ZPĚT NA:    Hlavní MENU     POBYTOVÉ     POZNÁVACÍ  BUSEM     POZNÁVACÍ  VLAKEM     POZNÁVACÍ  LETECKY     JEDNODENNÍ     Kontakt

Zpět    Kontakt

další tématická MENU:   KVĚTINY   RELAX   TECHNIKA   UMĚNÍ A KULTURA   ADVENT   SENIOR+   PLAVBY   EUROVÍKENDY

- - -

 

 

 

RAKOUSKO  - člen EU, člen EMU (měna EURO)

  DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

 

 

Advent ve Štýrsku 2023

rychlovlakem Railjet a Graz

 

Novinka na trhu adventních zájezdů. Vlakem po trase Semmering (UNESCO) do Grazu (Štýrský Hradec), zemské hlavní město rakouského Štýrska, je velmi pěkné historické město s řadou památek i pozoruhodnou moderní architekturou. A o adventu nabízí hned několik adventních trhů na starobylých náměstích a v uličkách i na vrchu Schlossberg, navštívíte zámek Eggenberg, supermoderní galerii Kunsthaus nebo největší sbírku zbraní. Doprava rychle a pohodlně rychlovlakem Railjet, ubytování v centru Grazu a vše pro malou skupinu do 15 osob.

Mapa Semmeringu>>>>

logo

 

2 0 2 3

Termín

dnů / nocí

pokoj dospělý

Poznámka

dvoulůžkový  jednolůžkový
15.12 - 17.12.2023 3 / 2

7 890 Kč

1 600 Kč

ADVENT

 REZERVOVAT 

RailJet

Semmering

Semmering

 

Zažijte cestu rychlovlakem po trase horské železnice UNESCO Semmering a rakouské Štýrsko naživo i z neobvyklého pohledu a to z oken vlaku. 

Čekají na vás údolí, kam autobus nezajede, pohledy, které jinak neuvidíte. 

Poznáte krásy a památky historického i moderního Grazu i městeček na řece Mur a to v době adventní atmosféry, cesta lanovkou na Schlossberg. Vlakový zájezd je ideální pro milovníky vlaků a vláčků všeho druhu a nenudí se ani děti.

 

Vánoce ve Štýrsku rychlovlakem - program zájezdu:

1. den: 

djezd z Prahy ráno (cca 6:45), dále Kolín, Brno, Břeclav, cesta do Rakouska, cesta vlakem do metropole Štýrska - ŠTÝRSKÝ HRADECGRAZ, během jízdy přes Rakousko impozantní vyhlídky na nové futuristické vídeňské nádraží Wien Hauptbahnhof, přejezd přes Alpy po technickém zázraku postaveném v 19. století - nejstarší horské železnici světa Semmering (UNESCO) s 15 tunely a 16 viadukty,  velkolepé výhledy do alpských údolí a soutěsek, odpoledne příjezd do ŠTÝRSKÉHO HRADCE - GRAZ, ubytování v hotelu v centru, společná procházka historickým centrem města na řece Mur, GRAZ je od roku 2011 pod ochranou UNESCO jako město designu. Procházka radnice, zvonkohra, palác s nádherným gotickým schodištěm, středověké uličky i exteriéry hypermoderních budov přelomu tisíciletí, návštěva nejkrásnějšího adventního trhu na hlavním náměstí Hauptplatz – největší vánoční strom před radnicí a světelná projekce na radnici - světelný adventní kalendář štýrské speciality na vánočním trhu, punče, štýrská vína, svařáky a řemeslné výrobky

2. den: 

cesta za dalšími nej Štýrska: místním busem se vydáme na nejstarší fungující cisterciánský klášter na světě – klášterní komplex Rein v krásné přírodní scenérii (byl založen r. 1129 Leopoldem I., zakladatelem Štýrska), s průvodcem navštívíme baziliku, knihovnu a hrob markraběte Leopolda I., variantně individuálně návštěva farmářských trhů v GRAZU: trh Lendplatz Market na pravém břehu řeky nebo na Kaiser-Josef Platz, kde najdete spoustu štýrských specialit; dále všichni návrat do centra GRAZu - lanovou dráhou na vrh Schlossberg, procházka parkem s vánočními stánky s kouzelnými výhledy na město, hodinová věž Uhrturm „Vánoční svět Aufsteirern“ při štýrském vínku s výhledy na město, Mauzoleum císaře Ferdinanda II., zvonkohra s orlojem Glockenspiel, individuálně návštěva galerií a muzeí, Kunsthaus (Dům umění, architekti Peter Cook a Colin Fournier, příležitostné výstavy), Murinsel (klenot moderní architektury – umělý ostrov na řece Mur a architektura moderního domu Argos (od architektky Zaha Hadid), návštěva tradičních vánočních trhů na jednotlivých náměstíčkách, nejstarší trh u františkánského kostela, řemeslné trhy a populární zážitková vánoční atrakce nasvětlené „Ledové jesličky“ , večer fakultativně večeře v jedné z místních restaurací (místní gastronomie)

3. den: 

 ráno přesun na nádraží ve Štýrském Hradci (uschování zavazadel) a variantní program: přejezd dalším typickým dopravním prostředkem - tramvají na kraj Štýrského Hradce k výstavnému zámku Eggenberg (exteriéry), sídlu slavného rodu Eggenbergů (UNESCO, v 17. století sídlil i v jižních Čechách) nebo návrat na adventní trhy, procházka středověkými uličkami GRAZU s vystavenými historickými betlémy „Stezka betlémů“ a v 11:00 návštěva Landeszeughaus (Zbrojnice) s nejrozsáhlejší expozicí zbraní a brnění na světě (32.000 exponátů) nebo využití jedinečného historického trhu na Schlossbergu (u Schlosbergu se nachází největší podzemní skluzavka na světě, se svými 170 metry délky, po ní pojede až 30 km/hod. rychlostí) nebo návštěva příležitostných výstav v Kunsthausu (průvodce se dle dohody věnuje větší skupině, která ho nejvíce potřebuje), dále zpět na nádraží a
odjezd opět vlakem Railjet zpět do ČR s možným výstupem v Brně, Břeclavi, Kolíně,  příjezd do Prahy pozdě večer.

 

CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a aktuální dopravní situace. Zájezd poskytuje mnoho nevšedních zážitků a program se tvoří dle skutečnosti a jízdních řádů předcházejícího roku. Jedná se ale o jedinečné trasy a může dojít během roku k úpravám jízdních řádů, CK zajišťuje v takovém případě náhradní program.


Cena:                       7 890 Kč


Cena zahrnuje:     

dopravu vlakem RailJet po trase Semmering do Grazu a zpět v základní vozové třídě, 2x hotel (2lůžkový pokoj), 2x snídaně, průvodce, pojištění zájezdu pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje: 

komplexní pojištění, pobytová taxa, další doprava regionál.vlakem , busem a tramvají, vstupné (70 euro;) a vše co není uvedené v Základní cena zahrnuje
Příplatky:

1.600 Kč za jednolůžkový pokoj
105 Kč za komplexní pojištění
90 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)

Kapesné:

Doporučujeme na vstupy a místní dopravu 100 €, další kapesné dle vlastního uvážení.

Výlety:

Ubytování přímo v centru Grazu, umožňuje variabilitu programu a možnost některé výlety vynechat a udělat si vlastní program v Grazu.

Doprava:

rychlovlakem Railjet z Prahy a zpět, do Reinu po místní železnicí nebo busem a do Eggenbergu místním busem

Ubytování:

2x hotel, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím. Ubytování ve Štýrském Hradci umožňuje variantní program a individuální vyžití ve městě.

Stravování:

2x snídaně formou bufetu se podává na hotelu, ostatní stravování se řeší v rámci programu a návštěvy vánočních trhů. V případě zájmu doporučí průvodce večeři v některé hospůdce

Orientační ceny vstupného:

ŠTÝRSKÝ HRADEC: vstup do galerie moderního umění (Kunsthaus) 9 €, vstup do zbrojnice 9 €, výjezd výtahem 1,15 € nebo lanovkou 2,50 €
Většinou lze získat skupinovou slevu a také slevy na karty ISIC, ITIC

>>>>Zpět nahoru

 

Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012: cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí je možné jen do 26. června 2012. Po tomto datu mohou děti cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností je třeba předložit rodný list dítěte, občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. Poplatek za cestovní pas je 100 Kč , za občanský průkaz do 15 let věku dítěte se platí 50 Kč.

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů 
(i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)
Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE:
CESTOVNÍ DOKLADY

Mapa Semmeringu

Mapa horské železnice Semmering

>>>>Zpět nahoru                                 >>>>Zpět na program 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Geops s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

Austria Rakousko Graz Štýrský Hradec trhy Semmering 2023 UNESCO RAILJET Mur LEOBEN EGGENBERG horská železnice