SILVESTR

v ŘÍMĚ

ITÁLIE - člen EU, člen EMU (měna EURO)

PŘIPRAVUJEME

 program v ceně

29.12.14 - 01.01.15 (4 dny, 3 noci)

ROMA vlčice

Vydejte se s námi do hlavního města Italské republiky a poznejte více jak tisíc let staré kulturní skvosty. Doslova na každém kroku Vás četné pamětihodnosti nabádají k zaslouženému obdivu umění dávných stavitelů a umělců. Může být lepší volba na romantický víkend, nebo na oslavu Silvestra, než výlet do Říma ?

SILVESTR V ŘÍMĚ 2015 - PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: 

přílet do Říma, transfer do hotelu, ubytování. Poté se vydáme na náměstí Pizza Navona, původně stadion postavený císařem Domitianem. Jsou zde tři fontány – Fontana del Fuimi (Fontána řek) od Berniniho (1651) s alegorickými sochami Nilu, Gangi, Dunaje a La Platy, v jižní části Fontana del Moro (Mouřenínova fontána), rovněž od Berniniho, v severní části Fontana del Nettuno (Neptunova fontána). Na západní straně náměstí si prohlédneme barokní kostel S. Agrese in Agone. K večeru se vrátíme do hotelu, volno, nocleh.

2. den:

po snídani nás čeká pěší okruh antickým Římem – obrovská stavba amfiteátru Flaviovců čili Kolosea, postaveného v l. 72-80 císařem Vespasianem a jeho synem Titem. Zde byly pořádány gladiátorské hry. Stavba má tvar elipsy, má čtyři patra, čtyři brány, 80 arkádových vchodů do jednotlivých úseků hlediště, v němž bylo místo pro 50 000 diváků. Dále navštívíme Konstantinův vítězný oblouk, který postavil císař Konstantin Veliký na památku svého vítězství nad Maxentiem v r. 312. Do kultovního centra starého Říma a dodnes sídla městských úřadů vstoupíme po monumentálním Michelangelově schodišti, na jedno z nejkrásnějších náměstí Itálie (zbudovaném podle Michelangelových plánů) Piazza del Campidoglio, kde stojí jezdecká socha císaře Marka Aurelia. Na náměstí se nachází museo Capitolino s mimořádně cennou expozicí antického sochařství, dále Palazzo dei Conservatori s dalšími významnými antickými památkami – proslulá bronzová Kapitolská vlčice. Než opustíme Kapitol, rozhlédneme se z terasy u Pallazo Senatorio po římském foru – jako na dlani uvidíme všechny stavby, které jsou v v areálu fora a mnohé další nacházející se mimo uzavřený areál fora – (zbytky Sloupořadí dvanácti bohů, tři korintské sloupy Vespasianova a Titova chrámu). Večer se vrátíme do hotelu, individuální volno, nocleh.

3. den:

po snídani bude následovat prohlídka vatikánského státu a vatikánských muzeí. Hlavní je chrám sv. Petra, stojící na elipsovitém náměstí Pza di S.Pietro. V chrámu se nachází proslulá Michelangelova Pieta, socha Karla Velikého, Konstantina Velikého, papežský oltář, Berniniho baldachýn, bronzová socha sv. Petra a další památky. Prohlédneme si Svatováclavskou kapli, trojlodní kryptu, ve které jsou pochováni papežové a kardinálové. Možný je i individuální výstup na Svatováclavskou věž, odkud je nádherný pohled na Řím, vatikánské zahrady a Andělský hrad. K chrámu sv. Petra přiléhá Apoštolský palác, který je od r. 1377 papežskou rezidencí. Po polední přestávce k odpočinku a případném obědu dojdeme k Andělskému hradu - mohutné stavbě (průměr 89 m) ležící při Tiberu. Původně mauzoleum pro římského císaře Hadriana, dnes muzeum. Večer se vrátíme do hotelu, individuální volno, oslava Nového roku, nocleh. 

4. den:

po snídani další prohlídka města s průvodcem, odlet do Prahy v odpoledních hodinách.

 

Zájezd

Termín

Hotel

Základní cena za osobu

ve dvoulůžkovém pokoji

Příplatek za

jednolůžkový pokoj

Program Poznámka
Silvestrovský Řím 29.12.14 - 01.01.15 **** 9 990 ANO  ANO St. svátek

 

CENA ZAHRNUJE:

leteckou dopravu, transfery, letištní taxy, bezpečnostní a palivový příplatek, 

3x ubytování v hotelu dle výběru se snídaní, 

odborného průvodce po celou dobu zájezdu, každodenní program.

CENA NEZAHRNUJE: 

vstupy do kulturních objektů

FAKULTATIVNĚ:

komplexní pojištění bez připojištění storna zájezdu - Kč 112,- zájezd

komplexní pojištění s připojištěním storna zájezdu  - Kč 312,- zájezd

PŘÍPLATKY: jednolůžkový pokoj

Upozornění: Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání.

 

 Sheraton Roma Hotel & Conference Center

Ubytování: hotel starstarstarstar

http://sheraton.hotelinroma.com

Viale Del Pattinaggio, 100 · Rome 00144 · Italy 

GPS souřadnice hotelu: (lat/lon): 41.8432° 12.4715°

moderní kongresový hotel v jižní části Říma ve čtvrti EUR. Stanice metra Magnolia se nachází cca 10 minut pěšky od hotelu. Do centra města možno rovněž využít zdarma hotelový shuttle bus. Pokoje vybavené klimatizací, koupelnou s WC, TV – SAT, minibarem. U hotelu se nachází venkovní bazén.

Stravování: snídaně

Eurovíkend v ŘÍMĚ

příplatek za jednolůžkový pokoj v  hotelu 

 

Musíme Vás upozornit na skutečnost, že hotel Sheraton zpoplatnil službu shuttlebus servisu mezi hotelem a centrem města částkou 3,-€ / osobu, opačný směr zůstává bez poplatku. V době tisku katalogu nebyl tento poplatek ještě znám. Děkujeme za pochopení.

Eurovíkend v ŘÍMĚ Eurovíkend v ŘÍMĚ

 

Zpět    Kontakt  podobné zájezdy:  Menu SILVESTRY                                                                                         /šedé nemají platný termín/

Itálie:     na Ischii(6 letecky)

Maďarsko: Silvestr v Tapolca(4)  v Hevízu(vlastní dopravou)

Nizozemí:     v Amsterdamu(4 busem)  

Slovensko:  v Podhájské***B(busem)   v Podhájské V(busem)   v Podhájské_A(busem)

USA:   v NEW YORKU(6 letecky)

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Bena tour s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

.

Roma Coloseum Castel San´t Angelo Palatino Campidoglio Esquilino Amphiteatrum Flavium Scalinata di Trinita‘ dei Monti plazza della Spagna Obelissco Sallustiano Fontana della Barcaccia Mole Hadriána

Řím Itálie Vatikán chrám sv. Petra náměstí svatého Petra Koloseum Tibera fede Andělský hrad Romulus a Remus vlčice Španělské schody aréna Sixtínská kaple Hrad svatého Anděla Andělský hrad náměstí della Spagna Koloseum