- - -

Zpět na poznávací     Zpět na jednodenní     Zpět na květinové    Zpět na eurovíkendy     Kontakt      /šedé nemají platný termín/

další s kulturou:  Po stopách Vincenta van Gogha    NABUCCO v Arena di Verona  2022   Amsterdam, Rotterdam a Floriade 2022   Vídeňská filharmonie a Schönbrunn

 

NIZOZEMÍ - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ KURZY MĚN

 

HOLANDSKO
PO STOPÁCH VINCENTA VAN GOGHA

AUTOKAREM

 

Zájezd navazuje na návštěvu výstavy Vincenta van Gogha ve Frankfurtu nad Mohanem a jeho cílem je poznání míst, kde van Gogh vyrůstal a kde se inspiroval ke své tvorbě. Vincent van Gogh nebyl žádný divoch. Byl velice sečtělý a obdivoval i ctil staré mistry holandského umění období tzv. zlatého věku. Takže se současně vydáme po stopách jeho velkých holandských předchůdců - Rembrandta, Vermeera a Halse. Součástí zájezdu bude návštěva nejslavnějších holandských galerií a muzeí výtvarného umění.

 

21.07.- 26.07.2020


Amsterdam, Haarlem, Den Haag, Delft, Oterrlo

 

PO STOPÁCH VINCENTA VAN GOGHA - program zájezdu:

1. den:
Dopoledne odjezd z Prahy do Amsterdamu, technické zastávky cestou, večer ubytování v Amsterdamu.

2. den:
AMSTERDAM - VINCENT VAN GOGH A STAŘÍ HOLANDŠTÍ MISTŘI REMBRANDT, HALS A VERMEER.
Celý den AMSTERDAM. Dopoledne návštěva RIJKSMUSEA, největšího muzeum umění v Nizozemsku s nejslavnějšími díly Rembrandta Harmensze van Rijn (Noční hlídka, Židovská svatba, portréty a autoportréty), Franse Halse (portét pijáka) Halse a Jana Vermeera (Mlékařka a Žena čtoucí dopis), která zaujala pozornost mladého Vincenta van Gogha; odpoledne návštěva Muzea Vincenta van Gogha s prohlídkou jeho reprezentativní sbírky nabízející kolekci nejslavnějších van Goghových obrazů; v podvečer prohlídka nejvýznamnějších historických a architektonických památek města: gotické farní kostely Oude Kerk ze 14. století a Nieuwe Kerk, gotická obchodní váha s věží, domy z 16. až 17. století, systém soustředných kanálů okolo středu starého města, Královský palác (radnice) - nejvýznamnější stavba holandského zlatého věku umění a architektury. Nocleh v hotelu v Amsterdamu.

3. den:
MAURITSHUIS V DEN HAAGU A VERMEEROVO MĚSTO DELFT 
DEN HAAG - třetí největší město Nizozemska, návštěva slavné galerie Mauritshuis, která patří mezi nejslavnější umělecké kolekce na světě a nabízí mimořádná díla holandských a vlámských umělců . Van Gogh, který v Haagu působil, obdivoval zdejší slavné obrazy Rembrandta (Anatomie doktora Tulpa) a Vermeera (Diana s nymfami, Dívka s perlou, Pohled na Delft), Franse Halse (Smějící se chlapec), Carla Fabritia, nebo Paula Pottera (Býk), kterým bude věnován zvláštní výklad. Pozdě odpoledne navštívíme město DELFT, jedno z nejstarších historických sídel Holandska, proslulé dialogem kanálů a historických domů, modře zdobenou keramikou a jako místo působení významných mistrů jako byl Jan Vermeer, Carel Fabritius a Pieter de Hooch. Nocleh v hotelu v Amsterdamu.

4. den:
HALS A REMBRANDT - MÍSTA JEJICH PŮSOBENÍ V HAARLEMU A AMSTERDAMU
HAARLEM - historické centrum města je starší a méně dotčené změnami než centrum Amsterdamu, dopoledne kostel svatého Bavona, radnice ze 17.-18. století, tržnice a městská váha (1598), řada měšťanských domů z 16.-18. století, památková čtvrť kolem Velkého trhu a významné Muzeum malíře Franse Halse, který v městě pracoval i zemřel, situované v budově sloužící původně jako starobinec (Frans Halsmuseum) - nejslavnější Halsovy skupinové portréty, odpoledne AMSTERDAM - dům Rembrandta (Rembrandthuis) v ulici Jodenbreestraat, kde pobýval a maloval slavný holandský malíř v letech 1639 - 1658 roku, až do svého osobního bankrotu (prohlídka ateliérů i obytných místnosti). Nocleh v Amsterdamu.

5. den:
PO STOPÁCH VINCENTA VAN GOGHA A JEHO SBĚRATELKY HELENE KRÖLLER-MÜLLEROVÉ
OTERRLO - dopoledne prohlídka sbírek Muzea Kröller-Müller - kromě van Goghova muzea v Amsterdamu jde o největší kolekci obrazů Vincenta van Gogha. Kolekci shromáždila Helene Kröller-Müllerová, která byla ve své době nejbohatší ženou v Holandsku. Umění van Gogha ji zcela uchvátilo - stala se největší sběratelkou jeho pláten. Muzea Kröller-Müller je fantasticky umístěno v přírodě severního Holandska a patří k nezapomenutelným zážitkům. Kolekce nabízí i soubor děl Pieta Mondriana, Georgese Seurata, Odilona Redona a Pabla Picassa. Odpoledne zastávka v NUENENU v severním Brabantsku, kde van Gogh krátce žil a maloval svoje Jedlíky brambor. Nocleh v hotelu.

6. den:
Odjezd zpět do ČR, příjezd do Prahy kolem 23 hodiny.

Rijksmuseum Amsterdam

Mauritshuis - Den HAAG

Kostel svatého Bavona (Haarlem)

Muzeum SBĚRATELKY HELENE KRÖLLER-MÜLLEROVÉ

VINCENT VAN GOGH

POZNÁMKA:

Autokarový zájezd pořádá cestovní kancelář ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. 

Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč, autor série knih Stavitelé katedrál.

Základní cena zájezdu: 13 990 Kč 

Cena zahrnuje:

služby průvodce CK
autokarová doprava
osobní audio systém
5x ubytování (Gr8 Hotel Amsterdam Riverside)
5x snídaně
místní poplatek

Příplatky fakultativně:  

jednolůžkový pokoj (5 nocí) + 3.990 Kč

balíček vstupů (Rijksmuseum + Van Gogh museum) 1.150 Kč

Cena nezahrnuje:
vstupné
fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

komplexní pojištění vč. storna zájezdu (ptejte se v kanceláři)

Odjezdová místa a trasy: 
Slaný, Praha

 

Orientační ceny vstupného:

(ceny 2019)

Amsterdam: Van Gogh muzeum 17 € (nutná rezervace v CK předem)

Amsterdam: Rijksmuseum 18 € 
Amsterdam: plavba po grachtech 17 € 
Amsterdam: Anna Frank 9 € 
Amsterdam: Rembrandt 12,50 € 
Amsterdam: královský palác 10 € 
Amsterdam: místní doprava cca 6 €/ den 
Amsterdam: Niew Kerk (Nový kostel - místo korunovace krále ba náměstí Dam) 10 €
Amsterdam: Starý kostel 7,50 €
Brusírna diamantů ZDARMA

Jízdenka městská doprava 3 €, celodenní 7,50 €
Doporučená částka na vstupné cca 140 EUR.


Čekají Vás nejen barevné květinové plantáže a jedinečný tulipánový park Keukenhof ale i skvělé sýry, větrné mlýny, proslulá konkurenční piva Heineken a Amstel, proslulá čtvrť červených světel přímo v centru Amsterdamu, největší a známé brusírny diamantů a hlavně tolerantní holanďané.

Pokud se zajímáte o brilianty a chcete se poradit o nákupu, investicích anebo Vás prostě jen zajímají obraťte se na nás ! MAIL

Umíme poradit, zprostředkovat nákup i investici nebo jen návštěvu výstavy briliantů.

 

Gr8 Hotel Amsterdam Riverside

Provincialeweg 38, 1108 AB, Amsterdam, Nederland

www.gr8.nl

 

Gr8 Hotel Amsterdam Riverside je snadno dostupný díky výhodné poloze, poblíž dálnice A9 a jen kousek od centra Amsterdamu. Hotel nabízí prostorné parkování u dveří, kde můžete zaparkovat své auto za 12,50 € za 24 hodin. 

Gr8 Hotel Amsterdam Riverside nabízí 3hvězdičkové pokoje s příjemně zdobenými prostorami za cenu „Gr8“! 

Snídaně je vždy zahrnuta v ceně a poskytuje ji restaurace La Place, která se nachází ve stejné budově.

 

Gr8 Hotel Oosterhout byl první pobočkou Gr8 Hotels a otevřel své dveře v červenci 2018. Nedlouho poté se otevřely Gr8 Hotel Sevenum, Gr8 Hotel Bodegraven a Gr8 Hotel Amsterdam Riverside.

Tři další hotely Gr8 budou brzy otevřeny v Leiderdorpu, Meerkerku a Holtenu.

Gr8 Hotel Amsterdam Riverside

 

Odpočiňte si v komunitní místnosti Gr8.

Ve společenské místnosti Gr8 si můžete vychutnat krásný krb, sledovat TV, jíst nebo pít ve speciální kuchyni Gr8, setkávat se s lidmi a přáteli.

Zkrátka: relaxujte v uklidňující atmosféře! Ať už chcete strávit víkend odpočinkem, cestováním z pracovních důvodů nebo na cestách, je zaručený skvělý pobyt @ Gr8 Hotel Amsterdam!

 

 

 

 

>>>ZPĚT

Gr8 Hotel Amsterdam Riverside
 

Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012:  

cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí již není možné. Děti mohou cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností (žádost lze podat i na úřadě, kde nemá trvalý pobyt) je třeba předložit rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. 

Poplatek za cestovní pas je 100 Kč (platnost pasu je 5 let), za občanský průkaz 50 Kč (platnost OP je 5 let).

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů (i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)

Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE: CESTOVNÍ DOKLADY

Zpět na poznávací     Zpět na jednodenní     Zpět na květinové    Zpět na eurovíkendy     Kontakt  podobné zájezdy: /šedé nemají platný termín/  

Amsterdam a květinový park Keukenhof_A   Jarní Holandsko   Orchideje_Drážďany_1  Orchideje_Drážďany_2  Orchideje_Drážďany_3(2023) 

Květinové Korzo S  Květinové Korzo H***  Květinové Korzo LET(letecky)   Květinové Korzo BUS   Den krále v Amsterdamu a květinové korzo  Květinové Korzo M

Narcisový festival a korzo 2022   Amsterdam - jaro v Holandsku(letecky)    Evropská květinová výstava v Tullnu  Rozárium a termály v Badenu  Baden_slavnost_růží   Jaro u Bodamského jezera   Pohádkové zámky Ludvíka II.   Jezera v Solné komoře 2020     Provence a vůně levandule(6dnů)     FLORIADE 2022(letecky)    FLORIADE 2022(bus)  Amsterdam, Rotterdam a FLORIADE 2022 

  

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Slantour s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

Neederland Holland polder windmill gracht Heiniken Amstel A'dam XXX R'dam Zandvoort F1 dunes Haarlem Edam Gouda diamonds Rijsk museum Sex museum Red Light District

Nizozemí Holandsko Holansko poldr brusírna diamantů briliant větrný mlýn kanál kanály grachty tulipány květinový trh květinová burza Květinové korzo květinové korso briliantové šperky gemologické laboratoř prstýnky s brilianty diamantový prsten De Beers