- - -

Zpět   Kontakt  další adventní:                                      /šedé nemají platný termín/                                                                                                       >>>> Adventní JEDNODENNÍ

Německo:  Advent ve středověkých městech Bavorska  Advent v Pasově a na Innu  Advent v Salzburku a Berchtesgadenu   Sen v bílém    Advent v městečkách Harzu

Rakousko:  Zahájení adventních trhů v Salcburku   Advent v Salzburgu s čerty  Hallstatt a krampuslauf   Nejkrásnější tyrolský advent  Rakouská vánoční romance   

Jezerní advent v Solné Komoře   Advent v poutním Mariazellu a v Linci   POHODOVÝ VÍKEND V LINCI   Advent v Salzburku a Dachstein   Po stopách seriálu Doktor z hor

Adventní víkend ve Vídni

ostatní:   Adventní WROCLAW   Adventní Krakow a slovenské Tatry    Advent v Budapešti vlakem   Západočeský advent   Advent na Moravě   Slovenský advent aneb Anděl na horách  

 

MAĎARSKO - člen EU (měna FORINT)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

LOGO slan

 

Adventní víkend Budapešti

EUROWEEKEND

VLAKEM

( 3 dny/ 2 noci i více)

časy odjezdů najdete v tabulce termínů a cen  >>>>ZDE

hotel***   od 3.690 Kč

hotel**** od 4.490 Kč

cena včetně základní dopravy

Advent v Budapešti 2019 - vlakem

 

Budapešť - široký proud řeky dělí dvoumiliónovou metropoli na hornatou část Buda a rovinatou Pest. Buda je plná zeleně a je zde také nejvyšší bod Budapešti, 526 m vysoká hora János. K nejelegantnějším nákupním čtvrtím Budapešti patří ulice Váci, Petőfi a náměstí Vörösmarty, které lákají k nákupům kvalitního vína, tradiční maďarské čabajky a strávení příjemného času k odpočinku. Na severním okraji tohoto obvodu se na náměstí Kossuth tyčí Parlament. Také světoznámé lázeňské procedury, termály a bázeny s minerální vodou přilákají každého návštěvníka.

 

Víkend v Budapešti vlakem - program zájezdu:

Nabízíme vám možnost strávit příjemný víkend v městě na Dunaji. Budapešť nabízí řadu zajímavých míst i aktivit. Navíc, vydat se do tohoto města můžete netradičním způsobem - s trochou nostalgie se můžete vydat do metropole Maďarska vlakem.

 

1. den: 

Ráno odjezd z Prahy rychlíkem do Budapešti (EC 275, odjezd z Prahy v 7:51). 

Příjezd do Budapešti v odpoledních hodinách (14:19). Ubytování v hotelu.

2. den: 

Volno, prohlídka města.
3. den: 

dopoledne volno. Odpoledne odjezd z Budapešti zpět do ČR (rychlík EC 272, odjezd v 15:41). 

Příjezd do Prahy ve večerních hodinách. 

 

tento program si za příplatek můžete prodloužit viz příplatky

 

Varianta s nočním spojem (lehátko/lůžko)

V případě požadavku je možné zajistit dopravu nočním lehátkovým vlakem. V tomto případě je odjezd z Prahy do Budapešti již předchozí den krátce před desátou hodinou (21:56), příjezd do Budapešti ráno (8:35). A odjezd z Budapešti ve večerních hodinách (19:25), příjezd do Prahy pak následující den ráno (8:07). V případě této varianty je tedy zájezd de facto 5-denní. 1. den před půlnocí odjezd z Prahy, 2.- 4. den pobyt v Budapešti, 5. den Časně ráno návrat do Prahy.apešti ráno (8:35). A odjezd z Budapešti ve večerních hodinách (19:25), příjezd do Prahy pak následující den ráno (8:07). V případě této varianty je tedy zájezd de facto 5-denní. 1. den před půlnocí odjezd z Prahy, 2.- 4. den pobyt v Budapešti, 5. den Časně ráno návrat do Prahy.

 

Víkend v Budapešti - vlakem 2019

TERMÍN

počet

nocí

čas*

hotel**

cena***

hotel 3*

cena***

hotel 4*

stav****
Od - Do
29.11. - 01.12.2019 2 07:51 / 15:41  hotely 3 790 Kč 5 190 Kč  R 
06.12. - 08.12.2019 2 07:51 / 15:41  hotely 3 690 Kč 5 590 Kč  R 
13.12. - 15.12.2019 2 07:51 / 15:41  hotely 3 790 Kč 4 890 Kč  R 
20.12. - 22.12.2019 2 07:51 / 15:41  hotely 3 790 Kč 4 490 Kč  R 

*     čas odjezdu TAM / ZPĚT

**   kliknutím se dostanete na informaci o hotelech

***  cena za osobu je konečná což znamená, že obsahuje všechny povinné platby 

mimo tuto cenu jsou pouze volitelné služby jako jsou fakultativní výlety, příplatek za jednolůžkový pokoj a služby na vyžádání (např. připojištění)

**** stav nabídky:

 R  - možno rezervovat

 P   - pořadník - zařadíme Vás nezávazně do pořadníku pro případ uvolnění míst

 V  - definitivně vyprodáno

Víkend v Budapešti - vlakem

 

Cena obsahuje:  

Zpáteční jízdenku vlakem Praha - Budapešť - Praha  (2. třída v základní ceně) 

místenku na obě cesty z ČR do Budapešti a zpět
2x nocleh v hotelu v centru Budapešti (osoba, v 2-lůžkovém pokoji, hotel 3* v základní ceně)

2x snídani

Upozornění: Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání.

(více informací k pojištění obdržíte v kanceláři)

Cena neobsahuje:  

místní transfery
služby průvodce

  Příplatky
  prodloužení pobytu o další noc / hotel 3* od 790 Kč do 2.890 Kč dle sezóny
  1-lůžkový pokoj / hotel 3*, 2 noci 1 490 Kč  
  prodloužení pobytu o další noc / hotel 4* 1 250 Kč do 1.390 Kč dle sezóny
  1-lůžkový pokoj / hotel 4*, 2 noci 1 990 Kč  
  lehátkový vlak (6 místné lehátkové kupé) 990 Kč  
  lůžkový vlak (2-lůžkový oddíl) 2 490 Kč  
  Odjezdová místa
  odjezd Praha 0 Kč  
  odjezd Pardubice 0 Kč  
  odjezd Brno -250 Kč  
  odjezd Břeclav -250 Kč  
termální lázně   most   Rybářská bašta   most

Další eurovíkendy:                                                                                                                                                                                       /šedé nemají platný termín/      Kontakt        

Amsterdam_R   Amsterdam_S Amsterdam - poznávací víkend   Atény_S  Budapešť(vlak)  Budapešť(bus)   Florencie_B  Forio_O

Istanbul_bez   Istanbul_I   Istanbul_R   Istanbul_S(2noci)   Istanbul_S(3noci)   Istanbul_T   Káhira_bez

Londýn_S   Lisabon_bez  Lisabon_S   Miláno_S   Neapol_S   Paříž_S    Paříž_R    Pisa-Florencie_S  Porto_bez   Řím_bez  Řím_B   Řím_S

 

Co navštívit v Budapešti:

Parlament - nejfotografovanější budova v Budapešti - 3500 HUF
Postaven na přelomu 19. a 20. století, největší budova v Maďarsku, 691 místností, inspirací při stavbě byl částečně i Londýnský parlament. Parlament je z venku opravdu krásný, ale uvnitř vás doslova uchvátí luxusem a zlatem všude kam se podíváte. Dovnitř se dostanete pouze s průvodcem a je potřeba si předem vyzvednou vstupenky na konkrétní čas. V parlamentu jsou k vidění i korunovační klenoty.

Bazilika Svatého Štěpána - 1000 HUF
Bazilika sv. Štěpána je nejvýznamnější duchovní stavbou v Maďarsku, jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů a zároveň třetí nejvyšší stavbou Maďarska. Je pojmenována na počest prvního uherského krále a světce Štěpána, jehož mumifikovaná ruka je uložena v relikviáři.

Hradní vrch Budín - 36 EUR
Královský palác, který leží na kopci nad městem a je z něj výhled na celou Budapešť. Dostat se na něj dá buď pěšky a nebo historickou zubačkou Sikló, která je hned za Řetězovým mostem (cena 1200 HUF/os.). Na kopci jsou kromě hradu i 3 kostely, muzea, náměstí a spousta malých domků a uliček.

Rybářská bašta
Nejkrásnější místo z celé Budapešti. Kouzelná stavba se sedmi věžičkami se vystavěla na začátku 20. st. Věže mají symbolizovat maďarské stany a výhled z nich je okouzlující. 

Přímo v prostorách bašty se nachází i restaurace s krásným výhledem a živou hudbou. 
Zpoplatněn je vstup na nejvyšší věž (1000 HUF/os.) a kaple sv. Michala, vstup do 3D kina (1500 HUF/os.).

Řetězový most
Hlavní chloubou Budapešti jsou mosty přes Dunaj. Nejvýznamnější a nejstarší je Řetězový most (Lánchíd) z roku 1839, hned vedle je poměrně moderní Alžbětin (Erzsébet híd) z roku 1903 a kousek za ním je úžasný železný Most Svobody. Významný most je i Markétin most, z kterého je přístup na Markétin ostrov.

Markétin ostrov
Je to velký ostrov přímo uprostřed Dunaje, kousek od centra města a parlamentu. Na ostrově je koupaliště, stadion, zřícenina kláštera a spousta dalších atrakcí. Celý ostrov slouží pro zábavu, odpočinek a rekreaci a jde v podstatě o jeden obrovský park.

Termální lázně Gellért - celodenní vstup cca 5900-6100 HUF
Lázně Gellért patří stejně jako Széchenyi k těm nejslavnějším v Budapešti. Tyto lázně jsou uvnitř velmi okázalé a dá se říci, že se jedná o koupání na způsob vládců, které znáte jen z filmů. Termální voda je zde směsicí 13ti pramenů, které dodávají vodu o teplotě 27- 48 °C s obsahem rádia. Nejchladnější bazén má 5°C. K dispozici jsou také parní komory a vanové koupele. 

V létě je k dispozici venkovní bazén a vnitřní perličkový bazén. Hlavní bazén a jeho hala je fascinující, má například i posuvnou střechu která umožňuje koupání pod širým nebem.

>>>> Zpět nahoru

 

Ubytování: hotel  starstarstar / starstarstarstar

 

Nejčastěji používané hotely:

HOTEL BAROSS CITY***

3-hvězdičkový hotel Baross nabízí velmi cenově dostupné ubytování v centru Budapešti, přímo proti vlakovému nádraží Keleti. Historické a kulturní památky města jsou dosažitelné pěšky. Všechny pokoje jsou skromně zařízené, mají vlastní koupelnu, klimatizaci, telefon, vysoušeč vlasů a TV. Snídaně je zahrnuta v ceně a podává se od 7 hodin ráno do 11 hodin. Hotel má 24hodinovou recepci a wifi ve společných prostorách.

 

HOTEL KINGS***

Hotel Kings nabízí prostorné a cenově dostupné ubytování v centru Budapešti, jen pár minut chůze od elegantní Andrassy Avenue plné butiků, obchůdků a kaváren. Hotel sídlí v budově z 19. století a nabízí jednoduše, ale příjemně zařízené pokoje. Všechny jsou vybaveny klimatizací, telefonem a TV-SAT. Snídaně formou bufetu je k dispozici v ranních hodinách. V hotelu je také restaurace, která nabízí místní speciality a okouzlující nádvoří, kde si můžete odpočinout. Většina památek Budapešti je z hotelu Kings dosažitelná pěšky.

 

HOTEL GOLDEN PARK**** , příplatek za ****

Hotel Golden Park je velký 4-hvězdičkový hotel s moderními pokoji v blízkosti hlavních míst v Budapešti. Nachází se přímo u vlakového nádraží Keleti. V blízkosti hotelu se nachází nejen řada obchůdků a kaváren, ale také známé lázně, ve kterých mohou klienti relaxovat. Všechny pokoje mají klimatizaci, vlastní koupelnu, TV-SAT, telefon, trezor, ledničku a fén. V hotelu je dále hostům k dispozici fitness centrum a finská sauna. Hotel má dvě restaurace, z nichž jedna nabízí italskou a druhá egyptskou kuchyni.

 

HOTEL ATRIUM FASHION**** , příplatek za ****

Hotel Atrium Fashion se nachází v blízkosti hlavního uzlu veřejné dopravy v centru Budapešti na náměstí Blaha Lujza. Všechny hlavní historické památky a nákupní oblasti jsou snadno dosažitelné pěšky nebo veřejnou dopravou (stanice metra M2 v blízkosti). Celý hotel je nekuřácký a pokoje jsou vybaveny nastavitelnou klimatizací a zvukotěsnými okny, která zaručí klidný pobyt v rušném centru města. Všechny pokoje jsou komfortně zařízené a klientům nabízejí TV-SAT, telefon, trezor, minibar, kávovar a fén. Hotel nabízí 24hodinovou recepci, wifi zdarma v celé budově a úschovnu zavazadel.

Všechny vybrané hotely se nacházejí v centru Budapešti, nedaleko vlakového nádraží Keleti.

>>>> Zpět nahoru

 

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Slantour, s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

.

Buda Pest  Csepel-sziget Várkerület Lipótmező Óbuda Újpest Belváros-Lipótváros Terézváros Erzsébetváros Józsefváros Ferencváros Kőbánya Újbuda Hegyvidék Angyalföld Zugló Pestújhely Árpádföld Rákosmente Pestszentlőrinc-Pestszentimre Kispest Pesterzsébet Csepel Budafok-Tétény Soroksár 

Budín Budapešť Dunaj Margaretin ostrov termální lázně

květnové svátky exim bena tour čedok smart wings travel service lufthansa invia last moment last minute last.cz