- - -

Zpět na poznávací     Zpět na jednodenní     Zpět na květinové    Zpět na eurovíkendy     Kontakt  podobné zájezdy: /šedé nemají platný termín/  

Amsterdam a květinový park Keukenhof_A   Jarní Holandsko   Orchideje_Drážďany_1  Orchideje_Drážďany_2  Orchideje_Drážďany_3

Květinové Korzo_B(H***)  Květinové Korzo S   Květinové Korzo BUS    Květinové Korzo M    Květinové Korzo R  Květinové Korzo LET(letecky)

Narcisový festival a korzo 2022   Amsterdam - jaro v Holandsku(letecky)    Evropská květinová výstava v Tullnu  Rozárium a termály v Badenu  Baden_slavnost_růží   Jaro u Bodamského jezera   Pohádkové zámky Ludvíka II.   Jezera v Solné komoře    Provence a vůně levandule(6dnů)    Holandská mozaika(5dnů)    

 

NIZOZEMÍ - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ KURZY MĚN

 

Květinové Korzo 2022

Zaanse Schans-Volendam-Horn-Amsterdam

4 dny/3 noci hotel***


22.04. - 25.04.202

8 600 Kč

 bez nočních přejezdů !

Aktuální informace o podmínkách příjezdu do NIZOZEMÍ (viza, covid-19, a další) najdete na stránkách MZV ČR zde: NIZOZEMÍ 

KVĚTINOVÉ KORZO

Zájezd se koná v době největší květinové slavnosti v Evropě – květinového korza. Na tuto slavnost se každoročně sjíždějí návštěvníci z celého světa, aby mohli spatřit přehlídku tematických alegorických vozů, ozdobených tisíci květinami různých barev a tvarů, které doprovázejí mažoretky a hudební kapely. A neméně proslavený park Keukenhof se sedmi milióny kvetoucích cibulovin květin lze obdivovat jen pár týdnů od konce března do poloviny května. Navštívíme i hlavní a korunovační město Amsterdam, Utrecht a další.

 

 

Květinové Korzo 2022 - program zájezdu:

 

1.den:

odjezd v ranních hodinách - dle určení. Přejezd Německem se zdravotními zastávkami do Holandska. Nocleh

2.den:

dopoledne se zúčastníme v Noordwijku světoznámého Květinového korza. Dále navštívíme čarokrásný park Keukenhof poblíž Lisse. Budeme obdivovat 6 milionů kvetoucích cibulovin, zejména tulipány, narcisy a zajisté nemineme ani bílé pávy. Poté se vypravíme do Zaanse Schans - skanzenu s větrnými mlýny, obchůdky, domky s předváděnou řemeslnou dílnou a muzeem. Cestou do rybářského městečka Volendam se zastavíme na soukromé farmě Alida Hoeve, kde, kromě výkladu o výrobě sýra uvidíme i ukázku výroby dřeváků a sýry nebo dřeváky si můžeme zde taky koupit. Po návštěvě farmy nás čeká malebné, starobylé rybářské městečko Volendam. V pozdním večeru se vrátíme do hotelu.

3. den

po snídaní snídani pojedeme nejdříve do Aalsmeeru, městečka, které je známé díky největší květinové burze na světě. Za vstupné je možno navštívit nejen prostory všech 5 aukčních síní, ale i veškeré logistické zázemí. Skutečným zážitkem samo o sobě je sledovat probíhající holandskou dražbu. Poté se věnujeme prohlídce hlavního města Nizozemska – Amsterdamu. Město leží na několika ostrovech a napočítáme zde 400 mostů. Amsterdamu se také říká město hříchů, neboť nabízí pokušení v podobě volně prodejné marihuany v cofeeshopech a uličky lásky, které poznáme podle červených luceren. Město budeme poznávat z autobusu, při plavbě po grachtech a pěšky. Nevynecháme tradiční květinový trh na Singelu, ani srdce Amsterdamu a celého Holandska – náměstí Dam. Ctitelé umění jistě věnují dle vlastního výběru pozornost muzeím, z nichž je nejslavnější Rijksmuseum s Rembrandtovou “Noční hlídkou“, Mlékařkou a Dívkou čtoucí dopis od Jana Vermeera. Příznivci marihuany mohou navštívit muzeum marihuany, kde nalezneme historické snímky o tom, jaký je vztah náboženství a marihuany. Dozvíte se také, že královna Viktorie používala marihuanu při bolestech. Není divu, že francouzský filosof Albert Camus napsal o Amsterdamu : „Všimli jste si, že soustředěná síť amsterdamských kanálů připomíná svým uspořádáním jednotlivé kruhy pekla?“ Až do večerních hodin se necháme unášet nezapomenutelnou atmosférou tohoto města. Večer odjezd na ubytování.

4. den:

po snídani odjezd do Prahy, cestou se zastavíme v jednom z nejkrásnějších holandských měst – Utrecht. Malé centrum obtáčí vodní kanál, který lemují kavárny a různé obchůdky ve dvou úrovních-grachtech, které zde byly zbudovány již ve 12. století. Utrecht má v Holandsku pověst nejzbožnějšího a nejintelektuálnějšího města. Chloubou města je stará utrechtská katedrála (1254-1517), kterou zdobí 113 m vysoká věž, papežský dům Pauhuize, připomínající Hadriána VI, jediného papeže holandského původu, který se zde narodil. Prohlédneme si nejstarší náměstí Utrechtu Domplein s dominantou věže sv. Martina – nejvyšší kostelní věž v Holandsku, dále katedrálu sv. Kateřiny z 15 století, která je sídelním kostelem utrechtského arcibiskupa. Podle chutí můžeme navštívit církevní muzeum s historickými a uměleckými památkami od raného středověku až do 21. století, nebo známý pivovar Stadskasteel Oudaenv. 

Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

 

Změna programu vyhrazena

 

 

 

 

 

Pokud obdivujete obrazy Van Gogha, jeho muzeum v Amsterdamu prostě musíte vidět. V příjemně prostorné galerii se návštěvníci dobře rozptýlí. V poklidu se můžeme podívat na několik impresionistických obrazů od Pissarra, Sisleyho, Gauguina, které společně s japonským uměním Gogha ovlivnily. Detailně můžeme zkoumat techniku Gogha na elektronických dotykových tabulkách, na první si obraz přibližujeme díky lupě, druhá pak obraz rentgenuje. Nechybí obraz Jedlíci brambor, Slunečnice či Langloiský most u Arles.

Kaukenhof

Amsterdam

 

 

Objednávejte včas - tento zájezd je díky časovému omezení KORZA pravidelně dopředu vyprodán !

Čekají Vás nejen barevné květinové plantáže a jedinečný tulipánový park Keukenhof ale i skvělé sýry, větrné mlýny, proslulá konkurenční piva Heineken a Amstel, proslulá čtvrť červených světel přímo v centru Amsterdamu, známé brusírny diamantů, a hlavně tolerantní holanďané.

Pokud se zajímáte o brilianty a chcete se poradit o nákupu, investicích anebo Vás prostě jen zajímají obraťte se na nás !  Kontakt

Umíme poradit, zprostředkovat nákup i investici nebo jen návštěvu výstavy briliantů.

 

Termín:

Ubytování:

Stravování:

Doprava:

Cena:

22.04. - 25.04.2022

dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky v hotelu*** v blízkosti Amsterdamu. 

bohaté a pestré bufetové snídaně. 

zájezdový autokar (audio, video, občerstvení, klimatizace)

Kč 8.660,-, (příplatek za jednolůžkový pokoj NA VYŽÁDÁNÍ)

Cena zahrnuje:

dopravu, 3x ubytování s bufetovou snídaní, odborného průvodce, prohlídky dle programu

pojištění zájezdu pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

pobytovou taxu cca 2,50 €/ osoba/ den – povinná platba na místě v hotelu.

Fakultativně:

květinový park Keukenhof 500 Kč/ osoba od 18 let, 250 Kč/ dítě 4 -17 let , květinová burza v Aalsmeeru 250 Kč - – platba v cestovní kanceláři

plavba po grachtech v Amsterdamu cca 16 €/ osoba – platba na místě

komplexní pojištění vč. léčebných výloh a storna zájezdu 340 Kč/ osoba, pojištění bez storna 140 Kč/ osoba

Doporučené kapesné

na vstupy – cca 70 €, pokud si je nezakoupíte dopředu v cestovní kanceláři.

Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012:  

cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí již není možné. Děti mohou cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností (žádost lze podat i na úřadě, kde nemá trvalý pobyt) je třeba předložit rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. 

Poplatek za cestovní pas je 100 Kč (platnost pasu je 5 let), za občanský průkaz 50 Kč (platnost OP je 5 let).

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů (i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)

Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE: CESTOVNÍ DOKLADY

Zpět na poznávací     Zpět na jednodenní     Zpět na květinové    Zpět na eurovíkendy     Kontakt  podobné zájezdy: /šedé nemají platný termín/  

Amsterdam a květinový park Keukenhof_A   Jarní Holandsko   Orchideje_Drážďany_1  Orchideje_Drážďany_2  Orchideje_Drážďany_3

Květinové Korzo_B(H***)  Květinové Korzo S   Květinové Korzo BUS    Květinové Korzo M    Květinové Korzo R  Květinové Korzo LET(letecky)

Narcisový festival a korzo 2022   Amsterdam - jaro v Holandsku(letecky)    Evropská květinová výstava v Tullnu  Rozárium a termály v Badenu  Baden_slavnost_růží   Jaro u Bodamského jezera   Pohádkové zámky Ludvíka II.   Jezera v Solné komoře    Provence a vůně levandule(6dnů)    Holandská mozaika(5dnů)    

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Bena tour s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Neederland Holland Holandsko Nizozemí polder windmill gracht Heineken Amstel A'dam XXX R'dam Zandvoort F1 dunes Haarlem Edam Gouda diamonds Rijsk museum Sex museum Red Light DistrictNizozemí Holandsko Holansko poldr brusírna diamantů briliant větrný mlýn kanál kanály grachty tulipány květinový trh květinová burza Květinové korzo květinové korso briliantové šperky gemologické laboratoř prstýnky s brilianty diamantový prsten De Beers větrný mlýn