- - -       Zpět na POBYTOVÉ                      Zpět na POZNÁVACÍ                      Kontakt                                 Zpět na HLAVNÍ MENU

ITÁLIE - člen EU, člen EMU (měna EURO)

 DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

ISCHIA - SMARAGDOVÝ OSTROV

Ischia - Lacco Ameno - Casamicciola Terme - Ischia Porto - Serrara Fontana - Sant Angelo - Nitrodi - Sorgeto

POBYT S VÝLETY

červen nebo září

LETECKY  (8 dnů)

 Termíny a ceny

 Poznámka: 

v době přípravy zájezdu nebyly známy letové řády na rok 2023, z tohoto důvodu může dojít k posunutí termínu zájezdu o 1-2 dny.

 

Ischia FORIO - Santa Maria del Soccorso

Vyber letovisko a hotel: / na desítky dalších hotelů se ptejte u nás /   šedé nemají platné termíny ale lze je objednat - pište - volejte

Forio

SORRISO_Resort**** 8/7 (so-so) (út-út) LET

SORRISO_Resort**** 10/9  (čt-so) LET

SORRISO_Resort**** 11/10 (so-út) LET

SORRISO_Resort**** 12/11 (út-so) LET

SORRISO_Resort**** 10/7 (pá-ne) BUS

SORRISO_Resort**** 7/7 (so-so) vlastní doprava

SORRISO_Resort**** 10/7 (pá-ne) BUS

Terme Galidon***   55+

La Scogliera****  55+

Zaro****  55+

Park Victoria***

Villa Al Parco***

Mediterraneo****

Villa Melodie***

Panza

Sant‘ Angelo

Casamicciola

Lacco Ameno

Succhivo

 Park Imperial Terme***  55+  

Terme - L´OASI

San Lorenzo****

Casa Nicola**

orel

Forio

Městečko Forio leží na západním pobřeží. Je to známé vinařské centrum. 60% z celkové produkce vína pochází právě z Foria. Je to také městečko kostelů např. kostel Sv. Maria Loreto v centru je fascinující svým barokním stylem a jsou v něm velmi cenné malby. Nejzajímavější a nejznámější je ale kostel Santa Maria del Soccorso, jehož bílý majestátní profil doprovází rybáře při cestě na moře i při jejich návratu. Legenda praví, že ten, kdo bude pozorovat z terasy kostela Soccorso západ slunce a v době, kdy se sluneční paprsky noří do moře a uvidí zelený záblesk, bude mít zcela jistě štěstí. 

Nejznámější a nejvyhledávanější místo ve Foriu jsou však zcela jistě Poseidonovy zahrady.

Ceník MHD  >>>ZDE            Fakultativní výlety

 

 

OSTROV ISCHIA POZNÁVACÍ 2023 - Program zájezdu:                                                                 >>>GALERIE

1. den:
Odlet z Prahy do Neapole. Transfer z letiště vč. přejezdu trajektem na termální ostrov ISCHIA (cca 1 hod.) do hotelu, ubytování, relaxace u termálního bazénu, večeře.

2. den:

Odpočinkový den, relaxace v termálních bazénech u hotelu nebo koupání v moři. Doporučujeme návštěvu největšího termálního parku na ostrově – POSEIDONOVY ZAHRADY v romantické zátoce Baia di Citara v oáze oleandrů, ibišků a agáve, komplex s více než 20 bazény o teplotách od 28 do 40 °C, přírodní skalní sauna, Kneipp. lázně (celodenní vstupné cca 40 €), v blízkosti pláž CITARA.

3. den:

Pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Doporučujeme navštívit pláže SANT ANGELA nebo vyhlášený termální PARK TROPICAL či AFRODITE APOLLON (cca 25-35 €), kam jezdí místní doprava. Další možností je jedinečná ZÁTOKA SORGETO, kde vyvěrají horké termální prameny přímo z moře, přírodní „bazény“, horké prameny, které až 90 °C "jehličkami“ atakují naše těla jako čínská akupunktura.
4. den:

Dopolední výlet za poznáním ostrova, zastavíme se na těch nejkrásnějších místech a vyhlídkách. Během jednotlivých zastávek uvidíte mj. IL FUNGO – ztuhlou lávovou vyvřelinu ve tvaru houby v městečku LACCO AMENO, nejmenší obec na ostrově s dějinami sahajícími až do starověku, ochutnáme místní likéry (zdarma), zvláště vyhlášené limoncello. Z panoramatického místa nad ISCHIA PORTO uvidíte majestátní ARAGONSKÝ HRAD a v nejvýše položené vesnici FONTANA si budete moci vychutnat výborné cappuccino nebo rajčatovou bruschettu a zažijeme jedinečnou atmosféru této ospalé vesničky pod vrcholem MONTE EPOMEO. Pokud čas dovolí, prohlédneme si též kostelíček ze zeleného tufu. Na závěr výletu nás čeká cca hodinová zastávka s procházkou malebnými uličkami pitoreskního SANT´ANGELA, které uchvacuje jedinečnou atmosférou původně rybářského městečka.

5. den:

Pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Další variantou je fakultativní odpolední lodní výlet na ostrov citrónů a námořníků - PROCIDA. Místo, kde se ve středověkém centru přístavu Coricella zastavil čas. Různobarevné domky naskládané jak krabičky od sirek, uzounké uličky se starými kostely a středověkou pevností na skále Terra Murata (cena cca 35 Eur) nebo celodenní lodní výlet na ostrov CAPRI (cena cca 90 Eur).

6. den
Pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Další variantou možného polodenního fakult. výletu je návštěva majestátního ARAGONSKÉHO HRADU založeného Řeky v roce 474 př. n. l tyčí se na skalním výběžku, který od nepaměti chránil vstup do strategicky významného Neapolského zálivu. Čeká na vás místo plné historie, kapliček, kostelíčků, klášterů a zahrad. Otevřou se vám úchvatné výhledy jak na Ischii, tak celý Neapolský záliv (cena cca 25 Eur + vstup na hrad 10€) nebo celodenní lodní výlet kolem ostrova Ischia na soukromé lodi. Zastávky v zátokách, celodenní lenošení a opalování na lodi, koupání v moři přímo z paluby, možnosti šnorchlování. Po celý den občerstvení, voda a neomezená konzumace vína, v ceně zahrnutý také oběd na bázi darů moře (po domluvě možnost i oběd bez mořských plodů). Cena výletu cca 70 Eur. Těm z vás kdo upřednostní individuální poznávaní nabízíme další z krásných termálních parků NEGOMBO (2 osoby = cca 80 € celodenní vstup) nebo prohlídku botanické zahrady Ravino cca 10 €.

7. den
Pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Pro ty, kdo nechtějí relaxovat, nabízíme trekking formou fakult. výletu do NEAPOLE a POMPEJÍ, archeologické vykopávky římského města zničeného erupcí Vesuvu v roce 79 n.l. ( cena cca 75 € + vstupy) nebo navštívit botanickou zahradu La Mortella cca 12€.

8. den
Transfer do přístavu a na letiště do Neapole, odlet do Prahy.

Poznámka: v době přípravy zájezdu nebyly známy letové řády na rok 2023, z tohoto důvodu může dojít k posunutí termínu zájezdu o 1-2 dny.

CK si vyhrazuje změnit pořadí výletů podle počasí a dalších momentálních podmínek.

Termíny a ceny

Doporučené kapesné na výlety a na vstupy: 

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (z r. 2020) – ceny v EUR (€)
Termální park Tropical + transfer cca 26 € *
Termální park Poseidonovy zahrady 33 €, vratná záloha na náramek 5 € *
MHD 2 € - 1 jízda 90 min, 6 € – celodenní / 10 € – dvou denní

Vstupy do botanických zahrad:
La Mortella - celodenní vstup, otevřeno út,čt,so,ne, prohlídka cca 3 hodiny 12 €
Ravino - celodenní vstup, otevřeno po,st,pá,so, prohlídka cca 1-1,5 hodiny 10 €

Ostatní případné vstupy:
Aragonský hrad 10 €
Mořské muzeum cca 2,5 €
Archeologické muzeum Pithecusa 5 €
Termální park Negombo 35 € *
Individuální výlet - Vesuv a Pompeje 70 €
Individuální výlet - ostrov Capri 85 €

* ve všech termálních koupalištích je nutnost nosit koupací čepici!


Půjčovny:
Půjčení auta (1 den) od 30 € + cca 6 € pojištění (den)
Půjčení motorky (pro 2 osoby) od 25 € + cca 6 € pojištění (den)

 

  Hotel Villa Melodie***                                                                                     doprava          letecky  

Oblíbený a ubytovanými hosty ceněný hotel *** Villa Melodie. Hotel nabízí vnitřní a venkovní bazén, restauraci, zahradu a pokoje zařízené v tradičním stylu. Je vzdálen 2,5 km od samotného centra Foria. Všechny pokoje mají satelitní TV, trezor, vlastní koupelnu s toaletními potřebami zdarma a fénem, některé z nich balkon nebo výhled do zahrady. Ve společných prostorách je zdarma dostupné Wi-Fi.
Hotel disponuje výbornou polohou. Leží jak v blízkosti pláží, termálních parků, tak i přírodních zajímavostí Ischie.
Známá pláž Cava dell´Isola 350 m, pláž Citara 500 m, termální park Poseidonovy zahrady 900 m, zátoka Sorgeto s vyvěrajícími horkými prameny 3 km.

Upozornění:
Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na chybu publikovaných cen či termínů, závazná pro prodávajícího i kupujícího je pouze cena uvedená na platné smlouvě o zájezdu.

 

villa melodie  villa melodie - chef  villa melodie  villa melodie  villa melodie  villa melodie 

 

Ischia - Forio letecky Villa Melodie***
Termín  Dnů / nocí cena za osobu na 
# Od - do 1. a 2. lůžku 3. a 4. lůžku dle obsazení jednolůžkový

L2023-3

22.09.-29.09. 8 / 7 23 590 Kč junior / senior * na vyžádání

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Neapol – Praha vč. 2 kabinových příručních zavazadel dle pravidel let. společnosti,
letištní taxy,
transfer z/na letiště,
trajekt na Ischii a zpět,
7x ubytování v hotelu 3* - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
7x snídani formou bufetu, 7x večeři - menu výběrem - 3 chody,
výlet - okruh ostrovem 3. den pobytu,
delegáta na Ischii

Cena nezahrnuje:

vstupné, 
pobytovou taxu cca 1,5 – 2 € os./noc (platba na místě)
a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“,
dále místní fakult. výlety dle aktuální nabídky – přihlášení a platba na místě u delegátky.

Pokud upřednostňujete individuální poznávání místo fakultativních výletů, doporučujeme zakoupení celotýdenní jízdenky na místí autobus (jízdné). Busem se dostanete na pláže po celém ostrově, do termálních parků, do všech měst. Kolem celého ostrova pak jezdí busy s označením CD a CS. Mají interval po 15 až 30 minutách (pozor na odpolední siestu), takže si můžete kdekoliv na zastávkách vystoupit a pak zase nastoupit.
Fakultativní příplatky:
1lůžk. pokoj 4200 Kč (povinné při nedoobsazení),
zavazadlo do 23 kg 1890 Kč (hmotnost bude upřesněna dle podmínek let. společnosti),
komplex. pojištění vč. storna zájezdu a případné nákazy Covid-19 v ČR i zahraničí 320 Kč,

Na slevy a příplatky aktuální v době Vaší objednávky se informujte v kanceláři.

Parkování nejblíže letišti Václava Havla v Praze-Ruzyni
Ve spolupráci se společností GO Parking můžete využít slevu prostřednictvím odkazu

Na letiště a z letiště vás odveze BEZPLATNĚ mikrobus společnosti GO Parking – více na www.goparking.cz

Při uvedení promokódu mat837 získáte slevu na parkování na chráněném a hlídaném parkovišti s možností menších oprav během Vaší dovolené.

Informace:

Aktuální informace o podmínkách příjezdu do ITÁLIE (viza, covid-19, a další) najdete na stránkách MZV ČR zde: ITÁLIE

 

Doprava  letecká Praha - Neapol - Praha + trajekt na Ischii

trajekty

jsou již zahrnuty v ceně

 

JÍZDENKY

Týdenní jízdenkaCeny jízdného ISCHIA 2023

Jednorázová jízdenka (zakoupená u řidiče): €2.00
Jednorázová jízdenka: €1.50
Jízdenka platná 100 minut 

      (zakoupená v pokladně, v novinovém stánku či v baru): €1.80
Celodenní jízdenka (platná v době do 24:00): €4,50
Týdenní jízdenka: (platná sedmý den do 24:00) €15,50 (viz obr. z roku 2017)

 

>>>>Zpět nahoru

 

Fakultativní výlety

OSTROV CAPRI (loď, minibus ) celý den (okružní jízda kolem ostrova Capri lodí)
AMALFITÁNSKÉ POBŘEŽÍ (autobus) celý den
POMPEJE - NEAPOL (autobus - minibus) celý den
EPOMEO/SORGETO (autobus) 1/2 dne - dopoledne
PLAVBA KOLEM OSTROVA (loď) 1/2 dne - dopoledne

Individuelně můžete navštívit kaktusovou botanickou zahradu ve Foriu GIARDINI RAVINO, kde najdete i malou kavárničku s malou terasou. Je z ní pěkný výhled na celou zahradu.

 

A POZOR:

uschováte-li si svou vstupenku (cca 10 €), můžete na ní zahradu navštěvovat opakovaně během celého svého pobytu bez dalšího placení vstupného.

 

>>>>Zpět na hotel

>>>>ZPĚT nahoru

 

nápis u vchodu

 

GALERIE

 

Monte Epomeo

 

Nejvyšší bod ostrova 788 m n.m. Na vrcholu je přirozená rozhledna s výhledem na Forio a celý ostrov. Při dobré viditelnosti uvidíte i vzdálenější ostrovy (Isola di Ponza), běžně pak Capri a Procida. 

Je vidět i výběžek s městem Sorrento, pobřeží Pozzuoli a Neapol s panoramatem Vesuvu.

 

Těsně pod vrcholem je výletní restaurace se zahrádkou.

 

Nejbližší stanice autobusu MHD je v městečku Fontana ve výšce cca 400 m n.m. 

>>>>Zpět na Program

Monte Epomeo - vrchol

Aragonský hrad (Castello Aragonese)

 

Na této skále založili malou pevnost (Castrum Gironis) řečtí osadníci již roku 474 př.n.l.

Současnou pevnost zbudoval v 15. století Alfonso I. Aragonský.

 

 

 

 

>>>>Zpět na Program

 

Aragonský hrad

OKRUH OSTROVEM - Forio

 

Forio je největší město na ostrově a kromě obraných věží proti saracénům, kostelů, z nichž nejznámější je "filmový" Santa Maria del Soccorso, tržiště a přístavu, můžete nají takovéto romantické úzké uličky. 

Jejich uspořádání nebylo však vedeno romantikou ale právě ztížením přístupu z přístavu do vnitřního města pro dobyvatele a loupeživé nájezdníky.

Tento výlet máte v ceně

 

 

 

>>>>Zpět na Program

ulička ve Foriu
  

OKRUH OSTROVEM

ochutnávka v Casamicciola

 

zde se obvykle zastavíme ochutnat sladké plody ostrova

(limoncello, rukolino, meloncello a pod.) a nakoupíme si koření na bruschettu a další typická ischiánská jídla.

 

Nezapomeňte, že Ischia patří k Neapoli a z Neapole pochází pizza.

Součást výletu, který máte v ceně

 

>>>>Zpět na Program

ochutnávka

Termální park TROPICAL - San Angelo 

Je přímo u konečné autobusu u San Angelo. Služby jsou koncipovány tak abyste park celý den nemuseli opustit. 

 

Je tu 10 bazénů s vodou různého složení a teploty včetně vnitřního bazénu, vířivky, Kneipova dvojbazénu, sauny a římských jeskyní.

 

(TROPICAL se momentálně rekonstuuje ale kousek od něj je další park Apollon & Aphrodite)

Celodenní vstup:
– pondělí - pátek 30€
– sobota, neděle 40€

– děti od 5 do 13 let: 15€ 

 

Vstup je umožněn pouze s koupací čepičkou !

 

>>>>Zpět na Program

Tropical
  

Termální park POSEIDONOVY ZAHRADY

 

je umístěn na levém konci pláže Citara a je tedy s přímým vstupem do moře (bez čepičky). Má 26 bazénů, několik míst s občerstvením, krytý areál věnovaný beauty style. 

U vstupního portálu najdete bankomat (karty v pokladně nebrávali)

 

Má ráz subtropické zahrady a do jeho relaxační oblasti nemají dovolen vstup malé děti (radioaktivní voda).

 

Vstup do bazénu je umožněn pouze s koupací čepičkou !

 

>>>>Zpět na Program

Poseidonovy zahrady

 

Zpět na POBYTOVÉ                      Zpět na POZNÁVACÍ                   Kontakt                                 Zpět na HLAVNÍ MENU

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Petra tour s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Italy Ischia euroweekend Capri Napoli Vesuv Pompeia Herculaneum terme Monte Epomeo Pozzuoli Sofia Loren Santa Maria del SoccorsoIschia Porto Ischia Ponte Casamicciola Terme, Lacco Ameno Forio Serrara Fontana Barano Sant Angelo Cittara Fungo Itálie termály termální bazény minerální koupele welnes service eurovíkend eurovíkendy Neapol Čitara hřibmonatour fischer pinocchio čedok axia prázdninový klub tour travelservice invia fede rekrea petra tour mafie čsa cestování zájezdy monatůr hříbek hřib houba il fungo campana world travel petraIskia Iskija Vezuv Vezuf Pompeje Herkuláneum Pucuoli Sofia Lorenová sopka Monte Epomeo 788 mnm Lako Ameno 2022 Villa Melodie