Zpět na POZNÁVACÍ     Zpět na JEDNODENNÍ      podobné zájezdy:     /šedé nemají platný termín/                            Kontakt

Sibiř - zimní pohádka_2021   Transsibiřská magistrála   Sibiř - okruh po Bajkalu   Uzbekistán - velký okruh   Zakavkazko - Armenie a Gruzie   Kazachstán a Kyrgyzstán   

Zimní Petrohrad_2020   Zimní Petrohrad_2021

 

 RUSKO - není členem EU (měna RUBL)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

SIBIŘ

ZIMNÍ POHÁDKA NA BAJKALU

LETECKY

TERMÍN (7 dnů / 6 nocí)

31.01.-06.02.2020

od 41 990 Kč

IRKUTSK – BAJKAL – LISTVJANKA – OLCHON – USŤ ORDINSKIJ 

 

  REZERVOVAT 

led

ZIMNÍ POHÁDKA NA BAJKALU

 

ZIMNÍ POHÁDKA NA BAJKALU - plánovaný program:

 

1. den
dopolední odlet z Prahy do Irkutsku (přes Moskvu)


2. den
Irkutsk
V brzkých ranních hodinách přílet do Irkutsku. Setkání s průvodcem na letišti, transfer do hotelu na ubytování a odpočinek, pozdní snídaně. Po snídani následuje 3-hod. prohlídka historické části města – Znamenský klášter, dřevěné domy s vyřezanými motivy na stěnách a rámech oken, ulice Karla Marxe, památník Alexandra III., břehy řeky Angary, 130. okrsek (nově zrekonstruovaná historická část města) a návštěva muzea Děkabristů (hrdinové povstání proti carovi r. 1825). Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

 

3. den
Listvjanka
Po snídani odjezd do vesničky Listvjanka, nejbližšího turistického centra v okolí Irkutsku na břehu jezera Bajkal. Po cestě bude první zastávka ve skanzenu v Taltsy, muzeu s dřevěnými domy, kostely a hospodářskými budovami, které se rozkládá na ploše 67 ha a zahrnuje 40 staveb a více než 8000 předmětů vysoké historické hodnoty. Skanzen přibližuje život obyvatel žijících u Bajkalu v 17. až 19. st., přičemž nejstarší budovou je věž pevnosti Ilimsk z r. 1667. Přejezd do vesničky Listvjanka k ústí řeky Angary, návštěva bajkalského muzea, kde jsou umístěna akvária s endemickými bajkalskými druhy ryb a tuleňů. Oběd v místní restauraci, poté bude přejezd vznášedlem po ledě do přístavu Bajkal, kde vyjedete sedačkovou lanovkou na vyhlídkovou plošinu Kamen Čerského s panoramatickým výhledem na jezero Bajkal při západu slunce z ptačí perspektivy. Návrat do města Irkutsk, večeře v místní restauraci, transfer do hotelu, nocleh.


4. den
Irkutsk – Usť-Ordynskij – ostrov Olchon

Po snídani transfer na ostrov Olchon (asi 320 km minibusem). Přibližně v polovině cesty bude zastávka ve vesnici Usť–Ordynskij, setkání se šamanem, informace o životě a zvycích národů, které osídlovaly jižní Bajkal (např. Burjati, Evenkové aj.), návštěva oblastního muzea v Usť–Ordě se zajímavou expozicí z oblasti paleontologie (kosti mamutů, nosorožců, jelenů) a také bytové kultury Burjatů z 19. st.. Po zastávce na oběd v komplexu zvaném Zlatá Horda (v ceně), přejezd k „ledové cestě“, která vede přes tzv. Malé moře na ostrov Olchon. Přestup do terénních minibusů UAZ, jízda přes zamrzlý Bajkal do hotelu na ostrově, večeře v hotelu, nocleh.

 

5. den
ostrov Olchon: skála Šamanka – mys Choboj – ledové jeskyně

Po snídani odjezd k mysu Choboj – nejsevernějšímu mysu a současně nejkrásnějšímu místu ostrova Olchon. Dále návštěva mysu Sagan-Chušun, mysu Burchan (Šamanské skály), který je jedním z devíti posvátných míst v Asii a nachází se nedaleko vesničky Chužir, největšího sídla na ostrově. Během výletu bude zastávka na oběd. Po obědě budete moci obdivovat kouzelné ledové jeskyně s velkými rampouchy a průzračný led jezera Bajkal. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

 

6. den
Olchon – Irkutsk

Po snídani odjezd terénními minibusy UAZ zpátky na pevninu přes tzv. ledovou cestu – část Bajkalu zvanou Malé moře. Následuje odjezd minibusem zpět do Irkutsku, ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

 

7. den
odlet Irkutsk – Moskva – Praha

Po snídani odjezd na letiště, plánovaný odlet po poledni, plánovaný přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

 

Další informace
Minimální počet účastníků 8 osob.

 

Změna program vyhrazena

 

Irkutsk - Bogoyavlenskiy

vznášedlo

ledopad

lidi

svetnice

UAZ

ledokraj

 REZERVOVAT 

Katalogová cena:   44 990 Kč    (sleva v předprodeji dle data nákupu)

Cena zahrnuje:

Letenku Praha – Irkutsk – Praha (přes Moskvu, do ceny letenky 14 000,- Kč), letištní taxy a poplatky, transfery, 5x ubytování v hotelu 2-3*, 5x plnou penzi, služby místního průvodce a česky hovořícího průvodce, výlety a vstupy dle programu, přejezdy dopravními prostředky dle programu.

Cena nezahrnuje :

Doprovodné služby mimo program, alkoholické nápoje, turistické vízum (2 390 Kč/os.), komplexní cestovní pojištění, příplatek za jednolůžkový pokoj (4 000 Kč).

 

 

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, ČSOB(zahrnuje Poštovní spořitelmu), Equa bank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

 

Zpět na POZNÁVACÍ     Zpět na JEDNODENNÍ      podobné zájezdy:     /šedé nemají platný termín/                            Kontakt

Sibiř - zimní pohádka_2021   Transsibiřská magistrála   Sibiř - okruh po Bajkalu   Uzbekistán - velký okruh   Zakavkazko - Armenie a Gruzie   Kazachstán a Kyrgyzstán   

Zimní Petrohrad_2020   Zimní Petrohrad_2021

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Agrolex s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Petrohrad 2018 Petěrsburg Sankt Petersburg Leningrad galerie Ermitáž křižník Aurora Petropavlovská pevnost Zimní palác řeka Něva Malá Něva palác Admirality

VOSR VŘSR Velká říjnová socialistická revoluce Rjepin Carské Selo Puškin Petrodvorce Izkievský chrám Něvský prospekt Trojický most leningradské bílé noci

letiště Pulkovo Šeremetěvo Vnukovo international airport

periscope nomad levante čedok last minute na poslední chvíli azbuka ruština ruskoje igristoje aeroflot tupolev iljušin

Něvský prospekt Aničkovův most Aničkovův palác secesní budova Jelysejev Gostinyj dvor Arménský kostel Literární kavárna Kazaňská katedrála Gribojedův kanál Chrám Kristova vzkříšení Palácové náměstí Alexandrův sloup Zimní palác Ermitáž náměstí Děkabristů Měděný jezdec katedrála sv. Izáka Palácové nábřeží most Nejsvětější Trojice křižník Aurora Petrská brána Petropavlovská pevnost katedrála sv. Petra a Pavla Námořní muzeum Rostrální sloupy budova Admirality Zimní palác Petrodvorců návštěva Finského zálivu Dolní park Horní park a návštěva zámku. Návštěva chrámu Svatých apoštolů Petra a Pavla

AGLtravel Agrolex