Zpět na poznávací    Zpět na EUROvíkendy      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt              další eurovíkendy:              /šedé nemají platný termín/

Amsterdam a okolí  Amsterdam_S  Atény_S  Barcelona  Bejrút  Berlín(vlak)  Budapešť(vlak)  Budapešť(bus)   Drážďany(vlak)  Florencie_B  Florencie_S  

Istanbul_R   Istanbul_S   Londýn_B  Londýn_R  Lisabon_B  Lisabon S   Miláno_R   Neapol_S   Paříž_S    Paříž_R   Řím_S  Řím_B   Istanbul_T   Istanbul_FESTIVAL tulipánů    Ženeva_EURODEN   Ženeva_EUROWEEKEND     Amsterdam, Rotterdam a Floriade 2022   Velikonoce v Tatrách S   Valencie_A   Tatranské panorama S

- - -

ŠPANĚLSKO - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

Eurovíkend ve VALENCII  2022

PRODLOUŽENÝ VÍKEND (3 noci)

LETECKY

odlety jsou uvedeny v tabulce termínů a cen >>>>ZDE

logo   

Zájezd musíte POPTAT. Rezervuje se až při dosažení skupiny 10 a více osob

letecká společnost si vyhrazuje právo na úpravu času odletu

Speciální nabídka:
na vyžádání lze udělat libovolně dlouhý pobyt

Eurovíkend ve VALENCII  2022

Eurovíkend ve VALENCII 2022

Valencie nacházející se na pobřeží Středozemního moře je třetím největším městem Španělska a také hlavním městem a administrativním centrem stejnojmenného kraje. Rozkládá se na Pobřeží pomerančového květu, neboli Costa del Azahar, které patří k turisticky vyhledávaným lokalitám.

Je známá jako město fascinující architektury, krásných pláží, domovina světového fotbalového týmu a centrum bujarého nočního života. V jejím okolí se rozkládají roviny poseté pomerančovníky, borovicovými lesy i tvořené krásnými říčními údolími.

Dnes je Valencie krásným historickým městem, v němž se snoubí také četné moderní prvky. Nejen Římané a Arabové, ale také Vizigóti a křesťané zde po sobě zanechali nějakou stopu. Bohaté historické dědictví je viditelné zejména na četných památkách, které jsou mnohdy připomínkou osudových okamžiků města. Najdete zde římské zříceniny, na každém kroku narazíte na nějakou maurskou stavbu a nechybí ani památky spojené se španělským národním hrdinou El Cidem, který ve městě zanechal nesmazatelné stopy. Ve městě najdete takové unikáty, jako je palác Llotja de la Seda, který byl vyhlášen za památku UNESCO. V minulosti se v této budově, která připomíná zlatý věk valencijské prosperity, provozoval obchod s hedvábím. Nesmírně atraktivní je rovněž valencijská katedrála, o níž se říká, že ukrývá Svatý Grál.

 

Eurovíkend ve VALENCII 2022 - Program zájezdu:


Zajímavé památky ve městě:

Pravděpodobně nejstarší valencijskou stavbou je místní katedrála. Její největší část byla postavena mezi 13. a 15. stoletím, proto je převážně gotického stylu. Konstrukce však pokračovala i přes další léta, na katedrále tak najdete i prvky baroka, romantismu nebo neoklasicismu. Stánek stojí na místě někdejší mešity, která byla údajně ve 13. století stržena.

Pod gotickou branou tzv. apoštolskou se posledních téměř tisíc let každý čtvrtek odehrává tzv. Vodní soud, který rozhoduje spory mezi farmáři v otázkách přívodu vody. V jedné z kaplí můžete vidět i dvě Goyova plátna. Věž katedrály Miguelete vysoká 60 metrů je gotická zvonice s barokními prvky a je odsud krásný výhled na celou Valencii.

K největším klenotům patří Goyova plátna a také alabastrový kalich, nazývaný též svatý grál. Do města ho přinesl zdejší rodák sv. Vincenc Ferrerský s tím, že z tohoto kalichu pil Ježíš Kristus při Poslední večeři před svým zatčením.

Mezi významné turistické atrakce patří i Lotja de la Seda (Hedvábný trh). Ten se pro svou jedinečnou architekturu dostal i na seznam UNESCO. Je postaven v unikátním stylu valencijské gotiky 15. a 16. století. Bylo to místo, kde se po dlouhá léta obchodovalo s hedvábím a utvářelo se bohatství města.

V poslední době se do popředí turistického zájmu dostává modernistický komplex Ciutat de les Arts i les Ciènces (Město umění a vědy). Je to symbol současné Valencie. Byl navrhnut místními architekty Santiagem Calvarou a Félixem Candelou a jeho konstrukce byla dokončena v roce 2005.

V několika budovách komplexu, které připomínají například obrovské oko, kostru velryby nebo skulptury naprosto nemožné přirovnat k čemukoliv, najdete například operu, oceánografický park, interaktivní muzeum nebo planetárium. Komplex stojí na břehu řeky Turia, který byl v roce 1957 zničen velkou povodní. Nyní je tok uměle veden jinudy, takže podobná katastrofa už nemůže nastat.

Specifickým znakem města jsou Jardines del Turia, park nacházející se ve vyschlém korytě řeky. Jsou tady zahrady plné zeleně, pěšiny i hřiště. Lidé tady hrají fotbal, běhají, jezdí na kole, odpočívají. Staré elegantní mosty vedoucí přes koryto řeky tak působí trochu kuriózně. Kromě nočních barů a joggingu v korytu řeky si ve Valencii příjdou na své i milovníci umění. V Museo Bellas Artes si mohou užít jednu z nejlepších sbírek velikánů jako El Greco, Goya nebo Velasquez.

MĚSTSKÉ HRADBY

Staré město bylo obehnáno vysokými hradbami, protože kromě koryta řeky Turia nemělo přirozenou ochranu, stojí totiž na rovině. Z opevnění zbyly jen věže Torres de Serranos a na druhé straně Torres de Quart. Tyto dva monumenty dávají jen tušit, jak mohutné bylo městské opevnění.

Změna programu vyhrazena.

 

Eurovíkend ve VALENCII 2022

EUROVÍKEND Cena již obsahuje všechny povinné poplatky včetně letištních

a vše ostatní jsou volitelné fakultativní služby

TRMÍN

nocí

čas1

Hotel2

cena3

stav4

Od

Do

Poznámka - poptat
07.07.22 10.07.22 na dotaz 3 --:--/--:-- *** od 14 890 Kč  R 
14.07.22 17.07.22 na dotaz 3 --:--/--:-- *** od 14 890 Kč  R 
21.07.22 24.07.22 na dotaz 3 --:--/--:-- *** od 14 890 Kč  R 
28.07.22 31.07.22 na dotaz 3 --:--/--:-- *** od 14 890 Kč  R 
04.08.22 07.08.22 na dotaz 3 --:--/--:-- *** od 14 890 Kč  R 
11.08.22 14.08.22 na dotaz 3 --:--/--:-- *** od 14 890 Kč  R 
18.08.22 21.08.22 na dotaz 3 --:--/--:-- *** od 14 890 Kč  R 
25.08.22 28.08.22 na dotaz 3 --:--/--:-- *** od 14 890 Kč  R 
01.09.22 04.09.22 na dotaz 3 --:--/--:-- *** od 14 890 Kč  R 
08.09.22 11.09.22 na dotaz 3 --:--/--:-- *** od 14 890 Kč  R 
15.09.22 18.09.22 na dotaz 3 --:--/--:-- *** od 14 890 Kč  R 
22.09.22 25.09.22 na dotaz 3 --:--/--:-- *** od 14 890 Kč  R 
29.09.22 02.10.22 na dotaz 3 --:--/--:-- *** od 14 290 Kč  R 
06.10.22 09.10.22 na dotaz 3 --:--/--:-- *** od 12 990 Kč  R 
13.10.22 16.10.22 na dotaz 3 --:--/--:-- *** od 12 990 Kč  R 
20.10.22 23.10.22 na dotaz 3 --:--/--:-- *** od 12 990 Kč  R 
27.10.22 30.10.22

na dotaz

ST. SVÁTEK v ČR

3 --:--/--:-- *** od 12 990 Kč  R 

1     předběžný čas odletu je-li znám


2   jméno hotelu, kliknutím se dostanete na informaci o hotelu


3  cena za osobu je konečná což znamená, že obsahuje všechny povinné platby - mimo tuto cenu jsou pouze volitelné služby jako jsou fakultativní výlety a služby na vyžádání (např. připojištění, jednolůžkový pokoj a pod.)

4 stav nabídky:

 R - možno rezervovat

 D  - doprodej - zbývá méně než 9 míst

 P   - pořadník - zařadíme Vás nezávazně do pořadníku pro případ uvolnění míst

 V  - definitivně vyprodáno

PŘES NÁS SE SLEVOU

Objednejte GOparking

Cena obsahuje:  

letenku Praha Valencia Praha v optimální knihovací třídě, příruční zavazadlo do 8 kg, 

3x nocleh se snídaní ve vybraném hotelu ve dvoulůžkových pokojích
pojištění zájezdu pro případ úpadku CK 

V ceně nejsou zahrnuty:

odbavené zavazadlo, taxi do hotelu (cca. 25 EUR), pojištění léčebných výloh

Povinné příplatky :

platba městské taxy na místě cca 1,50 € osoba/noc.

Příplatky :

za jednolůžkový pokoj

Upozornění: Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání.

cestovní pojištění (více informací k pojištění obdržíte v kanceláři)

Letištní taxa a bezpečnostní taxa:  0,- (je již zahrnuta v základní ceně)

 ***

Valencie je město vědy a umění, ale jeho podstatnou část tvoří i moderní architektura. Pyšní se největším oceánografickým parkem v Evropě, planetáriem a interaktivním muzeem vědy.

 

Stravování:
Snídaně

Vzdálenosti:
Hotel se nachází ve vzdálenosti max. 900 m od centra.

 

Speciální nabídka:
na vyžádání lze udělat libovolně dlouhý pobyt

 

Upozorňujeme, že se jedná o obecný popis hotelu. Pro rezervaci je směrodatný popis, který se vztahuje na konkrétní termín. 

Tento popis získáte během rezervační procedury. 

 

příplatek za jednolůžkový pokoj

>>>>Zpět na ceník

Hotel Silken Puerta Valencia****
 

Zpět na poznávací    Zpět na EUROvíkendy      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt              další eurovíkendy:              /šedé nemají platný termín/

Amsterdam a okolí  Amsterdam_S  Atény_S  Barcelona  Bejrút  Berlín(vlak)  Budapešť(vlak)  Budapešť(bus)   Drážďany(vlak)  Florencie_B  Florencie_S  

Istanbul_R   Istanbul_S   Londýn_B  Londýn_R  Lisabon_B  Lisabon S   Miláno_R   Neapol_S   Paříž_S    Paříž_R   Řím_S  Řím_B   Istanbul_T   Istanbul_FESTIVAL tulipánů    Ženeva_EURODEN   Ženeva_EUROWEEKEND     Amsterdam, Rotterdam a Floriade 2022   Velikonoce v Tatrách S   Valencie_A   Tatranské panorama S

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Thomas Cook s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.

 

 Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, Equa bank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

 

Espaňa euroweekend Costa Brava flamenco Catalunia Madrid 2022 COSTA DEL AZAHAR - VALENCIA

Španělsko corrida býčí zápasy toreador eurovíkend eurovíkendy Katalánie

monatour fischer čedok prázdninový klub travelservice rekrea

korida toreádor kosta bráva flemengo flamenko alkazar