pláště. 

 

Cena nezahrnuje: 

pobytovou taxu 1.80 €/noc/od 18 let - platba na místě

 

Doprava: autobusová

Nástupní místa: Praha-Benešov-Vlašim-Humpolec-Pelhřimov-Jihlava-Brno      

V termínu 3.9.-7.9. je trasa busu: Teplice, v blízkosti Lovosic, v blízkosti Litoměřic, Praha a dále po D1.
V termínu 28.9.-1.10. je trasa busu: Praha, Benešov, Tábor a zpět na D1.

 

Kurz forintu k 18.05.2024 100 HUF = 6,377 Kč

Hevíz

Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012:  

cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí již není možné. Děti mohou cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností (žádost lze podat i na úřadě, kde nemá trvalý pobyt) je třeba předložit rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. Poplatek za cestovní pas je 100 Kč (platnost pasu je 5 let), za občanský průkaz 50 Kč (platnost OP je 5 let).

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů (i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)

Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE: CESTOVNÍ DOKLADY

 

Co lze zhlédnout na výletech a v okolí

Město KESZTHELY s cca 21.000 obyvateli je nejlidnatějším střediskem u jezera BALATON (Blatenské jezero). Leží na jeho západním břehu, jen 5 km od světově známého lázeňského městečka HÉVÍZ. Keszthely má cca 750-letou historii. Je i místem, nejbohatším na historické a kulturní památky v oblasti a duchovním centrem celého blatenského regionu (gotický farní kostel na náměstí). Historické dědictví různých dob dotváří jedinečnou atmosféru města. Na pěší zóně v centru města zve k občerstvení řada příjemných restaurací a kaváren s místními specialitami a výtečným vínem. Dynamicky se rozvíjející město je živou turistickou destinací a oblíbeným letoviskem, které vítá své návštěvníky a láká i bohatou kulturní nabídkou. Každoročně se zde v letních měsících pořádají různé festivaly a kulturní akce. Stálou hudební událostí města je letní „Balaton fesztivál“ a podzimní „Balaton Ösz“. Hostům Keszthely nabízí tři pláže, ideální na koupání, relaxování a slunění. Unikátem je jedinečný lázeňský ostrov, na kterém byl první lázeňský dům postaven již v roce 1864.

Nejznámější turistické zajímavosti: Zámek Festetics („Feštetyč“) je nejvýznamnější historickou památkou města. 

Se svými 101 místnostmi je čtvrtým největším a nejkrásnějším aristokratickým sídlem v Maďarsku. Stavbu barokního zámečku zahájil Kristóf Festetics v roce 1745. Jednopatrovou budovu ve tvaru U rozšířil jeho syn Pál. Zámek slouží dnes jako zámecké muzeum Helikon. Jeho součástí jsou interiéry zámku s dobovým nábytkem a předměty, pocházející z 18. a 19. století. Přízemní sály nabízejí sbírku nejcennějších maďarských zbraní a velmi cennou zámeckou knihovnu, která obsahuje přes sto tisíc svazků. Nenechte si ujít ani Muzeum kočárů, vystavující kočáry a saně královské rodiny. Budovu obklopuje krásná zahrada a anglický park s vodotryskem. V zahradě rostou starodávné stromy, mezi nimiž jsou některé staré i 400 let. Pod zámkem je vybudován sklepní systém, v němž od roku 2005 sídlí Dům balatonských vín, který nabízí prohlídky spojené s degustací.
Muzeum pořádá zajímavé výstavy s různou tématikou. V prostorách zámku se každoročně konají různé kulturní akce. Otevírací doba: 1.-30.6 a 1.9.-31.10 úterý až neděle 9-17, 1.7.-31.8. denně 9-18 hodin.

Meziměstskou nebo lodní dopravou se lze snadno přesunout i do sousedních historických městeček Szigliget a Badacsony, které jsou vyhlášeny svou vinařskou tradicí. Oblast Balatonu nabízí i řadu dalších příjemných míst, která se již těší na Vaši návštěvu.

 

Zpět   Kontakt  další relaxační:     MENU RelaX      MENU POZNÁVACÍ        MENU POBYTOVÉ       MENU JEDNODENNÍ      >>>  /šedé nemají platné termíny/

Maďarsko: LÁZNĚ BÜKFÜRDŐ(4-5/bus)     LÁZNĚ HEVÍZ HELIOS(4/bus)     LÁZNĚ HEVÍZ PANORAMA(4/bus)     ZALAKAROS FREYA(bus)

LÁZNĚ HEVÍZ PALACE(bus)    LÁZNĚ SÁRVÁR(bus)     ZALAKAROS PARK_INN(bus)     Lázně Mosonmagyaróvár(4/bus)   LÁZNĚ HARKÁNY AMETISZT(bus)   

Německo: Tropické Ostrovy_V(bus)     Tropické Ostrovy_E(bus)     Tropické Ostrovy_M(bus)   Bad Füssing_P(bus)   Bad Füssing_V(bus)   

Slovensko:  PODHÁJSKA***(bus)  PODHÁJSKA***(vlastní)

Slovinsko:  Mořský park TERMARIS_P(bus)     Mořský park TERMARIS_M(bus)     Rimske Terme(vlastní)     

PRAHA Hlavní nádraží

Odjezdové místo

ZPĚT nahoru

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Bena tour s.r.o.)

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Keszthely jezero termální lázně Hévíz Maďarsko wellness léčebné pobyty relax aktinobakterie revmatismus

Silvestr 2023 Nový rok 2024 šampaňské šampus sekt oslava Silvestra oslava nového roku 2018