Zpět   Kontakt   podobné zájezdy:                                                                                                                                                                      /šedé nemají platný termín/

Plavba po Dunaji   Jezero Königsee a Orlí hnízdo   Salcburk a Dachstein  Schladming a Dachstein  Za krásami Julských Alp  Plavba Saským Švýcarskem     

Za krásami krasu a Termaris (Laguna)   Nostalgická Solná komora   Shánění stád v Maria Alm  Nejkrásnější jezera bavorských Alp  Knedlíkový festival a stáda  

- - -

SLOVINSKO - člen EU, člen EMU (měna EURO)

 DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

ZA KRÁSAMI KRASU

A MOŘSKÝ PARK TERMARIS

Postojenské jeskyně * Predjamski Grad * Škocjanske Jame (UNESCO) * Portorož * Piran Koper * Isola * Lipica * Hrastovlje * Štanjel * Terst * Miramare * Termaris

degustace * relaxace * procházky * koupání

 Aktuálně je vstup do Slovinska možný bez jakýchkoliv omezení 

(není potřeba potvrzení o očkování/zotavení ani PCR/antigenní test).

radek

Relax v pobytovém zájezdu do MOŘSKÉHO PARKU >>>>ZDE

>>>>Termín  a cena

Jediný vlak na světě v krápnikových jeskyních

 

Za krásami slovinského Krasu a pobřeží Jadranu s hotelem přímo na mořské pláži, s bufetovou polopenzí a s každodenní relaxací po výletech v krytých vyhřívaných mořských bazénech a vířivkách Termaris (dříve mořský park Laguna) přímo v hotelovém resortu. 

V zájezdu poznáte nejkrásnější místa Krasu i celé slovinské jadranské pobřeží - od památek po kuriozity a nejkouzelnější jeskyně. Ochutnáte i chutě a vůně Krasu. 

Kombinace relaxace a poznávání

 

>>>> Zpět nahoru

 

ZA KRÁSAMI KRASU A MOŘSKÝ PARK TERMARIS - program zájezdu 2023:

1.den:

Odjezd z Prahy v cca 22 hodin (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A - hraniční přechod Dolní Dvořiště). Noční transfer přes Rakousko do Slovinska.

2. den:

Ráno dojezd do hotelu Vile Park na slovinském pobřeží Jadranu. Ihned můžete využívat wellness Termaris/Laguna s vyhřívanými krytými mořskými bazény přímo na mořském břehu. Pro zájemce společná vycházka do historického města Piran, které ze tří stran omývá moře a ze čtvrté strany ho chrání hradby. Jinak do Piranu je krásná procházka - cca 15 - 20 minut pěšky podél moře. Také sem z hotelu pendlují zdarma minibusy. Můžete vyrazit kterýkoliv den. Kolem 14. hodiny ubytování a volno k užívání hotelového wellness Termaris/Laguna, k procházkám do Portorože, na historické saliny atd. Možností je celá řada. Atraktivní je přírodní park Strunjan s největšími mořskými skalisky na Jadranu, jachetní přístav Lucie, sochy v přírodě Forma Viva, akvárium v Piranu, olivové háje či plantáže kaki a podobně. V hotelu je i půjčovna kol a e-biků.

3.den:

Po bufetové snídani výlet do Krasu - Škocjanske Jame (UNESCO) - největší podzemní kaňon světa, kterým se valí podzemní řeka, to neuvidíte nikde jinde na světě. 

Vstup: cca 16 EUR. Lipica - světoznámé stáje bílého plemene koní lipicánů. Prohlídka či jen návštěva výběhů. 300 hektarů, 300 lipicánů. Prohlídka stojí 18 EUR. Možnost projížďky kočárem, který táhnou lipicáni. Štanjel - typické krasové městečko. Návštěva pršutárny s ochutnávkou červeného krasového vína teran a pravého pršutu a místních sýrů pod 300 letou moruší. Cena degustace: 
cca 30 EUR. Návrat do hotelu a volno před večeří k relaxaci v mořském parku Termaris (Laguna). 

4.den:

Po bufetové snídani výlet po slovinském pobřeží s návštěvou Itálie. Pojedeme do Terstu s prohlídkou jeho antických i habsburských památek. Zámek Miramare a jeho překrásné zahrady na břehu moře. Koper - historické město s Prétorským palácem - sídlem zástupců Benátské republiky. Odpoledne po návratu tradiční relaxace v mořském parku Termaris ( Laguna). 

5.den:

Po bufetové snídani celodenní relaxace v mořském parku Termaris ( Laguna) či u moře podle vašeho zájmu. Možnost lodního výletu do Isoly či podél slovinského pobřeží. Procházky do okolí  Strunjan s nejvyššími skalisky na mořem na Jadranu - až 80 m vysokými, plantáže kaki, olivové háje, soliny, …. Zapůjčit lze třeba i kola. Mořský park je vám k dispozici po celý den. Nebo si užijte Piranu a Portorože. Večer odjezd a noční transfer do ČR.

6.den:

Dojezd do Prahy v časných ranních hodinách.

 

 

hotel Vile Park*** (klikni)

Termín

pozn. Cena dospělí

děti se dvěma dospělými

svátek v ČR Výlety

1. a 2.

osoba

na pokoji

sleva

3. osoba

na pokoji

příplatek za

jednolůžkový

pokoj

sleva

3 - 6 let

sleva

7 - 12 let

17.05.-22.05.2023 už se dá vykoupat i v moři  >>>>ZDE 9 500 - 500 + 1.800 - 1.500 - 700
               

>>>> Zpět nahoru

Cena obsahuje:

dopravu, průvodce, 3 x nocleh v hotelu 3* Vile Park s polopenzí formou bufetu v sousedním hotelu 4*, 4denní neomezený vstup do Mořského parku Termaris,
turistické taxy, autokarové výlety (bez vstupů)
, pojištění zájezdu pro případ úpadku CK

Příplatky:

komplexní pojištění Allianz

jednolůžkový pokoj: +1.800 Kč.

Vstupy, kočár a degustace nejsou v ceně.

Slevy: 

děti 3 - 6 let     sleva 1.500 Kč (se dvěma dospělými), 

děti 7 - 12 let   sleva    700 Kč (se dvěma dospělými), 

3. dospělá osoba na třílůžkovém pokoji sleva 500 Kč.
Ubytování:

v hotelu Ville Park*** na pobřeží Jadranu v komplexu Bernardin

>>>>Zpět nahoru

 Hotel VILE PARK***

Ubytování: hotel starstarstar

www.hotel-vile-park-portoroz.com

Obala 2c, 6320 Portorož, Slovinsko

 

Stojí v městě Portorož, vedle bývalého klášterního kostela sv. Bernardina. Ten dal jméno celému komplexu hotelů, aquaparku a casina. Vybudován je přímo na pláži. 

 

Hotel tvoří 5 vil s 217 pokoji. 

 

Stravování naproti ve 4* hotelu HISTRION

 

Procházky podél moře do Piranu (historické benátské město obklopené hradbami a mořem) a do Portorože (celoročně otevřené moderní letovisko s obchody, kavárnami, bary,…..).

 

 

 

 

 

 

 

>>>> Zpět nahoru

 

hotel VILE PARK***

 

Zpět   Kontakt   podobné zájezdy:                                                                                                                                                                      /šedé nemají platný termín/

Plavba po Dunaji   Jezero Königsee a Orlí hnízdo   Salcburk a Dachstein  Schladming a Dachstein  Za krásami Julských Alp  Plavba Saským Švýcarskem     

Za krásami krasu a Termaris (Laguna)   Nostalgická Solná komora   Shánění stád v Maria Alm  Nejkrásnější jezera bavorských Alp  Knedlíkový festival a stáda  

Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012:  

cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí již není možné. Děti mohou cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností (žádost lze podat i na úřadě, kde nemá trvalý pobyt) je třeba předložit rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. Poplatek za cestovní pas je 100 Kč (platnost pasu je 5 let), za občanský průkaz 50 Kč (platnost OP je 5 let).

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů (i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)

Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE: CESTOVNÍ DOKLADY

VÝLETY

 

Lipica - světoznámé stáje bílého plemene koní lipicánů.

 

Proslulý Hřebčín Lipica mezi Bledem a Postojnou funguje již více než 400 let. Je kolébkou ušlechtilého bílého plemene, které bývalo symbolem habsburského dvora a národní kulturní památkou. Prohlédněte si stáje, projeďte se v kočáře nebo si užijte profesionální vystoupení. Hřebčín Lipica je rájem pro milovníky koní, ale také historie a příjemných procházek.

 

Ceny:   duben – říjen

Dospělí 18,00 €
Děti (0 – 5 let) 1,00 €
Děti (6 – 18 let) 9,00 €
Studenti 12,00 €
Rodina (2+3) 49,00 €

Lipicán

 

Piran

 

Piran je často označován za nejkrásnější město Slovinska. 

Okouzluje starobylým přístavem, stísněnými kamennými uličkami i krásnou promenádou podél pobřeží. Užijte si výhledy na moře, které za Rakouska-Uherska patřilo i nám.

Lipicán

 

Zámek Miramare

 

Zámek Miramare, nacházející se na vrcholu skalnatého ostrohu Grignano v zálivu u Terstu, nechal postavit (v letech 1856 - 1860) arcivévoda Ferdinand Maxmilián Habsburský (bratr císaře Františka Josefa, švagr Sissi) pro sebe a svou ženu Charlottu Belgickou. V tento čas se Maxmilián (jinak úzce spjatý s námořnictvem) věnoval pouze soukromému životu.
Bělostný kamenný zámek je obklopen terasami, sochami, jezírky a rozlehlým parkem. Park kolem zámku o ploše 22 ha je (společně s úsilím odborníků v oboru) výsledkem Maximilianova náročného projektu, vytvářeného na území téměř bez vegetace. Bylo sem dopraveno velké množství zeminy. Útes nechal arcivévoda posázet lesem, který fungoval jako větrolam, aby se mohly ujmout v parku i choulostivější rostlinky - stromy, keře i zeleň ze zahraničí (pomerančovníky, magnolie a další). Maxmilián nechal také vyrobit klece pro tropické ptáky a skleníky na teplomilné rostliny. Park Miramare se stal jakýmsi experimentálním centrem pro zalesňování a aklimatizaci vzácných botanických druhů. Byl zde vystaven zahradní domek - "Castelletto" (malý hrad), kde manželský pár v létě pobýval. Charlottu zušlechťování parku příliš nezajímalo.

Zámek Miramare

 

Škocjanske Jame (UNESCO)

 

Škocjanské jeskyně patří k nejkrásnějším jeskynním systémům ve Slovinsku, což potvrzuje i skutečnost, že jsou od roku 1986 zapsány na seznamu UNESCO.

Součástí jeskynního systému je i nejhlubší podzemní kaňon Evropy, 26 vodopádů a spousta jedinečných krasových útvarů. Prohlídka celého komplexu trvá 1,5 hodiny a můžete si vybrat hned ze tří prohlídkových tras: 

1. trasa „Podzemním kaňonem“, 

2. trasa „Podzemní řekou“ a 

3. trasa „Po Škocjanské naučné stezce“.

Trasa Po Škocjanské naučné stezce je volně přístupná bez průvodce. Prohlídku naučné stezky s průvodcem pro skupiny 12 a více osob je nutné objednat minimálně 14 dní předem. V prodeji jsou i vstupenky kombinující trasu 1. a 2. trasu.

Škocjanske Jame (UNESCO)

 

Štanjel

 

Malé historické městečko Štanjel je jednou z nejstarších osad v oblasti slovinského Krasu. Místo bylo osídleno už v prehistorii a opevněná osada tu vznikla v antických dobách. Největší rozkvět městečko zažilo v 16. a 17. století, kdy vznikla většina místních staveb. Štanjel je terasovitě vystavěn na vršku, nejvýznamnějšími stavbami je opevnění z doby tureckých nájezdů, hrad, kostel sv. Daniela s nevšední věží a Ferrariho zahrada. Štanjel své jméno získal právě podle kostela, zkomolením jména svatý Daniel.

 

Návštěva pršutárny s ochutnávkou červeného krasového vína teran a pravého pršutu i místních sýrů pod 300 letou moruší. 

Cena degustace: cca 30 EUR. 

 

>>>> Zpět nahoru

 

Štanjel

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Radek Kredba - Cestovní agentura PERMON).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

 

Jadran Jaderské moře aquapark Slovinsko volný vstup Postojenské jeskyně pršut Škocjanske Jame (UNESCO) Zámek Miramare Predjamski Grad Bled Lipica Hrastovlje Koper Pirano Portorož Hrastovlje Lipica Postojenské jeskyně Predjamski Grad Portorož Piran Koper Isola Lipica Hrastovlje Štanjel Terst Miramare TERMARIS degustace relaxace procházky koupání 2023