ZPĚT NA:    Hlavní MENU     POBYTOVÉ     POZNÁVACÍ  BUSEM     POZNÁVACÍ  VLAKEM     POZNÁVACÍ  LETECKY     JEDNODENNÍ     Kontakt

Zpět    Kontakt

další tématická MENU:   KVĚTINY   RELAX   TECHNIKA   UMĚNÍ A KULTURA   ADVENT   SENIOR+   PLAVBY   EUROVÍKENDY

- - -

 

RAKOUSKO  - člen EU, člen EMU (měna EURO)

  DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

připravujeme

Velikonoce ve Štýrsku 2024

rychlovlakem Railjet a Graz

 

Prodloužený zážitkový víkend vlakem do Štýrska pro celou rodinu v době Velikonoc.

Vlakem po dráze UNESCO Semmering, velikonoční atmosféra v Grazu, největší rakouský skanzen a městečka na řece Mur.
Prodloužený víkend ve Štýrsku - zájezd rychlovlakem po dráze UNESCO Semmering, Štýrský Hradec - GRAZ, skanzen Stübing, zámek a zahrady UNESCO Eggenberg

Mapa Semmeringu>>>>

 

logo

 

2 0 2 4

Termín

dnů / nocí

pokoj dospělý

Poznámka

dvoulůžkový  jednolůžkový
29.03.-01.04.2024 4 / 3

9 690,-

+ 2.900,-

VELIKONOCE

 REZERVOVAT 

RailJet

Semmering

Semmering


Zažijte cestu rychlovlakem po trase horské železnice UNESCO Semmering a rakouské Štýrsko naživo i z neobvyklého pohledu a to z oken vlaku. 

Čekají na vás údolí, kam autobus nezajede, pohledy, které jinak neuvidíte. 

Poznáte krásy a památky historického i moderního Grazu i městeček na řece Mur a to v době slavnostní velikonoční atmosféry, cesta lanovkou na Schlossberg. Vlakový zájezd je ideální pro milovníky vlaků a vláčků všeho druhu a nenudí se ani děti. (Skupina max. 25 osob.)


Velikonoce ve Štýrsku rychlovlakem - program zájezdu:

1. den: 

odjezd komfortním rychlovlakem RAILJET z Prahy ráno okolo 6:40 (dále možný nástup v Brně nebo Břeclavi) do Rakouska, cesta do metropole Štýrska - ŠTÝRSKÝ HRADEC/ GRAZ, během jízdy přes Rakousko impozantní vyhlídky na nové futuristické vídeňské nádraží Wien Hauptbahnhof, přejezd přes Alpy po technickém zázraku postaveném v 19. století - nejstarší horské železnici světa Semmering s 15 tunely a 16 viadukty - technická památka UNESCO, velkolepé výhledy do alpských údolí a soutěsek, odpoledne příjezd do ŠTÝRSKÉHO HRADCE, ubytování, procházka historickým centrem města na řece Mur, radnice, zvonkohra, palác s nádherným gotickým schodištěm, hodinová věž s vyhlídkami, středověké uličky i exteriéry hypermoderních budov přelomu tisíciletí.

2. den: 

fakultativně s průvodcem, regionálním vlakem do STÜBINGU, prohlídka největšího rakouského skanzenu s řadou budov ze všech spolkových zemí i z jižního Tyrolska, ukázky řemesel, velikonoční atmosféra, odpoledne návrat a výjezd lanovou dráhou na vrh Schlossberg s hodinovou věží, pro dětské zájemce zážitková jízda Pohádková železnice, podvečerní GRAZ s Velikonoční atmosférou a svítíci objekt Murinsel (klenot moderní architektury) anebo variantně GRAZ - individuálně návštěva galerií a muzeí, Landeszeughaus (Zbrojnice) s nejrozsáhlejší expozicí zbraní a brnění na světě (32.000 exponátů, Kunsthaus (Dům umění, architekti Peter Cook a Colin Fournier), 

popřípadě velikonoční trhy na náměstí před radnicí

3. den: 

celodenní výlet vlakem s průvodcem do údolí řeky Mur, do malebného města LEOBEN, krásné štýrské historické městečko na ostrově na řece Mur, Benediktinský klášter Göss , kostel sv. Jakuba z 12. století a hrad Massenburg, hospůdky s nejslavnějším pivním mokem Štýrska - pivem Gosser. gastronomické speciality, odpoledne odjezd do města BRUCK A/D MUR, založené českým králem Otakarem II., pohledy nebo i výstup k hradu OberKapfenberg anebo celodenní pobyt ve ŠTÝRSKÉM HRADCI - GRAZU, návštěva muzeí a galerií, atmosféra ulic, 

fakultativně společná večeře v jedné z místních restaurací (místní gastronomie)

4. den: 

přejezd tramvají na okraj Štýrského Hradce k výstavnému zámku EGGENBERG (UNESCO), sídlu slavného rodu Eggenbergů, který v 17. století sídlil i v jižních Čechách, prohlídka, barokní interiéry, malované stropy a velká zahrada s historickými odrůdami růží, přesun na nádraží v GRAZU, odjezd opět komfortním vlakem Railjet zpět do ČR s možným výstupem v Brně, Břeclavi, příjezd do Prahy večer (do 22h)
CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a aktuální dopravní situace. Zájezd poskytuje mnoho nevšedních zážitků a program se tvoří dle skutečnosti a jízdních řádů předcházejícího roku. Jedná se ale o jedinečné trasy a může dojít během roku k úpravám jízdních řádů, CK zajišťuje v takovém případě náhradní program.
Ve vlaku bohužel není možné vždycky zajistit sedadla ve směru jízdy - záleží na řazení vagónů při výjezdu z depa.


Cena:                       9.690 Kč


Cena zahrnuje:     

dopravu vlakem v základní vozové třídě do Grazu a zpět (Railjet Economy), 3x hotel 3* (2lůžkový pokoj), 3x snídaně, průvodce

Cena nezahrnuje: 

komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, veškeré vstupné, jednotlivé železniční jízdenky (na vstupné a jízdenky v Rakousku 100 €) a vše, co není zahrnuté v odstavci "Cena zahrnuje".

Příplatky:

2.900 Kč za jednolůžkový pokoj
140 Kč za komplexní pojištění
120 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)

Kapesné:

Doporučujeme na vstupy a místní dopravu 100 €, další kapesné dle vlastního uvážení.

Výlety:

Ubytování přímo v centru Grazu, umožňuje variabilitu programu a možnost některé výlety vynechat a udělat si vlastní program v Grazu.

Doprava:

rychlovlakem Railjet z Prahy a zpět, po Štýrsku místními železnicemi

V základní ceně je běžné jízdné (třída Economy) pro Railjet. V případě zájmu o lepší třídu Business se cena může lišit podle data objednávky a nelze ji proto pevně určit dopředu. 

Případný rozdíl v ceně bude doúčtován.

Ubytování:

3x hotel (2lůžkové pokoje s příslušenstvím). Ubytování ve Štýrském Hradci umožňuje variantní program a individuální vyžití ve městě.

Stravování:

3x snídaně v ceně, možnost večeře 3. den za příplatek. Ostatní stravování individuálně v rámci programu nebo na doporučení průvodce.

Orientační ceny vstupného:

ŠTÝRSKÝ HRADEC (GRAZ): vstup do galerie moderního umění (Kunsthaus) 11 €, vstup do zbrojnice 11 €, výjezd výtahem 2 € nebo lanovkou 2,70 €, 
zámek Eggenberg: vstup pouze do zahrad 2 €, prohlídka zámku 17 €
Skanzen Stübing: 14 €
doporučujeme zvýhodněnou vstupenku:
Universalmuseum Joanneum – lze využít sdružené vstupné za 22 € na 48 hodin
Jeskyně Lurgrotte 10 €
klášter Rein: 11,5 €
Jízdenky na regionální vlaky a busy:
Autobus Graz – Rein a zpět 11,2 €
3. den využijeme celodenní jízdenku Freizeit-Ticket Styria za 12 €
Úschovna zavazadel 4,5 €

>>>>Zpět nahoru


Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012: cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí je možné jen do 26. června 2012. Po tomto datu mohou děti cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností je třeba předložit rodný list dítěte, občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. Poplatek za cestovní pas je 100 Kč , za občanský průkaz do 15 let věku dítěte se platí 50 Kč.

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů 
(i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)
Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE:
CESTOVNÍ DOKLADY

 

Mapa Semmeringu

Mapa horské železnice Semmering

>>>>Zpět nahoru                                 >>>>Zpět na program 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Geops s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

Austria Rakousko Graz Štýrský Hradec trhy Semmering 2023 UNESCO RAILJET Mur LEOBEN EGGENBERG horská železnice