- - -

Zpět   Kontakt   podobné zájezdy:                                                                                                                                                                      /šedé nemají platný termín/

Víkend v NP Berchtesgaden  Za krásami krasu a Laguna  Za krásami Julských Alp  NP_Chorvatska  Plavba Saským Švýcarskem   Nostalgická Solná komora  Shánění stád v Maria Alm

Nejkrásnější jezera bavorských Alp  Velký okruh Rumunskem   Narcisový festival a korzo

 

 NĚMECKO - člen EU, člen EMU (měna EURO)

 DNEŠNÍ KURZY  MĚN

Víkend v národním parku

 

Berchtesgaden

Víkend v nejkrásnějších přírodních partiích německých Alp. 

jezero Königssee * Kehlsteinhaus - Orlí hnízdo * Berchtesgaden

 radek

2 0 2 0
Termín Cena dospělí do 15 let

Poznámka

19.09.-20.09.2020 3300 sleva  
24.10.-25.10.2020 3300 sleva  
2 0 2 1
Termín Cena dospělí do 15 let

Poznámka

22.05.-23.05.2021 3300 sleva  
19.06.-20.06.2021 3300 sleva  

Děti do 15-tých narozenin mají v doprovodu dvou dospělých slevu 20%.

Kehlsteinhaus 124 m tunel do stěny

Berchtesgaden nabízí obrovské možnosti přírodních i historických atraktivit:

romantické soutěsky Wimbachklamm a Almbachklamm, jezero Königssee – srdce národního parku – 200 m hluboké jezero – nejhlubší v Německu s kvalitou pitné vody – nejčistější v Německu, plavba elektrolodí (jezdí zde od roku 1908), severní stěna Watzmannu – 2000 m vysoká skalní stěna – ráj horolezců na 2. nejvyšší hoře Německa (2713 m) – tzv. superstar Berchtesgadenského kraje,  Kehlsteinhaus „Orlí hnízdo“ – 6,5 km dlouhá silnice z roku 1939 na Hitlerovu čajovnu – 124 m tunel do stěny a 124 m luxusním výtahem na špičkovou vyhlídku (1834 m), solný důl – 2 x 40 m dlouhou skluzavkou, vláčkem, vorem po solném jezeře – nové ozvučení a osvětlení – mytický zážitek, lanovkou a opět vláčkem 650 m pod zemí solnou krásou – prosvícené solné kameny, oltář bavorského krále ze soli, podzemní kino atd.. solné lázně Watzmann Therme se slanou vodou o ploše téměř 1000 m2 – vnitřní i venkovní bazény, tobogán, lanovkou na vrchol Jenner (1874 m) 1200 m vysoko nad jezerem - vyhlídka Malerwinkel, jezero Hintersee, atraktivní cyklotrasy, lodí k jezeru Obersee, procházka k bobové dráze, kde se konají mistrovství světa, nejvyšší vodopád Německa nad jezerem Obersee je vysoký 470 metrů, kostelík v Ramsau a kostel Sv.Bartoloměje pod stěnou Watzmannu patří k nejslavnějším fotomotivům v Alpách (kalendáře, puzzle, fototapety,…). 

Víkend v NP Berchtesgaden - Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 05:30 hod.

Národní park Berchtesgaden - plavba elektro lodí po průzračném jezeře Königssee (Nejhlubší a nejčistější německé jezero fjordovitého tvaru). Po stěnách spadají vodopády, uslyšíte i světoznámé echo). Plavba ke kostelu sv. Bartoloměje pod nejvyšší německou skalní stěnou hory Watzmann a nebo dále k dalšímu křišťálově čistému jezeru Obersse, kde je i nejvyšší vodopád Německa Röthbachfall s výškou 470 metrů. Krásné procházky malebnou krajinou nabízejí obě jezera.

Nocleh v hotelu 3* v oblasti.

2.den: Výlet na Kehlsteinhaus – Orlí hnízdo – místním busem vyhlídkovou silnicí a luxusním výtahem ve skále na vyhlídkovou chatu Orlí hnízdo.

Odpoledne prohlídka solného dolu. Kdykoliv můžete zajít do solných lázní.

Návrat do Prahy kolem 23. hodiny.

Důležité upozornění: Program jednotlivých dní je možné prohodit podle počasí.

Kehlsteinhaus

V podzimním termínu je možné vidět shánění stád z pastvin. Tato slavnost je závislá na počasí a to, že se bude konat nemůžeme zaručit (i když na 80 % je to vždy právě tento víkend). 

Při slavnosti shánění stád se stáda převážejí na speciálních lodích i po jezeře Königssee.  bude aktualizováno

Cena obsahuje:  

dopravu, 

1x nocleh v hotelu kategorie 3* s bufetovou snídaní,
průvodce

pojištění zájezdu pro případ úpadku CK

Cena neobsahuje: 

vstupné, cestovní pojištění

Volitelný příplatek:

večeře v hotelu: 480 Kč

jednolůžkový pokoj  400 Kč

kompletní pojištění Allianz (ptejte se v kanceláři) 

Orientační ceny vstupů (2019):

Kehlsteinhaus  450 Kč

plavba po Königssee 520 Kč až k jezeru Obersee  (zpáteční jízdenky) nebo

plavba po Königssee 420 Kč ke kostelu sv. Bartoloměje (zpáteční jízdenky)

solný důl 460 Kč

 

Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012:  

cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí již není možné. Děti mohou cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností (žádost lze podat i na úřadě, kde nemá trvalý pobyt) je třeba předložit rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. 

Poplatek za cestovní pas je 100 Kč (platnost pasu je 5 let), za občanský průkaz 50 Kč (platnost OP je 5 let).

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů (i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)

Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE: CESTOVNÍ DOKLADY

 

Zpět   Kontakt   podobné zájezdy:                                                                                                                                                                      /šedé nemají platný termín/

Víkend v NP Berchtesgaden  Za krásami krasu a Laguna  Za krásami Julských Alp  NP_Chorvatska  Plavba Saským Švýcarskem   Nostalgická Solná komora  Shánění stád v Maria Alm

Nejkrásnější jezera bavorských Alp  Velký okruh Rumunskem   Narcisový festival a korzo

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Radek Kredba - Cestovní agentura PERMON).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Germany Bavorsko Berchtesgaden přírodní park Watzmann Therme Jenner Ramsau Hintersee soutěsky Wimbachklamm a Almbachklamm Hitler 

Orlí hnízdo kostel sv. Bartoloměje Königssee Obersee