Hlavní MENU    Zpět > poznávací        Zpět > jednodenní        Zpět > technika       > Kontakt

Egyptská arabská republika - měna egyptská libra(EGP)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

Kombinovaný poznávací zájezd

Hurghada - plavba po Nilu - Hurghada

 PŘIPRAVUJEME

 LETADLO (8 dnů)

 KONEČNÉ CENY VČETNĚ TAX

Termíny a ceny

Plavba proti proudu Nilu
Chrám královny Hačepsut

Memnonovy kolosy

Chrám v Thébách

chrám Philae 

Plavba po Nilu s poznávacím programem 

a odpočinkem u Rudého moře v ceně

 8 dní/7 nocí

Hurghada - Luxor - Karnak - Edfu -  Kom Ombo - Asuán

(Abů Simbel) - Philae - Hurghada

 s volnými dny u Rudého moře


Program zájezdu:

1. den (sobota) 

Odpolední odlet z Prahy do Hurghady. Ubytování v hotelu v Hurghadě.

2. den (neděle) - Západní břeh 

Odjezd z Hurghady do Luxoru, které je označováno jako největší muzeum světa pod otevřeným nebem. Návštěva západní břehu Nilu. Prohlídka Údolí Králů, které v dobách starověkého Egypta sloužilo jako pohřebiště faraonů a mocných šlechticů. Dále pak Memnonovy kolosy, obrovské sochy, které se tyčí nad okolím, jako by střežily spánek zesnulých v thébském pohřebišti. Uvidíte take Džeser-Džeseru neboli ”Nejposvátnější z posvátných”, což je chrám, který nechala za své vlády postavit egyptská královna Hatšepsut (trůnním jménem Maatkare), jako svůj zádušní chrám. Noc na lodi.

3. den (pondělí) - Karnak

Návštěva dalších chrámů v Luxoru včetně Karnaku, největšího chrámového komplexu v Egyptě, založený Senusretem I. kolem 1950 př. n. l. a postupně stavěný a rozšiřovaný po dobu asi 1500 let. Odpoledne plavba lodí z Luxoru do Edfu. Noc na lodi.

4. den (úterý) - Edfu 

Návštěva Edfu, kde je i stejnojmenný chrám, kde pobývala i samotná Kleopatra. Poté plavba do města Kom Ombo a navštěva dvojitého chrámu, stejně jako chrám Edfu, tak i tento byl vybudován za vlády Ptolemaiovců. Plavba do brány černé Afriky - Asuánu. Noc na lodi.

5. den (středa) - Abů Simbel

Volný program na lodi. Možnost fakultativního výletu do chrámu Abů Simbel. 

Noc na lodi.
6. den (čtvrtek) - Asuán 

Po snídaní vylodění a návštěva Vysoké Asuánské přehrady. Energie získaná z přehrady pokrývá energetické potřeby celého Egypta. Poté prohlídka chrámu Philae a nedokončeného obelisku. Transfer do hotelu v Hurghadě. Noc v hotelu.

7. den (pátek) 

Volný program u moře s odpočinkem.

8. den (sobota) 

Ranní transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.


STRAVA: 3x v hotelu**** All Inclusive

4x plná penze na lodi

UBYTOVÁNÍ: hotel****, loď ****

CENÍK

 
Mešita v Hurghadě

Hurghada

Tradiční egyptské turistické centrum na africkém pobřeží Rudého moře, je vzhledem k příznivým klimatickým podmínkám oblíbeným cílem tisíců návštěvníků po celý rok. Výhodou tohoto místa jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i poloha v nevelké vzdálenosti od Káhiry a staroegyptských památek. 

V tradičním centru města máte možnost navštívit typicky arabské tržiště, nakoupit si různé suvenýry a zboží v pouličních krámcích či posedět v některé ze zdejších originálních čajoven. Nejlepším časem pro toulky na tržišti a pro posezení u vodní dýmky jsou večerní hodiny, kdy se pláže vyprázdní a centrum Hurghady naopak ožívá. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada i cesty na blízké ostrůvky (nejznámějším je ostrov Giftún) za neopakovatelným světem korálových útesů. Pověstnou je i pro svoje velmi dobré podmínky pro windsurfing, který i začátečníkům v některých obdobích roku zpříjemňuje mírný jihovýchodní pasát.

Výlety můžete objednat na místě u delegáta

 

Vybavení lodi: Na lodi je sluneční paluba s bazénem, s ručníky a lehátky v ceně, internetový koutek(poplatek), vnitřní cafe bar (placený), jídelna (nápoje se platí na recepci při ukončení pobytu na lodi - jsou akceptovány karty světových platebních systémů), obchůdek se suvenýry a textilem (plavky, šátky, galabeya, trička). 

Pokoj je "hotelový" (viz obrázek). Nejedná se o kajutu s omezeným prostorem a vysokými prahy jakou znáte třeba z trajektových lodí.

Poznámka: k odjezdům na prohlídky je třeba se dostavit včas dle pokynů průvodce Vaší skupiny (na lodi bude více skupin různých národností). U památek je mnoho možností nákupu suvenýrů a balené vody, při prohlídkách v řemeslných dílnách (alabastr, papyrus a pod.) lze nakoupit levněji místní výrobky. Na to vše doporučujeme si včas (na letišti)  pořídit místní měnu (egyptská libra) protože je drobnější než dolary či eura, tedy měny, které jsou ovšem také běžně akceptovány.

Na kotvě v Luxoru pokoj - kajuta koupelna v pokoji na lodi

 

 

2 0 1 9
Termín dnů

Cena

dospělý

Cena

dítě*

Cena

jednolůžkový

Strava Odlet
Odlet (So)-Přílet (So) (nocí)

30.03.-06.04.

8 (7)

17.790

15.890

na

vyžádání

dle

programu

Praha

06.04.-13.04.

8 (7)

18.890

15.890

na

vyžádání

dle

programu

Praha

20.04.-27.04.

8 (7)

18.890

15.890

na

vyžádání

dle

programu

Praha

*(do 12 let včetně na přistýlce v doprovodu 2 dospělých osob)

 

Cena obsahuje:

veškeré transfery v klimatizovaném autobusu, vstupy do vybraných objektů během programu, česky mluvící průvodce během plavby, 3x ubytování s plnou penzí během poznávací plavby a 4x ubytování s all Inclusive u moře ve čtyřhvězdičkovém hotelu, zpáteční letenka z Prahy vč. letištních tax

Cena neobsahuje:

- cestovní pojištění

- vízum (790Kč/os.)

- fakultativní výlet na Abu Simbel

- spropitné (bakšiš)

 

 

Hlavní MENU    Zpět > poznávací        Zpět > jednodenní        Zpět > technika       > Kontakt

Tématické zájezdy:     ADVENT        KULTURA a UMĚNÍ     KVĚTINY a ZAHRADY     TECHNIKA     RELAX

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Blue Sky Travel s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Egyptská arabská republika Egypt  Cairo Káhira Luxor pyramidy v Gíze a Sakkaře chrám v Karnaku a Luxoru pohřebiště v Údolí králů

arabové arabština mešita minaret medina velbloud poušť písek duny fenek štír arabští koně