Hlavní MENU                                                          Kontakt                                                          ZPĚT NA POZNÁVACÍ


další MENU tématické:   KVĚTINY   RELAX   TECHNIKA   UMĚNÍ A KULTURA   ADVENT

 

 

ITÁLIE - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

OPERA

VE VERONSKÉ ARÉNĚ 2021

 

Nejvelkolepější operní představení na světě v antické Aréně s až 350 pěvci, herci a komparsisty na jevišti pod širým letním italským nebem. 

Dva dny příjemného a osvěžujícího programu u jednoho z nejkrásnějších alpských jezer, jezera Lago di Garda, jehož jižní část se rozlévá do roviny a přináší překrásné koupání a jehož severní část je dramaticky vklíněna do skalních stěn hor (výjezd lanovkou). Čeká vás koupání, výlet do hor, plavba rychlými motorovými čluny kolem poloostrova Sirmione s největší římskou vilou severně od Říma a s horkým pramenem v jezeře či se Scaligerským hradem, kterým také na lodi proplujete. Malebná městečka, rybářské přístavy, hrady, pevnosti, citrusové háje, palmy a hory…. 

 

Termín

Cena dospělý

Akce

Cena dítě

Poznámka

01.07.-04.07.2021

5 990 Kč

 

4 792 Kč

 Nabucco

22.07.-25.07.2021

5 990 Kč

 

4 792 Kč

 Nabucco

30.07.-02.08.2021

5 990 Kč

 

4 792 Kč

Turandot

06.08.-09.08.2021

5 990 Kč

 

4 792 Kč

Aida
         

Děti do 15-tých narozenin

mají v doprovodu dvou dospělých slevu

Hudební Itálie 2018 - VERONA

NABUCCO

 

OPERA VE VERONSKÉ ARÉNĚ 2021 - program zájezdu:

1.den: 

Odjezd z Prahy ve 22.00 hodin (ostatní místa s časovým odstupem).

2.den: 

Severní strana jezera Lago di Garda – Arco – letovisko Habsburků – městečko pod strmými vápencovými útesy, se středověkým hradem (jedna z nejkrásnějších středověkých pevností v Alpách), arboretum s exotickými a středomořskými rostlinami, palmová promenáda,…Riva del Garda – romantické městečko s kavárnami na břehu Gardského jezera, Malcesine u Gardského jezera se Scaligerským hradem a s otáčivou lanovkou na Monte Baldo (fantastické výhledy) nebo možnost koupání v jezeře. Dojezd na ubytování do 4* hotelu nedaleko Verony.

3.den:  

Po bufetové snídani dopoledne jižní strana jezera Lago di Garda – Sirmione – dlouhý poloostrov s překrásnými plážemi, horký pramen v jezeře či největší římská vila na sever od Říma, Scaligerský hrad, plavba rychlými motorovými čluny, koupání, relaxace. Alternativně výlet busem – Peschiera – jezerní pevnost a Lazise – rybářské městečko. 

V cca 14 hodin přejezd do Verony – prohlídka města a volno před operou. V cca 21 hodin – nejvelkolepější operní představení na světě v antické Aréně - Giuseppe Verdi - NABUCCO. 

Po skončení noční transfer do ČR.

4.den: 

Návrat do Prahy kolem poledne (ostatní místa s časovým odstupem).

 

Cena:      5.990 Kč 

Cena zahrnuje: 

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 4* s bufetovou snídaní, 

vstupenku na představení (nečíslované sektory), 

průvodce, 

pojištění zájezdu pro případ úpadku CK

Příplatky:

jednolůžkový pokoj  +1.200 Kč

Večeře +500 Kč
kompletní pojištění Allianz (ptejte se v kanceláři).

Slevy za včasnou rezervaci:

Děti:
sleva pro děti do 15-tých narozenin v doprovodu dvou dospělých

Nástupní místa:

Trutnov, Jaroměř, Hradec Králové, Pardubice, dále podle prvního prodeje buď Kolín či Chlumec nad Cidlinou a Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň.

 

Nabucco - je název opery Giuseppe Verdiho z roku 1842. Autorem libreta je Temistocle Solera. Název opery vznikl zkrácením jména biblické postavy - krále Nebukadnesara II.

 

Trubadůr - (v originále Il trovatore) je opera Giuseppe Verdiho z roku 1853 o 4 jednáních. Autory libreta jsou Salvatore Cammarano a Leone Emmanuele Bardare podle předlohy Antonia García Gutiérreze.

 

Aida - opera  Giuseppe Verdiho o 4 jednáních z roku 1871 (Káhira) provedená podle prvního uvedení ve Veroně roku 1913. 

Libreto napsal Antonio Ghislanzoni podle příběhu poskytnutého egyptologem Augustem Mariettem.

 

Plácido Domingo - recital - večer věnovaný 50. výročí jeho prvního vystoupení v Aréně.

José Plácido Domingo Embil, KBE (* 21. ledna 1941, Madrid, Španělsko) je světoznámý operní pěvec a dirigent. Jeho hlasová poloha byla po dlouhou dobu tenor, v současném období přešel spíše na barytonové role. (Wikipedie)

>>>>zpět na termíny

 

Hlavní MENU                                                          Kontakt                                                          ZPĚT NA POZNÁVACÍ


další MENU tématické:   KVĚTINY   RELAX   TECHNIKA   UMĚNÍ A KULTURA   ADVENT

 

Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012:  

cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí již není možné. Děti mohou cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností (žádost lze podat i na úřadě, kde nemá trvalý pobyt) je třeba předložit rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. 

Poplatek za cestovní pas je 100 Kč (platnost pasu je 5 let), za občanský průkaz 50 Kč (platnost OP je 5 let).

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů (i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)

Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE: CESTOVNÍ DOKLADY

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Radek Kredba - Cestovní agentura PERMON).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Itálie Italy Verona Arena NABUCCO Carmen Aida Sirmione Lago di Garda 

Giuseppe Verdi Milán Giacomo Puccini
Gioacchino Rossini Richard Wagner Georges Bizet Plácido Domingo José Carreras