ZPĚT NA:    Hlavní MENU     POBYTOVÉ     POZNÁVACÍ  BUSEM     POZNÁVACÍ  VLAKEM     POZNÁVACÍ  LETECKY     JEDNODENNÍ     Kontakt

Zpět    Kontakt

další tématická MENU:   KVĚTINY   RELAX   TECHNIKA   UMĚNÍ A KULTURA   ADVENT   SENIOR+   PLAVBY   EUROVÍKENDY

Zpět                                                                                                                                                                                  /šedé nemají platný termín/

další s kulturou:  AIDA v Arena di Verona   AIDA v Arena di Verona  2noci   Vídeň vlakem s průvodcem   Velikonoční Vídeň   Po stopách SANTINIHO   Berlín vlakem s průvodcem   

Vídeňská filharmonie a Schönbrunn   Jarní_berlínské_výsatvy   Dvě země a jedno umění_S

- - -

ITÁLIE - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

OPERA

VE VERONSKÉ ARÉNĚ 2024

 logo

101. ročník největšího operního festivalu na světě

 

Nejvelkolepější operní představení na světě v antické Aréně s až 350 pěvci, herci a komparsisty na jevišti pod širým letním italským nebem. 

Sólisté z top operních scén vč. La Scaly. Dva dny příjemného a osvěžujícího programu u jednoho z nejkrásnějších alpských jezer Lago di Garda, jehož jižní část se rozlévá do roviny a nabízí překrásné koupání a jehož severní část je dramaticky vklíněna do skalních stěn hor (výjezd unikátní otočnou lanovkou), Čeká vás koupání, výlet do hor, plavba rychlými motorovými čluny kolem poloostrova Sirmione s největší římskou vilou severně od Říma či s vilou, kde trávila léta pěvkyně Maria Callas, a s horkým pramenem v jezeře či se Scaligerským hradem, kterým také na lodi proplujete. Malebná městečka, rybářské přístavy, hrady, pevnosti, citrusové háje, palmy a hory… Na programu je Verdiho Aida. 

 

 Při rezervaci do konce ledna byla cena: 6.700 Kč/os.

 

TERMÍN

Cena dospělý

Akce

Poznámka

05.07.-08.07.2024

7 700 Kč   Aida

Dětské ceny u tohoto zájezdu nejsou.

Hudební Itálie - VERONA

AIDA

 

OPERA VE VERONSKÉ ARÉNĚ 2024 - program zájezdu:

1.den: 

Odjezd z Prahy ve 21.00 hodin (ostatní místa s časovým odstupem, možnost nástupu i před Prahou). Noční transfer přes Rakousko do Itálie.

2.den: 

Severní strana jezera Lago di Garda – Arco – letní letovisko Habsburků – městečko pod strmými vápencovými útesy se středověkým hradem (jedna z nejkrásnějších středověkých pevností v Alpách), arboretum s exotickými a středomořskými rostlinami, olivové háje, palmová promenáda,…Riva del Garda – romantické městečko s vodní tvrzí, uličkami, paláci i kavárnami je již přímo na břehu Gardského jezera. Pobřežní promenáda. Malcesine u Gardského jezera se Scaligerským hradem a s otáčivou lanovkou na Monte Baldo (fantastické výhledy) nebo možnost koupání v jezeře. Lanovka vyjede za necelých deset minut do výšky 1.760 metrů, což o neuvěřitelných 1,7 km výš nad jezero. Při dobré viditelnosti uvidíte v podstatě celé Gardské jezero. V horní části se kabina lanovky otáčí o 360 °. Lanovka je jednou z nejmodernějších světových lanovek. Cena: 25 EUR, do mezistanice 10 EUR). Pokud nebudete chtít „do hor“, můžete si užít některého z letovisek, koupání či vyrazit třeba lodí do Limone (zpáteční plavba cca 9 EUR) na západním pobřeží pod vysokými skalními útesy. Název Limone je odvozen od citronů, které se zde dodnes pěstují. Jejich obří plody se občas objeví i na českém trhu. V obci se vyrábí olivový olej, citrusové sirupy, limoncello i víno. Přímo na krásné promenádě uvidíte volně rostoucí citronovníky, olivovníky, agáve, oleandry i palmy. Dojezd na ubytování do 4* hotelu nedaleko Verony.

3.den:  

Po bufetové snídani dopoledne jižní strana jezera Lago di Garda – „perla Gardy“ Sirmione – 4 km dlouhý úzký poloostrov s překrásnými plážemi, horký sirný pramen Boiola v jezeře (330 m od břehu, v hloubce 19 metrů a s teplotou 69°C, i u jeho vývěru staví výletní čluny) či největší římská vila na sever od Říma – Grotte di Catullo (vila byla vystavěna v období od 1. století př.n.l. do 1. století našeho letopočtu a patřila římskému básníkovi Catullovi, vlastní vila měla rozměry 230 m x 105 m, celý římský areál se rozkládá na ploše 2 hektarů), Scaligerský hrad – jím projdete do městečka, plavba rychlými motorovými čluny, koupání, relaxace. Navštívit lze i termální lázně, jejichž bazény využívají vodu jezerního pramene Boiola. 

V cca 14:30 hodin přejezd do Verony – prohlídka města a volno před operou. V cca 21 hodin – AIDA: nejvelkolepější operní představení na světě v antické Aréně. 

Po skončení představení (lehce po půlnoci) noční transfer do ČR.
4.den: 

Návrat do Prahy kolem poledne (ostatní místa s časovým odstupem).

 

Cena:      7.700 Kč (Při rezervaci do konce ledna byla cena: 6.700 Kč/os.)

Cena zahrnuje: 

dopravu busem, 1 x nocleh v hotelu kategorie 4* s bufetovou snídaní, 

služby průvodce,

vstupenku na představení (nečíslované sektory), 

pojištění zájezdu pro případ úpadku CK

Příplatky:

jednolůžkový pokoj  +1.300 Kč

Večeře +750 Kč
kompletní pojištění Allianz (ptejte se v kanceláři).

Nástupní místa:

Praha, Beroun, Plzeň.

 

 

Aida - opera  Giuseppe Verdiho o 4 jednáních z roku 1871 (Káhira) provedená podle prvního uvedení ve Veroně roku 1913. 

Libreto napsal Antonio Ghislanzoni podle příběhu poskytnutého egyptologem Augustem Mariettem.

 

v minulých letech jsme navštívili:

Nabucco - je název opery Giuseppe Verdiho z roku 1842. Autorem libreta je Temistocle Solera. Název opery vznikl zkrácením jména biblické postavy - krále Nebukadnesara II.

 

Trubadůr - (v originále Il trovatore) je opera Giuseppe Verdiho z roku 1853 o 4 jednáních. Autory libreta jsou Salvatore Cammarano a Leone Emmanuele Bardare podle předlohy Antonia García Gutiérreze.

Plácido Domingo - recital - večer věnovaný 50. výročí jeho prvního vystoupení v Aréně.

José Plácido Domingo Embil, KBE (* 21. ledna 1941, Madrid, Španělsko) je světoznámý operní pěvec a dirigent. Jeho hlasová poloha byla po dlouhou dobu tenor, v současném období přešel spíše na barytonové role. (Wikipedie)

>>>>zpět na termíny

 

Zpět    Kontakt

další tématická MENU:   KVĚTINY   RELAX   TECHNIKA   UMĚNÍ A KULTURA   ADVENT   SENIOR+   PLAVBY   EUROVÍKENDY

ZPĚT NA:    Hlavní MENU     POBYTOVÉ     POZNÁVACÍ  BUSEM     POZNÁVACÍ  VLAKEM     POZNÁVACÍ  LETECKY     JEDNODENNÍ     Kontakt

Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012:  

cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí již není možné. Děti mohou cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností (žádost lze podat i na úřadě, kde nemá trvalý pobyt) je třeba předložit rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. Poplatek za cestovní pas je 100 Kč (platnost pasu je 5 let), za občanský průkaz 50 Kč (platnost OP je 5 let).

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů (i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)

Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE: CESTOVNÍ DOKLADY

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Radek Kredba - Cestovní agentura PERMON).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Krásy Gardského jezera Sirmione Riva del Garda Arco Malcesine plavba motorovým člunem kolem Sirmione lanovka na Monte Baldo koupání vodopády pohoda
Itálie Italy Verona Arena NABUCCO Carmen Aida Sirmione Lago di Garda Giuseppe Verdi Milán Giacomo Puccini
Gioacchino Rossini Richard Wagner Georges Bizet Plácido Domingo José Carreras