Zpět        Kontakt

Egyptská arabská republika - měna egyptská libra(EGP)

Kombinovaný poznávací zájezd

Hurghada-plavba po Nilu-Hurghada-Káhira

 

 LETADLO (9 dnů)

 KONEČNÉ CENY VČETNĚ TAX

Termíny a ceny

SLEVA v předprodeji

Plavba proti proudu Nilu
Chrám královny Hačepsut

Memnonovy kolosy

Chrám v Thébách

Pyramidy a Sfinga v Gíze 

Plavba po Nilu s poznávacím programem 

a odpočinkem u Rudého moře v ceně

 9 dní/7 nocí

 

Hurghada - Asuán - Kom Ombo - Edfu -  Esna - Luxor - Hurghada - Káhira

(s volným časem u Rudého moře)


1. den: 

odlet Praha nebo Vídeň

2. den: 

(V) přílet Káhira, přímý transfer Hurghada 550 km/6 hodin, ubytování v hotelu 3* u Rudého moře, večeře.

3. den: 

(S, V) snídaně, v časných ranních hodinách transfer autobusem do Asuánu, výlet lodí na ostrov Philae, prohlídka chrámu, nalodění na nilský parník, večeře a nocleh na lodi 4*.

4. den: 

(S, O, V) snídaně, dle časových možností fakultativně výlet Abú Simbel (autobusem 85 USD, letecky 180 USD), oběd na lodi, plavba na Kom Ombo, prohlídka místního chrámu zasvěceného bohům Sobekovi a Harverovi, plavba na Edfu, večeře a nocleh na lodi

5. den: 

(S, O, V) snídaně, prohlídka chrámu Edfu zasvěceného bohu Horovi, plavba na Luxor, v rámci plavby oběd na lodi, odpoledne prohlídka chrámů Luxor a Karnak, večeře a nocleh na lodi.

6. den: 

(S, V) snídaně, návštěva Údolí králů včetně prohlídky tří hrobek egyptských faraónů, následně Memnonovy kolosy a chrám královny Hatšepsut, návštěva dílny na výrobu alabastru, transfer autobusem, Hurghada, ubytování v hotelu 3*, večeře.

7. den: 

(S, V) volný čas na pláži s možností fakultativních výletů.

8. den: 

(S, V) snídaně, v ranních hodinách transfer autobusem Káhira 550 km/6 hodin, volný čas nebo možnost fakultativního výletu Káhira (50 USD) - velké pyramidy v Gíze, sfinga, Egyptské muzeum, ukázka výroby papyrů a parfémů, ubytování v hotelu 3*, večeře.

9. den: 

(S) snídaně, transfer na letiště k odletu, přílet Praha nebo Vídeň.


STRAVA: v hotelech polopenze, na lodi a výletech penze vyjma nápojů dle programu (S - snídaně, O - oběd, V - večeře)

UBYTOVÁNÍ: hotel***, loď ****

CENÍK

 
Mešita v Hurghadě

Hurghada

Tradiční egyptské turistické centrum na africkém pobřeží Rudého moře, je vzhledem k příznivým klimatickým podmínkám oblíbeným cílem tisíců návštěvníků po celý rok. Výhodou tohoto místa jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i poloha v nevelké vzdálenosti od Káhiry a staroegyptských památek. 

V tradičním centru města máte možnost navštívit typicky arabské tržiště, nakoupit si různé suvenýry a zboží v pouličních krámcích či posedět v některé ze zdejších originálních čajoven. Nejlepším časem pro toulky na tržišti a pro posezení u vodní dýmky jsou večerní hodiny, kdy se pláže vyprázdní a centrum Hurghady naopak ožívá. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada i cesty na blízké ostrůvky (nejznámějším je ostrov Giftún) za neopakovatelným světem korálových útesů. Pověstnou je i pro svoje velmi dobré podmínky pro windsurfing, který i začátečníkům v některých obdobích roku zpříjemňuje mírný jihovýchodní pasát.

Výlety můžete objednat na místě u delegáta

 

Vybavení lodi: Na lodi je sluneční paluba s bazénem, s ručníky a lehátky v ceně, internetový koutek(poplatek), vnitřní cafe bar (placený), jídelna (nápoje se platí na recepci při ukončení pobytu na lodi - jsou akceptovány karty světových platebních systémů), obchůdek se suvenýry a textilem (plavky, šátky, galabea, trička). 

Pokoj je "hotelový" (viz obrázek). Nejedná se o kajutu s omezeným prostorem a vysokými prahy jakou znáte třeba z trajektových lodí.

Poznámka: k odjezdům na prohlídky je třeba se dostavit včas dle pokynů průvodce Vaší skupiny (na lodi bude více skupin různých národností). U památek je mnoho možností nákupu suvenýrů a balené vody, při prohlídkách v řemeslných dílnách (alabastr, papyrus a pod.) lze nakoupit levněji místní výrobky. Na to vše doporučujeme si včas (na letišti)  pořídit místní měnu (egyptská libra) protože je drobnější než dolary či eura, tedy měny, které jsou ovšem také běžně akceptovány.

Na kotvě v Luxoru pokoj - kajuta koupelna v pokoji na lodi

 
Termín dnů

Cena

dospělý

Cena

přistýlka

Cena

dítě*

Strava Odlet
Odlet Přílet (nocí)
01.04.2018 (Ne)  09.04.2018 (Po) 9 (7)

 23 680 Kč 

22 496 Kč

17 760 Kč

dle

programu

Praha nebo Vídeň
01.05.2018 (Út)  09.05.2018 (St) 9 (7)

 23 680 Kč 

22 496 Kč

17 760 Kč

dle

programu

Praha nebo Vídeň
*(na přistýlce v doprovodu 2 dospělých osob)

Cena obsahuje:

uvedený poznávací program vč. transferů, ubytování, stravu dle programu (bez nápojů), leteckou přepravu, letištní a bezpečnostní taxy včetně letištní asistence, palivový příplatek, transfer z letiště do místa pobytu a zpět, místní poplatky, služby českého delegáta, pojištění zájezdu pro případ úpadku CK.

Cena neobsahuje:

- cestovní pojištění

- vízum

- fakultativní služby

Možné příplatky:

Příplatek za hotel 4* Hurghada: 1 980 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj - za noc: 2 980 Kč

Příplatek za připojištění ERV (storno do 100.000,- Kč a další): 990 Kč

 

Zpět        Kontakt

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Siam Travel cestovní kancelář s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Egyptská arabská republika Egypt  Cairo Káhira Luxor pyramidy v Gíze a Sakkaře chrám v Karnaku a Luxoru pohřebiště v Údolí králů

arabové arabština mešita minaret medina velbloud poušť písek duny fenek štír arabští koně