- - - -

Zpět:   na POBYTOVÉ     na SENIOR 55+    na HLAVNÍ MENU       Kontakt

ITÁLIE - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ KURZY MĚN

 

TERMÁLNÍ

OSTROV ISCHIA 55+

 Neapolský záliv

 

 

Termíny ZDE:

LETADLO (8 nebo 10 dnů)

 

Ischia FORIO - Santa Maria del Soccorso

PRO SENIORY 55+ 

Dopřejte si týden plný pohody, poznávání, slunění a koupání v moři. Kromě veselého okruhu ostrovem a dobrodružné plavby lodí se zastávkami v jeskyních a romantických zátokách, Vás čekají i pěší túry za zdravím (budete-li chtít). 

Dech se Vám zatají v botanické zahradě Ravino, kde budete obdivovat kaktusy a sukulenty neuvěřitelných rozměrů a krásy a zároveň ochutnáte zázračný elixír mládí. Ischia je unikátní ostrov ve Středomoří, který Vám vrátí zdraví a chuť žít!

Vyber letovisko a hotel: / na desítky dalších hotelů se ptejte u nás /

/ šedé nemají platné termíny ale lze je objednat /

Casamicciola Forio Lacco Ameno

Terme - L´OASI

Castilione****

SORISO_Thermae&Res****

Villa Al Parco**

Costa Citara***  55+

Lord Byron***

Il Gattopardo****

Mediterraneo****

Sorriso_Thermae****

San Lorenzo****
Panza Sant‘ Angelo Succhivo

La Ginestra***

Maremonti***

Romantica****

Casa Nicola** 

Casa Nicola**   60+

 

Ischia FORIO

Forio

Městečko Forio leží na západním pobřeží. Je to známé vinařské centrum. 60% z celkové produkce vína pochází právě z Foria. Je to také městečko kostelů např. kostel Sv. Maria Loreto v centru je fascinující svým barokním stylem a jsou v něm velmi cenné malby. Nejzajímavější a nejznámější je ale kostel Santa Maria del Soccorso, jehož bílý majestátní profil doprovází rybáře při cestě na moře i při jejich návratu. Legenda praví, že ten, kdo bude pozorovat z terasy kostela Soccorso západ slunce a v době, kdy se sluneční paprsky noří do moře a uvidí zelený záblesk, bude mít zcela jistě štěstí. 

Nejznámější a nejvyhledávanější místo ve Foriu jsou však zcela jistě Poseidonovy zahrady.

Ceník MHD  >>>ZDE            Fakultativní výlety

 

Největší středomořské ostrovní lázně:
Ostrov Ischia se nachází v Neapolském zálivu v kouzelné oblasti Kampánie a je obklopen Tyrhénským mořem. Se svou rozlohou 46,33 km² je největší a zároveň i nejkrásnější ostrov celého regionu. Díky svému vulkanickému původu je jeho povrch převážně hornatý, avšak s bohatou vegetací, která mu dává vzhled botanické zahrady.
Svému sopečnému původu vděčí Ischia za poklad v podobě termálních minerálních pramenů, které byly k terapeutickým účelům poprvé využity již v antice a k léčbě mnoha zdravotních neduhů jsou hojně využívány i v současnosti. 
Ischia se pyšní nádhernou přírodou, historickými památkami i čistým mořem s krásnými plážemi a je tak ideálním místem k dovolené plné odpočinku ale i aktivního poznávání. 

Ischia se ve světě proslavila nejen jako destinace plná nádherných pláží a dokonale čistého moře, ale především jako vyhledávané ostrovní lázně. Vulkanický původ ostrova dal vzniknout více jak stovce termálních pramenů, které jsou pro zdejší kraj jedním z největších přírodních bohatství.
To, že místní voda léčí, věděli již obyvatelé dávného starověku. Horké i studené prameny denně pomáhají s léčbou pohybového aparátu, revmatických a gynekologických onemocnění, bronchitidy, astmatu či k léčbě kožních chorob. Zvláštností je pitný pramen Nitrodi, užívaný tedy i vnitřně, obklopený sprchovými lázněmi na kožní problémy. Z pramene se vyrábí i mnoho kosmetických produktů takže si toto "zdraví" můžete i odvézt domů.


Historie
První zmínky o přítomnosti člověka na ostrově se datují až do roku 3 500 př. n. l. Během 7. století př. n. l. ho osídlili Řekové, které později vystřídali Římané. Ti zde poprvé začali využívat bohaté minerální prameny k léčebným účelům. Ischia byla po dlouhou dobu sužována nájezdy saracénů(arabů) a právě z této doby pochází vznik nejvýznamnější historické památky na ostrově – Aragonského hradu
Ten se tyčí na skalnatém ostrůvku a je dominantou severní strany ostrova. První výstavba byla zahájena již v 5. století př. n. l., ale největší rozkvět zažil hrad za vlády aragonské dynastie v 15. století, která mu vtiskla jeho současnou podobu. 

Rozmanitá příroda Ischie
Na ostrově je typické středomořské podnebí, které zajišťuje příjemné klima v každém ročním období. Stabilní teploty velmi prospívají vegetaci, která je zde po celý rok zelená a navíc velmi rozmanitá. Najdeme zde subtropické rostliny, jež na ostrově vytvářejí doslova exotickou atmosféru. Můžete se procházet v hájích citronovníků, pomerančovníků, granátovníků, fíkovníků nebo olivovníků. Stále zelené svahy jsou pokryté divoce kvetoucími oleandry, ibišky a orchidejemi. To vše lze přehlédnout z nevyššího bodu ostrova (789 mnm) Monte Epomeo odkud zahlédnete za dobré viditelnosti ostrovy Ponza, Capri, Procida a Vivara, na pobřeží pak Neapol, Sorrento a mohutný Vesuv.

Gastronomie 
Vyhlášená ischijská kuchyně je velmi chutná a rozmanitá. Tak jako celé středomořské gastronomii jí dominují dary moře a rybářské úlovky. Na jídelníčku tak můžeme najít sardinky, tuňáky, chobotnice, krevety, langusty nebo tresky připravené podle tradičních místních receptů. Oblíbenou a zároveň typickou specialitou, kterou nabízí téměř každá restaurace, je coniglio cacciata – králík na divoko. Vyhledávaná je také tradiční italská pizza. 
Za zmínku rozhodně stojí zdejší vína, neboť na Ischii se nachází mnoho úrodných vinic a to především na úpatí nejvyšší hory Monte Epomeo. Mezi alkoholickými nápoji je velmi oblíbený likér Limoncelo vyráběný z kúry čerstvých citrónů. 

>>>>ZPĚT nahoru

Castello Aragonese Il Fugo - Lacco Ameno Ischia FORIO - Santa Maria del Soccorso

 

Hotel Costa Citara***                                                                                        doprava  letecky

Strada Statale 270 164, Forio di Ischia, 80075 Ischia, Itálie

Poloha:

Hotel Costa Citara je vystavěn na klidném místě nad zátokou Citara. Z areálu se tak nabízejí krásné výhledy na pobřeží. Hotel disponuje venkovním i vnitřním termálním bazénem a v blízkosti hotelu najdete největší a nejvyhlášenější termální park na Ischii, Poseidonovy zahrady. Přímo u hotelu je autobusová zastávka s dobrým spojením po ostrově. Hotelová doprava (za mírný poplatek) Vás doveze na pláž Citara a ve večerních hodinách také do centra Foria.
Pokoje:

Hotel svým klientům nabízí plně vybavené a renovované 2-3 lůžkové pokoje, které disponují balkonem nebo terasou. Výhledy z pokojů jsou do vnitrozemí nebo ( za poplatek) k bazénu a k moři.

Vybavení pokoje:

balkon nebo terasa, TV, WC, koupelna (sprcha), fén, topení/klimatizace (na vyžádání v CK, za poplatek), telefon,
minibar (na vyžádání, za poplatek)

Stravování:

polopenze v hotelové restauraci: 

bufetové snídaně a servírované večeře včetně vody a vína

Vybavení:

vstupní hala s recepcí, restaurace, bar, venkovní termální bazén o teplotě vody 30-35° C s lehátky a slunečníky zdarma
krytý termální bazén o teplotě vody 35° C (sezónní), Wi-Fi připojení ve společenských prostorách zdarma

Pláž:

K písečné pláži Citara (čti "čitara") se pohodlně dostanete hotelovým minibusem (za mírný poplatek) nebo městskou dopravou. Pláž se nachází cca 700 metrů od hotelu a dojít se k ní dá i pěšky zkratkou přes blízký hotel Sorriso, po cca 240 schodech. Slunečníky a lehátka jsou na pláži za poplatek.

Na levé (při pohledu k moři) straně pláže Citara jsou Poseidonovy zahrady, které leží jižně od města Forio a patří k těm nejkrásnějším na celém ostrově. Najdete zde 22 bazénů s minerální vodou o teplotě 16°C až 40 °C, saunu, Japonský bazén, sluneční lázně nebo masážní křesla. Park má svou soukromou pláž s lehátky a slunečníky (v rámci vstupného bez poplatku).

Doprava:

Transfer z letiště v Neapoli je cca 50 km a cca 1 hodina plavby trajektem na ostrov Ischia. Po celém ostrově je pak   městská doprava poměrně spolehlivá, která má svá specifika daná horským terénem, siestou a italským přístupem. Je to zážitková záležitost jenž by bylo chybou nevyzkoušet. Máme i mnoho vlastních zážitků a rádi Vám je, třeba telefonicky, předáme.

Upozornění:
Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na chybu publikovaných cen či termínů, závazná pro prodávajícího i kupujícího je pouze cena uvedená na platné smlouvě o zájezdu.

>>>>ZPĚT na program

Coata Citara*** Coata Citara*** Coata Citara***

Ischia - Forio letecky Hotel Costa Citara***
Termín  Dnů / nocí cena za osobu
# Od - do

senior 55+

na 1. a 2. lůžku

za 3. osobu

na přistýlce

jednolůžkový

pokoj

1. a 2.

dítě

A001M55

22. 9. – 29. 9. 2020 8 / 7 17 490 Kč 16 490 Kč +2 730 Kč 15 990 Kč

A002M55

29. 9. – 8. 10. 2020 10 / 9 18 775 Kč 17 775 Kč +3 510 Kč 15 990 Kč

Slevy a příplatky

jednolůžkový pokoj / týden

na vyžádání

mladší doprovod

na vyžádání
   

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Neapol – Praha včetně všech poplatků

transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště včetně plavby trajektem na ostrov Ischia a zpět

7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji ve 3* hotelu Costa Citara (změna hotelu vyhrazena)

polopenzi formou bufetové snídaně a servírovaných večeří včetně vody a vína

delegátské služby

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění
pobytovou taxu
vstupné do termálních parků a navštěvovaných objektů

fakultativní výlety (okruh ostrovem, lodní výlety (Capri), výlety na pevninu (Pompeje), vč. průvodce)

Povinné příplatky:

pobytová taxa   cca 2€ /os/noc (hradí se na recepci hotelu v €)

Nepovinné příplatky:

jednolůžkový pokoj 2.990, - Kč

Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání

Na slevy a příplatky aktuální v době Vaší objednávky se informujte v kanceláři.

Týdenní jízdenkaCeny jízdného ISCHIA 2020: (od 12.6.2017)

Jednorázová jízdenka (zakoupená u řidiče): €2.50
Jednorázová jízdenka: €1.50
Jízdenka platná 100 minut 

      (zakoupená v pokladně, v novinovém stánku či v baru): €1.80
Celodenní jízdenka (platná v době do 24:00): €4,50
Týdenní jízdenka: (platná sedmý den do 24:00) €14,50 (viz obr.)

Fakultativní výlety

OSTROV CAPRI (loď, minibus ) celý den (okružní jízda kolem ostrova Capri lodí)
AMALFITÁNSKÉ POBŘEŽÍ (autobus) celý den
POMPEJE – NEAPOL (autobus - minibus) celý den
EPOMEO/SORGETO (autobus) 1/2 dne - dopoledne
PLAVBA KOLEM OSTROVA ISCHIA (loď) 1/2 dne - dopoledne

AUTOBUSOVÝ OKRUH OSTROVEM (autobus - minibus) 1/2 dne - dopoledne

>>>>ZPĚT nahoru

 

Vyber letovisko a hotel: / na desítky dalších hotelů se ptejte u nás /

/ šedé nemají platné termíny ale lze je objednat /

Casamicciola Forio Lacco Ameno

Terme - L´OASI

Castilione****

SORISO_Thermae&Res****

Villa Al Parco**

Costa Citara***  55+

Lord Byron***

Il Gattopardo****

Mediterraneo****

Sorriso_Thermae****

San Lorenzo****
Panza Sant‘ Angelo Succhivo

La Ginestra***

Maremonti***

Romantica****

Casa Nicola** 

Casa Nicola**   60+

Zpět:   na POBYTOVÉ     na SENIOR 55+    na HLAVNÍ MENU       Kontakt

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Delfín travel s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Italy Ischia euroweekend Capri Napoli Vesuv Pompeia Herculaneum terme Monte Epomeo Pozzuoli Sofia Loren Santa Maria del Soccorso

Ischia Porto Ischia Ponte Casamicciola Terme, Lacco Ameno Forio Serrara Fontana Barano Sant Angelo Cittara Fungo 

Itálie termály termální bazény minerální koupele welnes service eurovíkend eurovíkendy Neapol Čitara hřib

monatour fischer pinocchio čedok axia prázdninový klub firo tour travelservice invia fede rekrea petra tour mafie čsa cestování zájezdy monatůr hříbek hřib houba campana world travel petra

Iskia Iskija Vezuv Vezuf Pompeje Herkuláneum Pucuoli Sofia Lorenová sopka Monte Epomeo 788 mnm Lako Ameno