- - -

Zpět na poznávací    Zpět na EUROvíkendy      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt              další eurovíkendy:              /šedé nemají platný termín/

Amsterdam a okolí  Amsterdam_S  Atény_S  Barcelona  Bejrút  Budapešť(vlak)  Budapešť(bus)   Drážďany(vlak)  Florencie_B  Florencie_S  Istanbul_R   Istanbul_S   Londýn_B  Londýn_R  Lisabon_A   Lisabon_B  Lisabon S   Miláno_R   Neapol_S   Paříž_B    Paříž_R   Petrohrad_BEN   Petrohrad_klenot_R   Petrohrad+Moskva   Zimní Petrohrad_2020   Zimní Petrohrad_2021   Řím_S  Řím_B   Istanbul_T   Istanbul_FESTIVAL tulipánů    Ženeva_EURODEN   Ženeva_EUROWEEKEND     Amsterdam, Rotterdam a Floriade 2022   Velikonoce v Tatrách S

ŠPANĚLSKO - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ KURZY MĚN

LOGO redo

Madrid a Toledo

v čase adventu

s poznávacím programem

PRODLOUŽENÝ VÍKEND

LETECKY

Termíny a ceny >>>ZDE

Madrid_advent

 

Zaleťte si s námi do pulzující metropole Madridu. Elegantní architektura se zde potkává se španělským temperamentem. Do města fantastických muzeí a galerií, půvabných náměstí i širokých a honosných bulvárů.Podívat se můžete také do Toleda, které je jedinečným svědkem minulosti, městem tří světů.

 

Advent v Madridu 2016 - program zájezdu:

1. den
Odlet s průvodcem z Prahy, přílet do královského města MADRID. Transfer na ubytování do hotelu. Dle časových možností podvečerní procházka španělskou metropolí.

2. den
První část prohlídky Madridu. Podíváme se na náměstí náměstí Sluneční brány (Puerta del Sol), které je opravdovým srdcem celého Španělska. Odtud budeme pokračovat ke Královskému divadlu a na Východní náměstí (Plaza Oriente). Navštívíme přepychový Královský palác (Palacio Real), stavbu, jež se řadí mezi nejrozsáhlejší svého druhu v Evropě. Velkolepost palácového komplexu podtrhuje přilehlá katedrála Almudena. Po poledni se projdeme ulicemi starého Madridu. Po Calle Mayor, k půvabné Plaza de la Villa až na pompézní Plaza Mayor, hlavní madridské náměstí. Do obdélníku uzavřené domy tmavě rudé barvy, jejich balkony, ozdobné věžičky, mansardová okna i jezdecká socha Filipa III. vytvářejí úchvatnou prostoru. V minulosti náměstí sloužilo jako aréna pro býčí zápasy nebo jako místo inkvizičních procesů. My sem zavítáme na krásné vánoční trhy, které znásobují ojedinělou atmosféru a podtrhují neobyčejný genius loci. Večer individuální volno.
3. den
Ráno vyjedeme na fakultativní výlet (890 Kč) vlakem do TOLEDA (UNESCO). Středověké městské opevnění, kamenné křivolaké uličky, malebná náměstí, přepychové paláce a nesčetné svatostánky doslova dýchají historií a na každém kroku připomínají staleté soužití tří místních kultur, křesťanské, židovské a muslimské. Z náměstí Zocodover, původně dobytčího trhu, se vydáme k dominantě města, Alcázaru, v němž dnes sídlí vojenské muzeum. Budeme pokračovat k monumentální katedrále, perle vrcholné gotiky s příměsí dalších slohů a kolem půvabné radnice dojdeme ke kostelu Santo Tomé, v němž je vystaveno jedno z nejznámějších děl slavného El Greca, Pohřeb hraběte Orgaze. Zastavíme se u dvou místních synagog a společnou procházku zakončíme u překrásného kláštera San Juan de los Reyes, který nechala postavit samotná katolická veličenstva, Isabela Kastilská a Ferdinand Aragonský.Po návratu do Madridu nás čeká prohlídka další části města. Vydáme se na Paseo del Prado, třídu umění světového věhlasu. Na pár set metrech zde stojí trojice skvostných uměleckých sbírek, jíž dominuje skvělé Museo del Prado. Tato galerie v sobě soustřeďuje největší kolekci španělských mistrů na světě. Na stěnách visí mj. obrazy Velázqueze, Goyi, El Greka, Zurbarána, Ribery či Murilla. Na své si však přijdou také milovníci děl italských, francouzských nebo anglických malířů. Především 20. století je pak zastoupeno v Museo Reina Sofía, kterého nejznámějším exponátem je přeslavná Picassova Guernica. Pozadu rozhodně nezůstává ani Museo Thyssen-Bornemisza, na jehož stěnách je dokumentováno osm století výtvarného umění.Tento den mohou ti, kteří se nevydají do Toleda, strávit individuálním programem v Madridu.
4. den
Po snídani dokončíme prohlídku města. Projdeme se po okázalé Calle Alcalá, dále po rušné Gran Vía, zamíříme na Plaza Cibeles a přijdeme až k Parku Retiro. Individuální volno a dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.


Změna programu vyhrazena.

 

EUROVÍKEND Cena již obsahuje všechny povinné poplatky včetně letištních

a vše ostatní jsou volitelné fakultativní služby

TERMÍN

počet

nocí

čas* Hotel** cena*** stav**** poznámka
Od Do
2 0 1 6

* předběžný čas odletu

** jméno hotelu, kliknutím se dostanete na informaci o hotelu

*** cena za osobu je konečná což znamená, že obsahuje všechny povinné platby

mimo tuto cenu jsou pouze volitelné služby jako jsou fakultativní výlety, příplatek za jednolůžkový pokoj a služby na vyžádání (např. připojištění)

**** stav nabídky:

R - možno rezervovat

D - doprodej - zbývá méně než 9 míst

P - pořadník - zařadíme Vás nezávazně do pořadníku pro případ uvolnění míst

V - definitivně vyprodáno

24.11. 27.11. 3 ---:--- Hotel 13 990 Kč R

EUROVÍKEND Cena již obsahuje všechny povinné poplatky včetně letištních

a vše ostatní jsou volitelné fakultativní služby

Cena zahrnuje:

• leteckou přepravu Praha - Madrid - Praha vč. kabinového zavazadla (42x32x25 cm) dle pravidel letecké společnosti

• 2 kabinová zavazadla (jedno příruční - malé, druhé do 10ti kg)
• transfer z/na letiště
• 3x ubytování v hotelu v Madridu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
• 3x snídani
• průvodce

povinné pojištění zájezdu pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

vstupné, místní dopravu, fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Příplatky :

za jednolůžkový pokoj 3 390 Kč (zde povinné při nedoobsazení)

Upozornění: Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání.

cestovní pojištění (více informací k pojištění obdržíte v kanceláři)

Nabízíme možnost odbaveného zavazadla za příplatek (info v kanceláři)

Odbavené zavazadlo je takové zavazadlo, které je v zavazadlovém prostoru letadla a můžete v něm mít ostré předměty a tekutiny což v kabinovém zavazadle není možné. Letíte-li ve více osobách, můžete si přikoupit třeba jen jedno takové zavazadlo kam soustředíte věci jenž v kabinovém nemohou být.

Sleva:

• sleva Senior 55+ 3 % ze základní ceny

Letištní taxa a bezpečnostní taxa: 0,- (je již zahrnuta v základní ceně)

Orientační ceny vstupného:

Madrid: Královský palác – 10 €
Madrid: Prado – 14 €
Madrid: Museo Arte de la Reina Sofia – 10 €
Madrid: Botanická zahrada – 2 €
Madrid: metro v Madridu – 1,5 € / 1 jízda
Fakult. výlet vlakem do Toleda - 890 Kč / os. Nutno nahlásit a zaplatit již při přihlášení na zájezd.
Toledo: Cristo de la Luz – 3,5 €
Toledo: San Juan de los Reyes – 6 €
Toledo: katedrála – 9 €
Toledo: kostel S. Tomé – 5 €
Toledo: synagoga La Blanca – 6 €
Toledo: synagoga Sefardí – 3,5 €
Toledo: synagoga El Transito 6 €
Toledo: Dům El Greca - 8 €
Alcazar: vojenské muzeum - 8 €

Kapesné:

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 70 € a na vstupy během fakult. výletu: celkem cca 45 €.

Svozová místa u leteckých zájezdů (v závorce příplatek za obousměrný svoz):
Brno (+500), Svitavy (+500), Pardubice (+400), H.Králové (+400), Opava (+600), Havířov (+600), Ostrava (+600),
Frýdek Místek (+600), Nový Jičín (+600), Hranice (+600), Přerov (+600), Olomouc (+500)

Zpět na poznávací    Zpět na EUROvíkendy      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt              další eurovíkendy:              /šedé nemají platný termín/

Amsterdam a okolí  Amsterdam_S  Atény_S  Barcelona  Bejrút  Budapešť(vlak)  Budapešť(bus)   Drážďany(vlak)  Florencie_B  Florencie_S  Istanbul_R   Istanbul_S   Londýn_B  Londýn_R  Lisabon_A   Lisabon_B  Lisabon S   Miláno_R   Neapol_S   Paříž_B    Paříž_R   Petrohrad_BEN   Petrohrad_klenot_R   Petrohrad+Moskva   Zimní Petrohrad_2020   Zimní Petrohrad_2021   Řím_S  Řím_B   Istanbul_T   Istanbul_FESTIVAL tulipánů    Ženeva_EURODEN   Ženeva_EUROWEEKEND     Amsterdam, Rotterdam a Floriade 2022   Velikonoce v Tatrách S

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Redok travel, s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

Espaňa euroweekend Costa Brava flamenco Catalunia Madrid
Španělsko corrida býčí zápasy toreador eurovíkend eurovíkendy Katalánie
monatour fischer čedok axia prázdninový klub firo travelservice rekrea
korida toreádor kosta bráva flemengo flamenko alkazar