Zpět na:   hlavní MENU    jednodení a nákupní     květinové    eurovíkendy     Kontakt   /šedé nemají platný termín/  

podobné zájezdy:   Květinové Korzo B  Květinové Korzo BUS_K   Květinové Korzo M   Květinové Korzo_S(letecky)   Květinové Korzo R   Jarní Holandsko   Narcisový festival   

Amsterdam - poznávací víkend(3dny)(letecky)   Jaro v Holandsku(4dny)(letecky)   Evropská květinová výstava v Tullnu(2dny)   Evropská květinová výstava v Tullnu(1den)

Rozárium a termály v Badenu   Baden_slavnost_růží   Jaro u Bodamského jezera   Pohádkové zámky Ludvíka II.   Jezera v Solné komoře   Provence a vůně levandule(6dnů)   

Holandská mozaika(5dnů)   Kamélie_Drážďany_S   Kamélie_Drážďana_P      Retzer Vintage Festival_P

Orchideje_Drážďany_A   Orchideje_Drážďany_B  Orchideje_Drážďany_M   Orchideje_Drážďana_P   Orchideje_Drážďany_S   Orchideje_Pillnitz_S

- - -

NIZOZEMÍ - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ KURZY MĚN

 logo

Květinové Korzo 2024

Amsterdam-Keukenhof-Zaanse Schans-Volendam-Utrecht

5 dnů/2 noci hotel***


17.04. - 21.04. 2024

9 500 Kč

 

Aktuální informace o podmínkách příjezdu do NIZOZEMÍ (viza, covid-19, a další) najdete na stránkách MZV ČR zde: NIZOZEMÍ 

KVĚTINOVÉ KORZO

Zájezd se koná v době největší květinové slavnosti v Evropě – květinového korza. Na tuto slavnost se každoročně sjíždějí návštěvníci z celého světa, aby mohli spatřit přehlídku tematických alegorických vozů, ozdobených tisíci květinami různých barev a tvarů, které doprovázejí mažoretky a hudební kapely. A neméně proslavený park Keukenhof se sedmi milióny kvetoucích cibulovin, které lze obdivovat jen pár týdnů, od konce března do poloviny května. Navštívíme i hlavní a korunovační město Amsterdam a Utrecht

 

Květinové Korzo 2024 - program zájezdu:

 

1.den:

odjezd ve 20:00 hod. z Prahy, 20:30 hod. z Berouna a ve 21:15 hod. z Plzně. Přejezd Německem do Holandska.

2.den:

náš dnešní program začneme prohlídkou tradičního alkmaarského sýrového trhu na náměstí Waagplein v ALKMAARU, kde dodnes fungují staré sýrařské cechy. 30.000 kg Goudy, Edamu a Leidenu v podobě velkých navoskovaných kol, nosiči v pestrobarevných čapkách, dřevené povozy, nenapodobitelné kouzlo. Poté se vypravíme do Zaanse Schans - skanzenu s větrnými mlýny, obchůdky, domky s předváděnou řemeslnou dílnou a muzeem. Cestou do rybářského městečka Volendam se zastavíme na soukromé farmě Alida Hoeve kde, kromě výkladu o výrobě sýra uvidíme i ukázku výroby dřeváků a sýry nebo dřeváky si můžeme zde taky koupit. Po návštěvě farmy nás čeká malebné, starobylé rybářské městečko Volendam známý pivovar Stadskasteel Oudaen. V pozdním večeru odjedeme do hotelu na ubytování.

3. den

po snídaní se nás čeká jedno z nejkrásnějších holandských měst – Utrecht. Malé centrum obtáčí vodní kanál, který lemují kavárny a různé obchůdky ve dvou úrovních-grachtech, které zde byly zbudovány již ve 12. století. Utrecht má v Holandsku pověst nejzbožnějšího a nejintelektuálnějšího města. Chloubou města je stará utrechtská katedrála (1254-1517), kterou zdobí 113 m vysoká věž, papežský dům Pauhuize, připomínající Hadriána VI, jediného papeže holandského původu, který se zde narodil. Prohlédneme si nejstarší náměstí Utrechtu Domplein s dominantou věže sv. Martina – nejvyšší kostelní věž v Holandsku, dále katedrálu sv. Kateřiny z 15 století, která je sídelním kostelem utrechtského arcibiskupa. Podle chutí můžeme navštívit církevní muzeum s historickými a uměleckými památkami od raného středověku až do 21. století, nebo známý pivovar Stadskasteel Oudaen. Dále pojedeme do Amsterdamu a věnujeme se prohlídce hlavního města Nizozemska – Amsterdamu. Město leží na několika ostrovech a napočítáme zde 400 mostů. Amsterdamu se také říká město hříchů, neboť nabízí pokušení v podobě volně prodejné marihuany v cofeeshopech a uličky lásky, které poznáme podle červených luceren. Město budeme poznávat z autobusu, při plavbě po grachtech a pěšky. Nevynecháme tradiční květinový trh na Singelu, ani srdce Amsterdamu a celého Holandska – náměstí Dam. Ctitelé umění jistě věnují dle vlastního výběru pozornost muzeím, z nichž je nejslavnější Rijksmuseum s Rembrandtovou “Noční hlídkou“, Mlékařkou a Dívkou čtoucí dopis od Jana Vermeera. Příznivci marihuany mohou navštívit muzeum marihuany, kde nalezneme historické snímky o tom, jaký je vztah náboženství a marihuany. Dozvíte se také, že královna Viktorie používala marihuanu při bolestech. Není divu, že francouzský filosof Albert Camus napsal o Amsterdamu : „Všimli jste si, že soustředěná síť amsterdamských kanálů připomíná svým uspořádáním jednotlivé kruhy pekla?“ Až do večerních hodin se necháme unášet nezapomenutelnou atmosférou tohoto města a poté se vrátíme do hotelu.

4. den:

po snídani pojedeme do Lisse, kde navštívíme čarokrásný park Keukenhof. Budeme obdivovat 6 milionů kvetoucích cibulovin, zejména tulipány, narcisy a zajisté nemineme ani bílé pávy. Odpoledne projede kolem parku světově proslulé Květinového korzo – přehlídka alegorických vozů vytvořených pouze z květin. Zpět do Prahy se vydáme ve večerních hodinách. 

5. den:

příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

 

Změna programu vyhrazena

 

 

 

Pokud obdivujete obrazy Van Gogha, jeho muzeum v Amsterdamu prostě musíte vidět. V příjemně prostorné galerii se návštěvníci dobře rozptýlí. V poklidu se můžeme podívat na několik impresionistických obrazů od Pissarra, Sisleyho, Gauguina, které společně s japonským uměním Gogha ovlivnily. Detailně můžeme zkoumat techniku Gogha na elektronických dotykových tabulkách, na první si obraz přibližujeme díky lupě, druhá pak obraz rentgenuje. Nechybí obraz Jedlíci brambor, Slunečnice či Langloiský most u Arles.

 

Kaukenhof

Amsterdam

 

 

Objednávejte včas - tento zájezd je díky časovému omezení KORZA pravidelně dopředu vyprodán !

Čekají Vás nejen barevné květinové plantáže a jedinečný tulipánový park Keukenhof ale i skvělé sýry, větrné mlýny, proslulá konkurenční piva Heineken a Amstel, proslulá čtvrť červených světel přímo v centru Amsterdamu, známé brusírny diamantů, a hlavně tolerantní holanďané.

Pokud se zajímáte o brilianty a chcete se poradit o nákupu, investicích anebo Vás prostě jen zajímají obraťte se na nás !  Kontakt

Umíme poradit, zprostředkovat nákup i investici nebo jen návštěvu výstavy briliantů.

 

Termín:

Ubytování:

Stravování:

Doprava:

Cena:

17.04. (St) - 21.04. (Ne) 2024

dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky v hotelu Fletscher hotel-de Buunderkamp 3*. V hotelu je restaurace, terasa, turecké lázně, sauna, vnitřní bazén.

bohaté a pestré bufetové snídaně. 

zájezdový autokar (audio, video, občerstvení, klimatizace)          >>>>Odjezdové  místo z Prahy

Kč 9.500,-, (příplatek za jednolůžkový pokoj 990 Kč).

Cena zahrnuje:

dopravu, 2x ubytování s bufetovou snídaní, odborného průvodce, prohlídky dle programu, 

pojištění zájezdu pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

pobytovou taxu 2 €/ osoba od 18 let/ noc – povinná platba na místě.

Fakultativně:

květinový park Keukenhof 500 Kč/ osoba od 18 let, 250 Kč/ dítě 4 -17,99 let, platba v cestovní kanceláři, 

plavba po grachtech v Amsterdamu 10,00-15,00 €/ osoba – platba na místě, 

komplexní pojištění vč. léčebných výloh a storna zájezdu 340 Kč/ osoba, pojištění bez storna 140 Kč/ osoba.

Doporučené kapesné

na vstupy – cca 80 €, pokud si je nezakoupíte dopředu v cestovní kanceláři.

Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012:  

cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí již není možné. Děti mohou cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností (žádost lze podat i na úřadě, kde nemá trvalý pobyt) je třeba předložit rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. Poplatek za cestovní pas je 100 Kč (platnost pasu je 5 let), za občanský průkaz 50 Kč (platnost OP je 5 let).

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů (i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)

Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE: CESTOVNÍ DOKLADY

Zpět na:   hlavní MENU    jednodení a nákupní     květinové    eurovíkendy     Kontakt   /šedé nemají platný termín/  

podobné zájezdy:   Květinové Korzo B  Květinové Korzo BUS_K   Květinové Korzo M   Květinové Korzo_S(letecky)   Květinové Korzo R   Jarní Holandsko   Narcisový festival   

Amsterdam - poznávací víkend(3dny)(letecky)   Jaro v Holandsku(4dny)(letecky)   Evropská květinová výstava v Tullnu(2dny)   Evropská květinová výstava v Tullnu(1den)

Rozárium a termály v Badenu   Baden_slavnost_růží   Jaro u Bodamského jezera   Pohádkové zámky Ludvíka II.   Jezera v Solné komoře   Provence a vůně levandule(6dnů)   

Holandská mozaika(5dnů)   Kamélie_Drážďany_S   Kamélie_Drážďana_P      Retzer Vintage Festival_P

Orchideje_Drážďany_A   Orchideje_Drážďany_B  Orchideje_Drážďany_M   Orchideje_Drážďana_P   Orchideje_Drážďany_S   Orchideje_Pillnitz_S

Odjezdové místo

Odjezdové místo Wilzoňák směr Brno

>>>>Zpět nahoru

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Bena tour s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Neederland Holland Holandsko Nizozemí polder windmill gracht Heineken Amstel A'dam XXX R'dam Zandvoort F1 dunes Haarlem Edam Gouda diamonds Rijsk museum Sex museum Red Light DistrictNizozemí Holandsko Holansko poldr brusírna diamantů briliant větrný mlýn kanál kanály grachty tulipány květinový trh květinová burza Květinové korzo květinové korso briliantové šperky gemologické laboratoř prstýnky s brilianty diamantový prsten De Beers větrný mlýn