Hlavní MENU    Zpět > plavby        Zpět > poznávací        Zpět > jednodenní        Zpět > technika       > Kontakt

1) Hurghada - Nil - Hurghada + Káhira   2) Hurghada - Nil - Hurghada + Káhira   3) Egypt a tajemství faraónů(12)   

4) Egypt a tajemství faraónů(15)   5) Hurghada - Nil + Káhira

- - -

Egyptská arabská republika - měna egyptská libra(EGP)

1 EGP = 0,7205 CZK (k 6.8.2023)

Kombinovaný poznávací zájezd

Hurghada - plavba po Nilu + Káhira a pyramidy

 SLEVA v předprodeji

LETADLO (8 dnů)

 KONEČNÉ CENY VČETNĚ TAX

Termíny a ceny

logotyp

Plavba proti proudu Nilu

Chrám královny Hačepsut

Memnonovy kolosy

Chrám v Thébách

Pyramidy a Sfinga v Gíze

Archeologické muzeum

Plavba po Nilu s poznávacím programem

 8 dní / 7 nocí

Hurghada - Luxor - Edfu - Kom Ombo - Asuán - Káhira


 1. den: Přílet, ubytování

Do Hurghady přilétáme ve večerních hodinách. Zde na nás již bude čekat náš delegát, který nás přivítá a my se vydáme transferem do našeho hotelu v Hurghadě. Po ubytování se uložíme ke spánku a odpočinku. Přenocování v min. 5* hotelu v letovisku Hurghada.

 2. den: Nalodění, Luxor, chrám Karnak:

Dnešní den zahájíme již v brzkých ranních hodinách (cca v 5 hodin ráno), jelikož se budeme přesouvat z hotelu na naší loď. Vydáme se do Luxoru a nalodíme se na komfortně vybavenou výletní loď. Tímto okamžikem naše plavba po Nilu začíná a v průběhu dne spatříme chrámy na východním břehu Luxoru a samozřejmě navštívíme i ty nejznámější, a to Luxorský chrám a chrám Karnak. Přenocování v 5* výletní lodi.

 3. den: Údolí králů/královen

chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, alabastrová dílna: Dnešní den zahájíme snídaní a vyplavíme se na západní břeh Nilu, jelikož před námi bude jeden z vrcholů naší plavby. Nejprve se vydáme do údolí králů/královen, kde budeme mít možnost vidět hrobky faraonů a dozajista zde na nás dýchne starodávna atmosféra. Pokračovat budeme k chrámu královny Hatšepsut, který ve svých kresbách připomíná její slavné poselství do Somálska. Chrám je velmi zachovalý, neboť je poměrně mladý. Je zasazen do skály a přichází se k němu po širokém schodišti. Následně se vypravíme směrem k Memnonovým kolosům. Jedná se o dvě sochy velkých rozměrů, které od roku 1350 př. n. l. stojí před thébskou nekropolí na západním břehu řeky Nil - západně od nového města. Sochy zpodobňující egyptského faraona Amenhotepa III., který vládl ve staroegyptské 18. dynastii. Chybět dnes nebude ani návštěva alabastrové dílny, kde budete mít možnost zakoupit si suvenýr. Po návratu na naší loď si dáme oběd a poplujeme do města Edfu. Dozajista budeme mít možnost si odpoledne dopřát zábavu a odpočinek. Přenocování v. 5* výletní lodi..  

 4. den: Chrám Edfu, chrám Kom Ombo:

Po snídani se vydáme k chrámu, který nese stejné jméno jako město, ve kterém se nacházíme. Jedná se tedy o chrám Edfu. Město Edfu bylo v řecko-římských dobách známé jako Apollonopolis Magna, protože bůh Hór byl ztotožněn s Apollonem. Chrám, věnovaný bohu Horovi, byl postaven v Ptolemaiovském období, mezi léty 237 až 57 př. n. l a jedná se o jedna z nejlépe zachovaných svatyní v Egyptě.  Po návštěvě chrámu vyplujeme do města Kom Ombo. V průběhu opět budeme mít možnost si dopřát odpočinek a pozorovat malebnou krajinu kolem nás. V městě následně zakotvíme a vydáme se do stejnojmenného chrámu. Jedná se o staroegyptský chrámovým komplex, který se nachází na východním břehu Nilu v Horním Egyptě. Současná podoba chrámu pochází převážně z Ptolemaiovského období, menší části byly dostavěny později za nadvlády Římanů. Zasvěcený byl dvěma bohům. Harverovi se sokolí hlavou (ve starším   období známý jako Hor) a krokodýlímu bohovi Sobekovi. Právě kvůli tomuto dvojímu zasvěcení je chrám často nazýván „chrámem dvojitým“. Po prohlídce se nalodíme a vyplujeme do Asuánu. Přenocování v. 5* výletní lodi.

 5. den: Chrám Abú Simbel (extra)

Návštěva nubijské vesnice (balíček „Comfort package“): Na výběr dnes máme buď výlet do chrámu Abu Simbel nebo se můžeme podívat do núbijské vesnice.  - Chrám Abú Simbel je monumentální dílo starověku, které patří mezi jednu z mnoha egyptských pamětihodností, která denně láká davy turistů z celého světa a všechny zvídavé zájemce o tajuplnou egyptskou historii. Budeme mít možnost obdivovat gigantické sochy a další stavební skvosty, které jsou vytesané do skály. Chrámový komplex Abú Simbel obsahuje vlastně chrámy dva. Větší chrám je zasvěcen slunečním bohům Horního a Dolního Egypta Amon-Reovi a Re-Horakhteovi a uctíván zde byl také stavitel chrámu Ramesse II., menší chrám nechal faraon postavit své manželce Nefertari, zasvěcen byl Hathor.  - Při návštěvě nubijské vesnice budeme mít možnost se seznámit se zvyky a tradicemi místních obyvatel. Do vesnice pojedeme lodí přes přírodní a chráněné rezervace Nilu. Jakmile dorazíme do vesnice, tak se u jedné rodiny zastavíme, u které si dámě čaj a ochutnáme jejich pokrmy. Nachází se zde i tržiště s kořením a budeme mít možnost si dle libosti nějaké zakoupit. Dále se půjdeme podívat po městečku, navštívíme mešitu nebo jejich školu. Přenocování v. 5* výletní lodi.

 6. den: Vnitrostátní přelet z Asuánu do Káhiry

Nejprve navštívíme Káhirskou pevnost (Cairo Citadel) - středověké opevnění z islámské éry v Káhiře v Egyptě, postavené Salahem ad-Dinem, od 13. do 19. století byla tato pevnost sídlem vlády v Egyptě a sídlem jeho vládců téměř 700 let. Poté se přesuneme k pokladům věhlasného egyptského muzea, v němž se nachází více než 120 000 artefaktů, uchovává neuvěřitelné exponáty vykreslující slavné časy starověkého Egypta. Mumie, sarkofágy, keramika, klenoty a samozřejmě poklady krále Tutanchamona. Posmrtná maska chlapeckého krále objevená v jeho hrobce byla vyrobena z ryzího zlata a bývá označována za nejkrásnější předmět, jaký kdy byl vyroben člověkem. Přenocování v min. 4* hotelu v Káhiře, snídaně, večeře

 7. den: Káhira, pyramidy v Gíze, Sfinga:

Po dobré snídani bude dnes náš bohatý program pokračovat návštěvou pyramid a sfingy. Navštívíte jeden ze sedmi divů světa! Průvodce vás zavede do 5000leté nekropole v Gíze. Postavte se na úpatí Velké pyramidy postavené pro Cheops, Chefren a Mykerinus a střežené Velkou sfingou. Každý, kdo navštíví Egypt, musí vidět pyramidy. Poté bude následovat přejezd do našeho hotelu v Hurghadě Přenocování v min. 5* hotelu v Hurghádě, all inclusive

 8. den: Odlet zpět do Prahy

Dnes naše dobrodružství bohužel končí a čeká nás transfer na letiště v Hurghadě a odlet zpět do Prahy.

 

CENÍK

 
Mešita v Hurghadě

Hurghada

Tradiční egyptské turistické centrum na africkém pobřeží Rudého moře, je vzhledem k příznivým klimatickým podmínkám oblíbeným cílem tisíců návštěvníků po celý rok. Výhodou tohoto místa jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i poloha v nevelké vzdálenosti od Káhiry a staroegyptských památek. 

V tradičním centru města máte možnost navštívit typicky arabské tržiště, nakoupit si různé suvenýry a zboží v pouličních krámcích či posedět v některé ze zdejších originálních čajoven. Nejlepším časem pro toulky na tržišti a pro posezení u vodní dýmky jsou večerní hodiny, kdy se pláže vyprázdní a centrum Hurghady naopak ožívá. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada i cesty na blízké ostrůvky (nejznámějším je ostrov Giftún) za neopakovatelným světem korálových útesů. Pověstnou je i pro svoje velmi dobré podmínky pro windsurfing, který i začátečníkům v některých obdobích roku zpříjemňuje mírný jihovýchodní pasát.

Výlety můžete objednat na místě u delegáta

 

Informace:

Aktuální informace o podmínkách příjezdu do EGYPTA (viza, covid-19, a další) najdete na stránkách MZV ČR zde: EGYPT

 

 

Vybavení lodi: Na lodi je sluneční paluba s bazénem, s ručníky a lehátky v ceně, internetový koutek(poplatek), vnitřní cafe bar (placený), jídelna (nápoje se platí na recepci při ukončení pobytu na lodi - jsou akceptovány karty světových platebních systémů), obchůdek se suvenýry a textilem (plavky, šátky, galabea, trička). 

Pokoj je "hotelový" (viz obrázek). Nejedná se o kajutu s omezeným prostorem a vysokými prahy jakou znáte třeba z trajektových lodí.

Poznámka: k odjezdům na prohlídky je třeba se dostavit včas dle pokynů průvodce vaší skupiny (na lodi bude více skupin různých národností). U památek je mnoho možností nákupu suvenýrů a balené vody, při prohlídkách v řemeslných dílnách (alabastr, papyrus a pod.) lze nakoupit levněji místní výrobky. 

Na to vše doporučujeme si včas (na letišti)  pořídit místní měnu (egyptská libra (EGP)) protože je drobnější než dolary či eura, tedy měny, které jsou ovšem také běžně akceptovány.

 

Na kotvě v Luxoru pokoj - kajuta koupelna v pokoji na lodi horní paluba

 >>>>Zpět nahoru

2 0 2 4

Termín

dnů

(nocí)

PŮVODNÍ CENA

CENA PO SLEVĚ

Cena

dítě*

Jednolůžkový pokoj

Strava Odlet
Odlet Přílet
11.09.2024 18.09.2024 8 (7)  29 980,- Kč  od 24 980 Kč na vyžádání na vyžádání

dle programu

Praha
16.10.2024 23.10.2024 8 (7)  29 980,- Kč  od 24 980 Kč na vyžádání na vyžádání

dle programu

Praha
13.11.2024 20.11.2024 8 (7)  29 980,- Kč  od 24 980 Kč na vyžádání na vyžádání

dle programu

Praha
*(na přistýlce v doprovodu 2 dospělých osob)

Cena zahrnuje:

- Letenku Praha – Hurghada – Praha vč. 23kg odb. zavazadla a 8kg příručního zavazadla

- Vnitrostátní přelet ASUAN-KÁHIRA

- Transfery mezi jednotlivými hotely a letišti

- Letištní a bezpečnostní taxy vč. paliva

- Ubytování na 7 nocí / 8 dní v min. 5* a 5* hotelech místní kategorizace dle programu

- Uvedené stravování dle programu

- Služby česky hovořícího delegáta

- Povinné pojištění pro cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje:

- Výlety dle programu, odborný výklad průvodce a transfery na jednotlivé výlety. Výlety si lze zakoupit

fakultativně na místě u delegáta.

- Využití autobusu v rámci celodenních výletů

- Jídla během dne, která nejsou obsažena v jednotlivých výletech a programovém balíčku, nápoje během jídel

- Spropitné (doporučené spropitné je 20 USD / osoba)

- Komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu a vč. poj. Covid

- Cenu za lodní lístek, který je vystavován provozovatelem lodě vždy podle skutečného počtu osob vstupujících na palubu lodi za účelem plavby. 

         Cena za lodní lístek je ve výši minimálně 30 USD. Cena za lodní lístek je hrazena v hotovosti před nástupem na palubu v USD.

- Cestovní vízum

Možnost přiobjednat:

- Komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu a vč. poj. Covid za 1 190,- kč / osoba / pobyt

- Cestovní vízum za 890,- Kč / osoba

Programový balíček „Comfort Package“ za 299 USD,- (platba na místě), který obsahuje:

- 2. den: Návštěva Luxorského chrámu a chrámu Karnak

- 3. den: Údolí králů nebo údolí královen, chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, alabastrová dílna

- 4. den: Chrám Edfu, chrám Kom Ombo

- 5. den: Návštěva núbijské vesnice s ochutnávkou, prohlídka vesnice a městečka

- 6. den: Program v Káhiře, Návštěva káhirské pevnosti Citadel + egyptského muzea

- 7. den: Návštěva jednoho ze sedmi divů světa: Návštěva pyramid, sfingy a nekropole v Gíze

- Transfer na jednotlivé výlety

- Odborný výklad česky hovořícího průvodce během všech výletů a prohlídek

Možnost dalších fakultativních výletů - EXTRA VÝLET nezahrnutý v programovém balíčku:

- 5. den: Chrám Abú Simbel za 150 USD

>>>>Zpět nahoru

Poznámky:

- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny.

- Počet dětí u poznávacích zájezdů je omezen. Zájezd není vhodný pro děti pod 6 let. Děti jsou na vyžádání u CK (od 6 let).

- Konkrétní jména hotelů jsou upřesněna na místě delegátem. Fotografie ubytování u nabídky jsou ilustrativní.

- Transfer na jednotlivé výlety a památky, vstupy do navštívených objektů a výklad průvodce během výletů není

zahrnutý v ceně zájezdu. Transfery, vstupy a výklady průvodců jsou obsaženy v programovém balíčku.

Strava:

ALL INCLUSIVE (hotel v HURGHADĚ), PLNÁ PENZE (na lodi, nápoje extra) + Polopenze v Káhiře

Ubytování:

hotel "no name" kategorie min. 5*(2 noci v Hurghadě 5* hotel, 4 noci na výletní lodi 5* kabina, 1 noc v Káhiře 5* hotel)

- K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, pokoje jsou standardně vybaveny vlastním

sociálním zařízením (toaleta, sprcha nebo vana, fén), telefonem, TV. Většina pokojů i s balkonem nebo terasou.

- Výletní loď 5*: Recepce, restaurace, střešní bar, obchůdky, bazén s oddělenou částí pro děti, lehátka a slunečníky zdarma – Kajuta: koupelna se sprchou, WC, vysoušeč vlasů, telefon, TV, minibar

Hotel V Káhiře 4*, K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, pokoje jsou standardně vybaveny vlastním sociálním zařízením (toaleta, sprcha nebo vana, fén), telefonem, TV.

Při poznávacích zájezdech se nejedná o ubytování v žádném konkrétním hotelu. Jména hotelů se dozvíte až po příletu do místa od delegáta. U těchto ubytovacích zařízení nemůžeme zajistit Vaše zvláštní požadavky.

Aktuální informace o podmínkách příjezdu do EGYPTA (viza, covid-19, a další) najdete na stránkách MZV ČR zde: EGYPT

PŘES NÁS SE SLEVOU

GO parking

>>>> klikni

 

Hlavní MENU    Zpět > plavby        Zpět > poznávací        Zpět > jednodenní        Zpět > technika       > Kontakt

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje FlyDovolená s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Egyptská arabská republika Egypt  Cairo Káhira Luxor pyramidy v Gíze a Sakkaře chrám v Karnaku a Luxoru pohřebiště v Údolí králů

arabové arabština mešita minaret medina velbloud poušť písek duny fenek štír arabští koně

Egyptské chrámy plavba po Nilu Hurghada Asuán Aswan