- - -

Zpět na poznávací      Zpět na EUROvíkendy      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt              další eurovíkendy:              /šedé nemají platný termín/

Amsterdam a okolí  Amsterdam_R  Atény_S  Barcelona***  Bejrút  Budapešť(vlak)  Budapešť(bus)   Drážďany(vlak)  Florencie_B  Istanbul_R(letecky)   Londýn_B  Londýn_R  Lisabon_A   Lisabon_B  Lisabon_S   Miláno_R   Neapol_S   Paříž_B**    Paříž_R***   Petrohrad_BEN   Petrohrad_klenot_R   Petrohrad+Moskva   Zimní Petrohrad_2020   Zimní Petrohrad_2021   Řím_S  Řím_B   Istanbul_T   Istanbul_FESTIVAL tulipánů    Ženeva_EURODEN   Ženeva_EUROWEEKEND     Petrohrad a Ladožské jezero

 

RUSKO - není členem EU (měna RUBL)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

PETROHRAD A LADOŽSKÉ JEZERO

 

Prodloužený víkend v Petrohradu s poznávacím programem a polopenzí

 

LETECKY

(6 DNŮ / 5 NOCÍ)

 

  Termíny a ceny > ZDE

 

elektronické vízum do Ruska - Petrohradu jen 300 Kč

 

Petrodvorce

Prodloužený víkend v Petrohradu  2020

St. Petersburg - je prodchnut zvláštní, neopakovatelnou atmosférou. Krása Petrohradu je plná melancholických vzpomínek na zašlou slávu carského Ruska. Největší galerie světa Ermitáž, Zimní palác s interiéry zdobenými zlatem, Jantarová komnata v Kateřinském paláci, jedna z největších katedrál na světě - katedrála svatého Izáka, Petrodvorec - architektonický klenot, divadla, široké bulváry, parky a pobřežní promenády vyzařují své otevřené, seversky zdrženlivé fluidum. Petrohrad je působivý ve všech ročních obdobích. Nejkrásnější je však Petrohrad v létě, v čase proslulých petrohradských „bílých nocí“, kdy v důsledku nevelké vzdálenosti od polárního kruhu slunce sice zapadne za obzor, ale nenastane tma.

 

Navštívíme nejznámější místa tohoto nádherného města, které má svůj půvab i v zimě. Uvidíme úžasnou Ermitáž, projdeme se po vyhlášeném Něvském prospektu, zavítáme na Palácové náměstí. Budeme obdivovat katedrálu sv. Izáka. Shlédneme barevné kopule chrámu Kristova vzkříšení. Petrohrad vás uchvátí svou architekturou, čistotou a bohatou historií i výbornou kuchyní. 

Plánovaný program - Petrohrad a Ladožské jezero 2020:

1. den

dopolední odlet z Prahy, po příletu do Petrohradu sraz na letišti s česky hovořícím průvodcem, transfer do hotelu, ubytování, večeře v hotelu (v ceně). Nocleh v hotelu.

2. den

snídaně, dopoledne – okružní jízda městem – prohlídka nejkrásnějšího města Ruska. Něvský prospekt, Admiralita, památník Petra I. (známý bronzový jezdec) a další památky. Oběd ve městě (v ceně).
Odpoledne – Zimní palác (vstupné v ceně), rezidence ruských carů z 18. století dnes hostí Ermitáž – jedno z nejskvělejších uměleckých muzeí světa. Návrat minibusem do hotelu a individuální volno, možnost individuální návštěvy křižníku Aurora (individuální návrat do hotelu).

3. den

snídaně, dopoledne – prohlídka Petropavlovské pevnosti – katedrála sv. Petra a Pavla s hrobkou Petra Velikého (vstup do chrámu v ceně) a jeho následovníků včetně posledního ruského cara Mikuláše II. s rodinou. Prohlídka hlavního chrámu ruské ortodoxní církve – chrámu sv. Izáka (vstup do chrámu v ceně, vyhlídková věž za příplatek). Oběd ve městě (v ceně).
Odpoledne individuální volno. Fakultativně výlet do Puškina, bývalého Carského Sela. Bohatě zdobený palác Kateřiny Veliké s proslulou Jantarovou komnatou a rozsáhlým parkem (na seznamu světového dědictví UNESCO) nebo prohlídka Ruského muzea, návrat do hotelu minibusem (v ceně výletu).

4. den

snídaně, celodenní výlet do Petrodvorce, prohlídka paláce a parku (vstup do paláce i zahrad v ceně). Fakultativně oběd, odpoledne návrat do Petrohradu, prohlídka Kazaňského chrámu, pěší procházka po Něvském prospektu na večeři ve městě (v ceně). Po večeři individuální volno.

Přibližně o půlnoci odjezd minibusem od hotelu s průvodcem na večerní okružní jízdu s otevíráním mostů. Návrat minibusem do hotelu.

5. den

snídaně, odjezd na celodenní výlet k Ladožskému jezeru (cca. 10 hodin). Navštívíme muzeum Doroga Zhizni, věnováno obráncům Leningradu.
Nejvýznamnější úlohu sehrálo jezero při oblehání Leningradu (dnes Petrohrad). Když německá armáda nedokázala dobít město, rozhodla se v září 1941 město vyhladovět. Město bylo v obležení téměř 900 dnů. Jednou z mála cest, kterou se nepodařilo uzavřít, byla cesta přes zamrzlé Ladožské jezero. Evakuovalo se přes něj asi 1,3 milionu lidí a opačným směrem byly dopravovány zásoby. Navzdory této cestě byl denní příděl chleba jen 125 g (pro dělníky 250 g). Cesta přes zamrzlé jezero často končila tragicky na jeho dně kvůli nedostatečné tloušťce ledu a síle německých náletů. Přesný počet obětí není znám, ale odhaduje se, že potopen či rozstřílen byl každý čtvrtý vůz.

Návrat do hotelu.

6. den

snídaně, odlet z Petrohradu do Prahy.

Změna program vyhrazena

 

Prodloužený EUROVÍKEND V PETROHRADU 2020

Cena již obsahuje všechny povinné poplatky včetně letištních

a vše ostatní jsou volitelné fakultativní služby

TERMÍN

počet

nocí

čas* Hotel** cena*** stav****
2 0 2 0
12.08.2020 17.08.2020 5 --:-- hotel*** od 24 990 Kč  REZERVOVAT 

Podmínkou poskytnutí slevy FM je úhrada 50% ceny zájezdu.

1     předběžný čas odletu je-li znám


2   jméno hotelu, kliknutím se dostanete na informaci o hotelu


3  cena za osobu je konečná což znamená, že obsahuje všechny povinné platby - mimo tuto cenu jsou pouze volitelné služby jako jsou fakultativní výlety a služby na vyžádání (např. připojištění)

4 stav nabídky:

 R  - možno rezervovat

 D  - doprodej - zbývá méně než 9 míst

 P   - pořadník - zařadíme Vás nezávazně do pořadníku pro případ uvolnění míst

 V  - definitivně vyprodáno

PŘES NÁS SE SLEVOU

Objednejte GOparking

Cena obsahuje:  

leteckou přepravu Praha – Petrohrad – Praha, letištní taxy a poplatky, transfery, 

5x ubytování v hotelu 3* v Petrohradu se snídaní, 

3x oběd, 

2x večeře, 

výlety a vstupy dle programu

česky hovořícího průvodce, 

místní přepravu busem nebo minibusem dle programu

2x jízdenku na MHD,

pojištění zájezdu pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

fakultativní výlet do Puškina, 

prohlídku křižníku Aurora

komplexní cestovní pojištění (ptejte se v kanceláři).

Příplatky :

elektronické vízum do Ruska - pouze Petrohrad (300 Kč)

příplatek za 1lůžkový pokoj (od 3 000 Kč)

Fakultativně :

fakultativní výlet do Puškina (1 990 Kč)

prohlídku křižníku Aurora (cca 11 €)

Nepovinné příplatky :

komplexní cestovní pojištění

příplatek za jednolůžkový pokoj

 

Upozornění: Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání.

 

Letištní taxa a bezpečnostní taxa:  0,- (je již zahrnuta v základní ceně)

 

Poznámka: 
minimální počet účastníků pro uskutečnění akce je 8 osob

 

O renovaci proslulých zvedacích mostů přes Něvu sledujte reportáž >>>>ZDE

 

>>>ZPĚT nahoru

EUROVÍKEND V PETROHRADU 2020 - křižník AURORA

Ladožské jezero

 

Hotel Ladoga*** (nebo podobný)

Pr. Shaumyana, 26, St. Petersburg 195213

http://www.ladogahotel.ru/english

 

Hotel se nachází v klidnější vilové čtvrti, asi 5 minut chůze od zastávky metra Novocherkasskaya. 

U hotelu je zastávka autobusu. V příjemné dostupnosti chůzí je historické centrum města, naproti přes řeku Něvu je náměstí Alexandra Něvského.

Ladoga*** hotel

Velmi příjemný hotel na evropské úrovni 3*, příjemný a úslužný personál, který hovoří výborně anglicky nebo jinými světovými jazyky. Standardně vybavené pokoje s koupelnou/WC, psací stůl, sejf, telefon, satelitní TV.

 

 

V hotelu jsou také lobby, restaurace, sauna s mini bazénem (zdarma 7-10 hodin), 

za poplatek – salon krásy, obchod se suvenýry, který nabízí výlety, pronájem taxi, lístky do divadla.

příplatek za jednolůžkový pokoj(5nocí): od 3 000 Kč

 

 

 

>>>ZPĚT

Pokoj
 

Zpět na poznávací      Zpět na EUROvíkendy      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt              další eurovíkendy:              /šedé nemají platný termín/

Amsterdam a okolí  Amsterdam_R  Atény_S  Barcelona***  Bejrút  Budapešť(vlak)  Budapešť(bus)   Drážďany(vlak)  Florencie_B  Istanbul_R(letecky)   Londýn_B  Londýn_R  Lisabon_A   Lisabon_B  Lisabon_S   Miláno_R   Neapol_S   Paříž_B**    Paříž_R***   Petrohrad_BEN   Petrohrad_klenot_R   Petrohrad+Moskva   Zimní Petrohrad_2020   Zimní Petrohrad_2021   Řím_S  Řím_B   Istanbul_T   Istanbul_FESTIVAL tulipánů    Ženeva_EURODEN   Ženeva_EUROWEEKEND     Petrohrad a Ladožské jezero

 

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, ČSOB(zahrnuje Poštovní spořitelmu), Equa bank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Agrolex s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

Petrohrad 2019 Petěrsburg Sankt Petersburg Leningrad galerie Ermitáž křižník Aurora Petropavlovská pevnost Zimní palác řeka Něva Malá Něva palác Admirality

VOSR VŘSR Velká říjnová socialistická revoluce Rjepin Carské Selo Puškin Petrodvorce Izkievský chrám Něvský prospekt Trojický most leningradské bílé noci

letiště Pulkovo Šeremetěvo Vnukovo international airport periscope nomad levante čedok last minute na poslední chvíli azbuka ruština ruskoje igristoje aeroflot tupolev iljušin

Něvský prospekt Aničkovův most Aničkovův palác secesní budova Jelysejev Gostinyj dvor Arménský kostel Literární kavárna Kazaňská katedrála Gribojedův kanál Chrám Kristova vzkříšení Palácové náměstí Alexandrův sloup Zimní palác Ermitáž náměstí Děkabristů Měděný jezdec katedrála sv. Izáka Palácové nábřeží most Nejsvětější Trojice křižník Aurora Petrská brána Petropavlovská pevnost katedrála sv. Petra a Pavla Námořní muzeum Rostrální sloupy budova Admirality Zimní palác Petrodvorců návštěva Finského zálivu Dolní park Horní park a návštěva zámku. Návštěva chrámu Svatých apoštolů Petra a Pavla AGLtravel Agrolex