Zpět na POZNÁVACÍ     Zpět na JEDNODENNÍ      podobné zájezdy:     /šedé nemají platný termín/                            Kontakt

Sibiř - zimní pohádka_2021   Transsibiřská magistrála   Sibiř - okruh po Bajkalu   Uzbekistán - velký okruh   Zakavkazko - Armenie a Gruzie   Kazachstán a Kyrgyzstán   

Zimní Petrohrad_2020   Zimní Petrohrad_2021

 

RUSKO - není členem EU (měna RUBL)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

TRANSSIBIŘSKÁ MAGISTRÁLA

LETECKY a VLAKEM

TERMÍN (12 denní/11 nocí)

 

termíny a ceny

 od 43.216 Kč v předprodeji

 

  REZERVOVAT 

Poznávací zájezd přes Sibiř

kupé

 

 

Cestování vlakem je přece jen nejkrásnější!! Uvidíme okolní krajinu, setkáme se se spoustou zajímavých lidí, navštívíme zajímavá místa a města.

 

 


TRANSSIBIŘSKÁ MAGISTRÁLA 2020 - plánovaný program:

(Program s kombinovanou dopravou)

 

Používané zkratky: MOV = Moskva, EKA = Jekaterinburg, IKT = Irkutsk, UU = Ulan Ude, VVO = Vladivostok, KHV = Chabarovsk

1. den
sraz na letišti Praha Ruzyně dle času odletu u místa, kde se balí kufr, přílet MOV, odjezd MHD do hotelu Retro** na Kazaňskom vogzale, ubytování, začátek programu s vedoucí zájezdu

2. den
snídaně, odjezd v 8,30 hod. Metrem (prohlídka interiéru) do centra Moskvy, Rudé náměstí, Kreml exteriér, chrámový komplex Vasila Blaženého a jiné památky v centru. Kolem 22.hod. návrat pro zavazadla, odchod na nádraží MOV Jaroslavskij, ubytování ve vlaku

3. den

odjezd v 0:35 hod., snídaně ve vlaku, cesta vlakem, i další noc

4. den 

příjezd do EKA v 11,00 hod., odchod z nádraží do hotelu Marins Park - cca 300 m, ubytování, ve 12 hod. výlet: památník hranice mezi Evropou a Asií. Návštěva klášterního komplexu Janina Jama -klášter, kde byla vězněna carská rodina Romanovců, do popravy, památník obětem Čsl. legionářů na Michajlovském hřbitově. Pravoslavná Ruská církev prohlásila cara Mikuláše, jeho ženu a děti za svaté mučedníky, nocleh.

5. den 

snídaně individuál. program. V 10,30 hod., odchod na nádraží, ubytování ve vlaku, odjezd v 12,00 hod. EKA čas. Odjezd do IKT

6. den 

cesta vlakem, snídaně ve vlaku, prohlídka okolí cesty z vlaku.

7. den
snídaně, po příjezdu do IKT, odjezd a ubytování v hotelu Lotos**

8. den 

snídaně lodní výlet kolem Bajkalu, prohlídka nejzajímavějších částí železnice Krugobajkalka (UNESCO), která vede kolem Bajkalského jezera. Trať je z 19. stol., má spoustu technických památek jako jsou tunely, viadukty, mosty atp. Návrat do Listvjanky: Cherski Stone-vyhlídka na Bajkal+Šaman Kamne, prohlídka Bajkalského ekologického muzea a bajkalské něrpy-tuleni žijící v Bajkalu, rybí tržnice. Nocleh hotel Lotos** v IKT

9. den
snídaně, Tallczy -venkovní Architektonicko- etnografické muzeum s původní sibiřskou architekturou ruských osadníků i jurtami Burjatů či Evenků, uvidíte jaký byl život na Sibiři. Návrat do IKT, prohlídka města, např. Znamenský klášter, Katedrála Zvěstování a Savior chrám, Kupecké domy, Haškův dům, dále pěší procházka. Nocleh v hotelu Lotos** v IKT.
10.den: snídaně, odjezd na nádraží a následně vlakem do Selenge Trinity male Monastier - jeden z mála klášterů na tomto území. Pak odjezd do Ulan Ude, po příjezdu, ubytování v hotelu Odon**, nocleh

11. den 

snídaně, prohlídka města s bustou Lenina, největší na světě a zajímavosti Burjacké republiky. Ivolginský dacan: „Chambyn Sume“, největší a nejvýznamnější budhistický komplex na Sibiři. Stále zde žijí lámové a mnoho žáků, prohlídka Etnografického muzea.

Po návratu z prohlídky Invongilsk a Etnografické muzeum, odjezd vlakem do Irkutska v lehátkovém voze.

12. den 

příjezd v ranních hodinách do Irkutska, přejezd do hotelu Lotos, krátký odpočinek, snídaně a odjezd na letiště. Odlet, 1x mezipřistání, přílet do Prahy ve večerních hodinách.

 

Změna program vyhrazena

  REZERVOVAT 

Nástup

Pravoslavný chrám

Krugobajkalka

bajkalský sladkovodní tuleň

lehátko

Ubytování:

6x hotely**, ve 2lůž. pokojích s možností přistýlky, s vlastním WC+sprcha/vana, se snídaněmi, 5x ve vlaku ve 4místném kupé, se snídaněmi, 1x odpočinek na hotelu. 

V Irkutsku a v Ulan-Ude nemají hotely výtahy

Strava:

11x snídaně, jsou podávány v hotelích, ve vlacích - různého typu od kontinentální přes balíčky na cestu (z časových důvodů) až po bufety.
Poznámka: 

U čistě vlakového zájezdu (28 dnů) nejsou v ceně snídaně na trase Ostrava-Moskva a zpět.

 

Katalogová cena:   45 490 Kč

TRANSSIBIŘSKÁ MAGISTRÁLA 2020

TERMÍN

počet

nocí

čas1 Hotel2 cena3 stav4
03.07. (Pá) - 14.07. (Út) 2020 11 --:-- hotel / lůžko vlak FM 43 671 Kč  REZERVOVAT 
04.09. (Pá) - 15.09. (Út) 2020 11 --:-- hotel / lůžko vlak FM 43 216 Kč  REZERVOVAT 

Podmínkou poskytnutí slevy FM je 

1. záloha na zájezd 10 000 Kč do 10 dnů od podpisu smlouvy, 2.záloha 20 000 Kč do 15.3.2020, doplatek do plné ceny zájezdu je nejpozději 40 dnů před odjezdem na zájezd.

1     předběžný čas odletu je-li znám


2     informace k ubytování


3    cena za osobu je konečná což znamená, že obsahuje všechny povinné platby - mimo tuto cenu jsou pouze volitelné služby jako jsou fakultativní výlety a služby na vyžádání (např. připojištění)

4 stav nabídky:

 R  - možno rezervovat

 D  - doprodej - zbývá méně než 9 míst

 P   - pořadník - zařadíme Vás nezávazně do pořadníku pro případ uvolnění míst

 V  - definitivně vyprodáno

PŘES NÁS SE SLEVOU

Objednejte GOparking

Cena zahrnuje : Kombinovaná doprava - letadlo+vlak (12 dnů)

letenka Praha-Moskva, Irkutsk-Praha včetně všech poplatků, jízdné Transsib. magistrálou Moskva -Ulan Ude, 5x lehátko/lůžko ve vlaku T/4, 1x místenka, 6x hotely 2-3* ve 2lůž. pokojích s WC+sprcha (možnost přistýlky), 1x odpočinek na hotelu, 11x snídaně v hotelu nebo ve vlaku (event.balíček na cestu), registraci, český vedoucí zájezdu (od 8 osob), pozvání, pěší okruh v Moskvě, okružní jízdy v Jekaterinburg, Irkutsk, Listvjanka, Bajkal, Ulan Ude včetně vstupů během okruhu (viz informace), loď kolem Krugobajkalky po Bajkalu, transfer z/na nádraží Irkutsk + z/na letiště (taxi/MHD), zák. pojištění CK, DPH, poplatek do GF u MMR.

Tento zájezd je možné absolvovat vlakem v celém úseku tzn., z ČR až do Vladivostoku a zpět, event. do Ulan Ude, podrobnosti sdělíme na tel. dotaz. Zájezd je 28 denní.

Cena nezahrnuje :

MHD (kromě transferu z/na letiště/nádraží), vízum, CZP (povinné), servisné (bakšišné) 1000 Rublů na drobné poplatky: úschovny zavazadel v hotelích, vybíráme na místě. Vstupy do památek atp., ostatní strava, kapesné a vše co není psáno "cena zahrnuje".
Slevy :

First minute: zájezd v červenci 2020 sleva -4%, zájezd v září 2020 sleva -5%. 1. záloha na zájezd 10 000 Kč do 10 dnů od podpisu smlouvy, 2.záloha 20 000 Kč do 15.3.2020, doplatek do plné ceny zájezdu je nejpozději 40 dnů před odjezdem na zájezd.

Sleva pro učitele a pracovníky ve školství + lékaře (nutné předložit potvrzení zaměstnavatele) - 1000 Kč

Příplatky:

za single pokoj 3 990 Kč. Povinné příplatky - viz tabulka, servisné (bakšišné) 1000 Rublů na drobné poplatky jako úschovny zavazadel v hotelích, vybíráme na místě,
Letištní taxa a bezpečnostní taxa:  0,- (je již zahrnuta v základní ceně)

Informace:

možnost využití služeb jídelního vozu v rámci jeho otevírací doby - je uvedena na dveřích u průvodčího (ceny jsou pro nás dostupné), možnost zakoupení čerstvého pečiva, sýrů, naložených nebo uzených ryb, zmrzliny, nápojů, ovoce a zeleniny v průběhu jízdy od místních lidí na zastávkách vlaku (někdy trvají pár minut, někdy i hodinu - vždy je nutné zeptat se průvodčího nebo "děžurnej"
- Focení nádražních budov, lokomotiv, vlaků, mostů, tunelů, vojenských objektů, vnitřku chrámů je oficiálně zakázáno - pro ně je to samozřejmost. Při focení je nutná obezřetnost, hrozí konflikt s policií a smazání fotek,
Zavazadla: do vlaku je možné vzít si zavazadla, která uložíte nad sebe, nebo pod sedadlo. Musíte počítat s tím, že se zavazadlem budete nuceni sami manipulovat, je nutné zavazadla volit dle vlastní síly. Také počítejte s tím, že v hotelu v IKT a UU nejsou výtahy, je nutno si zavazadlo přenést osobně
Zavazadla - odbavená do podpalubí letadla jsou omezena váhou 15 nebo 23 kg. Příruční zavazadlo s váhou 8/10 kg a s mírami max.: 40 x 55 x 20 cm.
Pokud se přihlásí na zájezd jednotlivec, musí počítat s tím, že si musí připlatit single pokoj. Pokud seženeme osobu na doobsazení do pokoje, bude příplatek vrácen, nebo odečten z doplatkové částky. 
V místech: EKA, IKT, Listvjanka, Bajkal, jízda kolem Krugobajkalky, Selenga, UU, KHV, VVO jsou najaty místní agentury s místními průvodci, náš vedoucí zájezdu překládá výklad vlastními slovy. Délka okruhu od 4 až po 8 hod.
V každém vagonu vlaku je samovar, kde je možno zalít si čaj, polévku (instantní), kaše, vločky apod. V každém vagonu je "děžurnaja", která prodává drobné potraviny, např: čaj, cukr, polévku (instantní), sušenky, atp.
Typickým nápojem v Rusku je čaj a kvas - pro všechny, vodku a pivo pijí hlavně chlapi! Černá káva není běžný nápoj, nemusí být všude k dostání.
Všichni účastníci: - musí mít důstojné oblečení pro vstup na pietní místa (např. Rudé náměstí v Moskvě, mauzoleum Lenina, památníky obětem válek, všechny kláštery, chrámy a kostely ...) povinnost mít zakrytá kolena, ramena a "slušný výstřih" - neuposlechnutí znamená v lepším případě konflikt s ochrankou nebo s policií, zákaz vstupu nebo tučnou pokutu až odvedení na záchytku pokud to "nějak obejdete"
Doporučení vzít s sebou - zavazadlo, které sami unesete, naložíte, přeložíte, POZOR některé hotely jsou bez výtahu: Irkutsk+Ulan Ude

Orientační ceny vstupů:

Kreml 15 Eur, komplex Vasila Blaženého 10 Eur, Bajkalské muzeum 400 Rb, Národní muzeum 10 Eur. Cena stravy: oběd v restauraci a pod. od 10 Eur. V bufetech je strava levnější. Další fakultativní programy bez ceny vstupů 1 vstup 7-10 Eur, Měna 1 Rubl je kolem 0,38 Kč.

Doporučené kapesné:

cca 150-250 Eur.

Oblečení:

Nezbytné vybavení pro ženy - šátek na pokrytí hlavy - požadováno vždy při návštěvě pravoslavných chrámů
Všichni účastníci: - musí mít důstojné oblečení pro vstup na pietní místa (např. Rudé náměstí v Moskvě, mauzoleum Lenina, památníky obětem válek, všechny kláštery, chrámy a kostely ...) povinnost mít zakrytá kolena, ramena a "slušný výstřih" - neuposlechnutí znamená v lepším případě konflikt s ochrankou nebo s policií, zákaz vstupu nebo tučnou pokutu až odvedení na záchytku pokud to "nějak obejdete"

Cena stravy:

oběd v restauraci a pod. od 10 Eur.

Přibližné ceny jídel v Ruských jídelních vozech:

cena polévky soljanka 200 R, čerstvý pirožek 50 R, plechovka 0,5 l piva od 150 R, mají i české, ale je samozřejmě nejdražší.
Víza:

K vyřízení víza je nutno předložit: cestovní pas, platný min. 6 měsíců po plánovaném návratu z Ruské federace, pas musí mít volnou dvoustranu, barevnou fotografii pasového formátu (na fotografii musí být vidět obličej rovně) vyplněný formulář přes internet (na přání vyplníme) kopii smlouvy o cestovním pojištění, která je vystavená jmenovitě na žadatele a platná na celou dobu pobytu, turistické pozvání, - (zařizuje CK). Vzhledem k pohybům cen letenek a jízdenek je možná změna ceny zájezdu, proto se hlaste co možná nejdříve!
Poznámky:

- toaletní papír a hygienické ubrousky a potřeby do vlaku
- zavazadlo, které sami unesete, naložíte, přeložíte, POZOR některé hotely jsou bez výtahu: Irkutsk+Ulan Ude
- součástí každého vagonu je samovar s horkou vodou po celou dobu jízdy zdarma pro všechny cestující, možnost využití služeb jídelního vozu v rámci jeho otevírací doby - je uvedena na dveřích u průvodčího (ceny jsou pro nás dostupné, pro místní jsou velmi drahé)
- možnost zakoupení čerstvého pečiva, sýrů, naložených nebo uzených ryb, zmrzliny, nápojů, ovoce a zeleniny v průběhu jízdy od místních lidí na zastávkách vlaku (někdy trvají pár minut, někdy i hodinu - vždy je nutné zeptat se průvodčího nebo "děžurnej"
- Focení nádražních budov, lokomotiv, vlaků, mostů, tunelů, vojenských objektů, vnitřku chrámů je oficiálně zakázáno - pro ně je to samozřejmost.
 

Zavazadla: do vlaku je možné vzít si zavazadla, která uložíte nad sebe, nebo pod sedadlo. Musíte počítat s tím, že si zavazadlo budete muset přenášet, překládat a nakládat sami. Proto je nutné zavazadla volit dle vlastní síly. V neposlední řadě počítejte s tím, že v hotelích v Irkutsku a v Ulan Ude nejsou výtahy a je nutno si zavazadlo přenést osobně do místa noclehu.
Zavazadla - (letecká doprava):

odbavená do podpalubí letadla jsou omezena váhou 15 nebo 23 kg (dle provozovatele). 

Další zavazadlo může být příruční s váhou 8/10 kg a s mírami max.: 40 x 55 x 20 cm.
Předpokládané počasí: 

v červenci teplota vzduchu může být 20-30°C, teplota vody v Bajkalu může být kolem 20°C, ve Vladivostoku až kolem 23°C. 

V září předpokládáme teplotu ovzduší o něco nižší (o 5°C)


Zpět na program zájezdu

 

Zpět na POZNÁVACÍ     Zpět na JEDNODENNÍ      podobné zájezdy:     /šedé nemají platný termín/                            Kontakt

Sibiř - zimní pohádka_2021   Transsibiřská magistrála   Sibiř - okruh po Bajkalu   Uzbekistán - velký okruh   Zakavkazko - Armenie a Gruzie   Kazachstán a Kyrgyzstán   

Zimní Petrohrad_2020   Zimní Petrohrad_2021

 

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, ČSOB(zahrnuje Poštovní spořitelmu), Equa bank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje CK Růžena Halmanová).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

 

Petrohrad 2018 Petěrsburg Sankt Petersburg Leningrad galerie Ermitáž křižník Aurora Petropavlovská pevnost Zimní palác řeka Něva Malá Něva palác Admirality

VOSR VŘSR Velká říjnová socialistická revoluce Rjepin Carské Selo Puškin Petrodvorce Izkievský chrám Něvský prospekt Trojický most leningradské bílé noci

letiště Pulkovo Šeremetěvo Vnukovo international airport

periscope nomad levante čedok last minute na poslední chvíli azbuka ruština ruskoje igristoje aeroflot tupolev iljušin

Něvský prospekt Aničkovův most Aničkovův palác secesní budova Jelysejev Gostinyj dvor Arménský kostel Literární kavárna Kazaňská katedrála Gribojedův kanál Chrám Kristova vzkříšení Palácové náměstí Alexandrův sloup Zimní palác Ermitáž náměstí Děkabristů Měděný jezdec katedrála sv. Izáka Palácové nábřeží most Nejsvětější Trojice křižník Aurora Petrská brána Petropavlovská pevnost katedrála sv. Petra a Pavla Námořní muzeum Rostrální sloupy budova Admirality Zimní palác Petrodvorců návštěva Finského zálivu Dolní park Horní park a návštěva zámku. Návštěva chrámu Svatých apoštolů Petra a Pavla

AGLtravel Agrolex