- - -

Zpět > poznávací         Zpět > jednodenní         Zpět > technika         > Kontakt            /šedé nemají platný termín nebo jsou vyprodané/  


GRAND PRIX F1 2024:   GP Monaco LET(4dny/H***)   GP Imola BUS(5dnů/H***)   GP Hungaroring BUS(5dnů/H****)   GP Spa-Francorchamps VLAST(5dnů/H***)

GP Silverstone LET(5dnů/H***)   GP Zandvoort_LET(5dnů/H****)   GP Monza LET(5dnů/H***)   GP Monza BUS(5dnů/H***)   GP_Singapur_LET(6dnů/H***)   GP_Abu_Dhabi_LET(5dnů/H****)   GP_Abu_Dhabi_LET(8dnů/H****)   GP Monaco Historique_LET(4dny/H***)   24h Le Mans_BUS(5dnů)   GP Spielberg BUS(3dny/H***)   GP Saúdské Arábie_LET(5dnů/H****)   GP Catalunya_LET(5dnů/H****)    

RALLY:  Rally_Sargdena(4dny/H****)   

AUTOSALÓNY 2025:   Ženeva_2024_LET(1den)    Ženeva_2024_LET(1den)   Ženeva_2024_BUS(3dny)   

VELETRHY:   28. Modell-Hobby-Spiel Lipsko(1den)   AGRITECHNICA_HANNOVER(2dny)   SIGEP_Rimini_BUS_2024(5dnů)   FeHoVa_2024(2dny)   Lipský knižní veletrh_2024(1den)  

ŠVÝCARSKO - není členem EU (měna ŠVÝCARSKÝ FRANK)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

Ženevský Autosalón 2024

28. února 2024

LETECKY V JEDNOM DNI

V ROCE 2024 SE OFICIÁLNĚ VRACÍ ŽENEVSKÝ AUTOSALON, 

ABY OSLAVIL 100 LET JAKO PRESTIŽNÍ MEZINÁRODNÍ UDÁLOST


Předpokládaný letový řád:

Z Prahy v cca 8:30 hod. Z Ženevy v cca 20 hod.

vzhledem k pětileté pauze způsobené rozhodnutím vlád o omezeních

registrujeme velký zájem o Ženevu - hlaste se včas !

nabízíme možnost předregistrace pro zajištění místa jinak obvykle vyprodaném termínu

maserati v Ženevě

>>>>Autosalon Ženeva AUTOKAREM

 

Pro rok 2024 se akce vrací, pořadatelé počítají s termínem od 26. února do 3. března. Generální ředitel Geneva International Motor Show Sandro Mesquita potvrdil časopisu Automobilwoche, že haly jsou již pronajaté a zaplacené, což má zabránit spekulacím, že se akce opět zruší nebo proběhne v bídné podobě. 

Formát se ale i tak bude od předchozích proběhnuvších ročníků lišit. Automobilový svět se mění rychleji než kdy jindy. 

Na Ženevském salonu 2024 budete svědky historie a seznámíte se s nejnovějšími inovacemi v designu a technologii, s programem inspirativních objevů na míru a na výstavě budete mít nový zážitek z prostoru.


Výstava je rozdělena do jednotlivých sekcí:

 • „Innovation pavillion“ je laboratoř pro výrobce automobilů a technologické společnosti, která inspiruje a demonstruje jejich nejnovější objevy.

 • "Design District“ bude oslavovat umění a řemeslo automobilového designu.

 • “Zero Emission Zone“ představí to nejnovější v oblasti čisté energie a udržitelné dopravy.

 • "Adrenalin zone“ se věnuje vysoce výkonným vozidlům.

Nebude tedy jen souhrnem stánků jednotlivých automobilek ale nabídne tematické okruhy jenž budou trendy budoucnosti. Bude se týkat nových technologií a např. výraznou nabídkou modelů východních výrobců. Vstupem do výstavních hal se octnete ve světě nejlepších technologií, lehkého designu a nejlepších inovací.

zašlete-li nám mail se spojením (mobil) zajistíme abyste se dozvěděli včas o zájezdech s technickou tématikou >>>Kontakt

 

Frankfurt se po 70 letech loučí se slavným autosalonem IAA   >>> ZDE

Zveme Vás do Ženevy na nejznámější autosalon / www.genevamotorshow.com

 • ušetříte čas – jste profesionálové, kteří svého času nemají nazbyt ? – efektivně využijete jeden den a druhý den ráno už své poznatky a zkušenosti můžete prezentovat na svém pracovišti.

 • cestujete pohodlně a rychle v komfortu moderních letadel – žádné únavné dlouhé cesty a bolavá záda - večer si odpočinete v pohodlí vlastního domova.

 • ušetříte peníze – neplatíte několikadenní ubytování ani stravné jako při delších pobytech – v letadle je na cestě tam i zpět zajištěno občerstvení včetně nápojů.

Geneva International Motor Show (GIMS), Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex, Switzerland

 

Další ročník po letech

Ženevský autosalon byl léta důležitou výstavou, na které automobilky vystavovaly své klíčové novinky. Jubilejní ročník původně naplánovaný na rok 2020 však bohužel musel být zrušen, a to jen pár dnů před jeho zahájením. Důvodem byla tehdy začínající pandemie koronaviru. Organizátoři byli z bezpečnostních důvodů nuceni akci zrušit, na základě tehdy zahájených vládních opatření by se mohla konat jen v omezených podmínkách, na což odmítli přistoupit. Švýcarsko totiž tehdy zakázalo veškeré hromadné akce s účastí nad 1.000 osob.

 

Od té doby se žádný ročník nekonal – v následujících letech se sice další ročníky plánovaly, byly však postupně rušeny. Ať už kvůli epidemiologickým důvodům nebo kvůli nízkému zájmu vystavovatelů.

 

Co se týče automobilových novinek, zatím můžeme jen odhadovat, jaká auta na Autosalonu Ženeva 2024 uvidíme. Pro rok 2024 nicméně Opel chystá náhradu za Crossland, zatímco Porsche elektrický Macan a Peugeot novou 5008. Přestože to zatím není potvrzeno, je možné, že právě tyto vozy budou patřit mezi hvězdy nadcházejícího ročníku ženevské autoshow.

>>>>Článek k autosalonu

 

ŽENEVA

leží u Ženevského jezera, jinak nazývaného také Lac Léman. Je to kosmopolitní město, ve kterém panuje vznešená diplomatická atmosféra. Nachází se zde evropské středisko OSN, jehož velká mramorová budova Paláce národů je po zámku ve Versailles nejrozsáhlejší stavbou v Evropě. Přes svůj kosmopolitní ráz si Ženeva zachovává vzhled typického švýcarského maloměsta, kterým Vás provezou modré tramvaje, kávu si vypijete v kavárničkách se zahrádkami v užších uličkách a projdete se po parcích v okrajové čtvrti.

Název města se poprvé objevil už v Cesarových " Zápiscích o válce galské". 

Od roku 1536 zde 25 let řídil život místním obyvatelům Jean Calvin svým kázáním z katedrály sv. Petra, kde i dnes si prohlédnete jeho dřevěnou židli. Ale jako na protest samotnému Calvinovi se v Carrouge, kterou od Ženevy oddělovaly hradby a řeka Arve, žil veselý život v hospůdkách s přítulnými děvčaty a lidmi přicházejícími z protestanského Říma. Dnes Vás do Carrouge zaveze tramvaj a jako dříve i dnes je tu vše veselé. Obchody Vás upoutají barevnými a vtipnými vývěsnými štíty.

V Ženevě se narodil spisovatel a filosof Jean Jacques Rousseau. Nejdříve byla jeho slova přijímána, pak ho poslali do exilu a po jeho smrti mu byl postaven pomník. Dnes ho můžete najít na ostrově mezi stromy v místech, kde Rhóna opouští Ženevské jezero.

 

 Cena zájezdu: 9.990,- Kč

Cena obsahuje:

 • zpáteční letenku včetně všech poplatků, vstupenku a doprovod s naším delegátem

 • předpokládaný odlet z Prahy v 08:30 hod. a stejný den zpět ze Ženevy do Prahy v cca 20:00 hod. místního času

Cena neobsahuje:

 • Cestovní pojištění a pojištění na storno - v případě zájmu volejte

 • Tzv. pojištění CK. Jednodenní výlet nelze podle zákona 159/99 Sb. pojistit pro případ úpadku CK. (Není zájezdem ve smyslu zákona.)

Přrdregistrace:

Vzhledem k tomu, že v minulých ročnících docházelo k převisu poptávky v době kdy už nebylo možno navýšit kapacitu (další let)

nabízíme možnost PŘEDREGISTRACE za těchto podmínek:

dojde-li nám registrační záloha 5.000 Kč (50%) do 20. prosince 2023, přesuneme zájemce do horního pořadí v pořadníku uspořádaného dle času došlých plateb.

V teoretickém případě zrušení letu (jako např. v roce 2020 kvůli Covid-19) pochopitelně zálohu vrátíme ve 100% výši tak jak jsme to tehdy udělali. 

Další záloha do 50% (4.000 Kč) bude splatná do 20.12.2023 a doplatek do celé částky (9.990 Kč) měsíc před odletem (do 28.1.2024).

Při nedoplacení 50% zálohy do celé částky do 28.1.2024 bude za zrušené místo ze zálohy odečten 10% stornopoplatek (999 Kč)

 

Předregistraci jsme nuceni, vzhledem k vyprodanosti, zrušit. Zbývající místa obsadíme dle data došlé celkové platby. 

Další zájemce zařadíme do pořadníku pro případ, že někdo svou účast zruší.

 

PŘES NÁS SE SLEVOU

Objednejte GOparking

Zpět > poznávací         Zpět > jednodenní         Zpět > technika         > Kontakt            /šedé nemají platný termín nebo jsou vyprodané/  


GRAND PRIX F1 2024:   GP Monaco LET(4dny/H***)   GP Imola BUS(5dnů/H***)   GP Hungaroring BUS(5dnů/H****)   GP Spa-Francorchamps VLAST(5dnů/H***)

GP Silverstone LET(5dnů/H***)   GP Zandvoort_LET(5dnů/H****)   GP Monza LET(5dnů/H***)   GP Monza BUS(5dnů/H***)   GP_Singapur_LET(6dnů/H***)   GP_Abu_Dhabi_LET(5dnů/H****)   GP_Abu_Dhabi_LET(8dnů/H****)   GP Monaco Historique_LET(4dny/H***)   24h Le Mans_BUS(5dnů)   GP Spielberg BUS(3dny/H***)   GP Saúdské Arábie_LET(5dnů/H****)   GP Catalunya_LET(5dnů/H****)    

RALLY:  Rally_Sargdena(4dny/H****)   

AUTOSALÓNY 2025:   Ženeva_2024_LET(1den)    Ženeva_2024_LET(1den)   Ženeva_2024_BUS(3dny)   

VELETRHY:   28. Modell-Hobby-Spiel Lipsko(1den)   AGRITECHNICA_HANNOVER(2dny)   SIGEP_Rimini_BUS_2024(5dnů)   FeHoVa_2024(2dny)   Lipský knižní veletrh_2024(1den)  

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

 • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

 • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

 • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento výlet není zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. a proto nemůže být podle tohoto zákona pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře).

 • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

Autosalón Ženeva Geneve Genève Ginevra Genf Švýcarsko CERN motorshow autoforum 89th Geneva International Motor Show 
hybridní pohon elektromobil veterán renault peugeot škoda ford volkswagen rols royce land rover shell Audi Bentley Aston Martin Chevrolet 
Ferrari Honda Hyundai Lamborghini Lexus Opel Nissan Porsche Range Rover Seat Suzuki Škoda Toyota motorrad
formule 1 F1 Pireli Mercedes-Benz McLaren Tuning Závodní auta old timer 89th Geneva International Motor Show 2020