- - -

Zpět na POZNÁVACÍ     Zpět na JEDNODENNÍ      podobné zájezdy:     /šedé nemají platný termín/                                                                               Kontakt

Uzbekistán - velký okruh_2022   Zakavkazko - Armenie a Gruzie_2022/23   Gruzie_ Zakavkazko_2022/23   Kazachstán a Kyrgyzstán   To nejlepší z Armenie

Malta_2022/23   Jordánsko_2022/23

- - -

KAZACHSTÁN - není členem EU (měna Kazašské tenge)

KYRGYZSTÁN - není členem EU (měna Kyrgyzský som)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

PŘIPRAVUJEME

KAZACHSTÁN - KYRGYZSTÁN

Nur-Sultan – Almaty – Medea – Šimbulak – Biškek – Ala-Arch – Issyk Kul – Charyn

LETECKY

TERMÍN (11 dní/10 nocí)

 8. 9. 2019 - 18. 9. 2020 

(předprodej  od 42 990 Kč dle času nákupu)

 

REZERVOVAT

ZÁRUKA KONÁNÍ

Poznávací zájezd

do Kazachstánu a Kyrgyzstánu

Almaty

 

KAZACHSTÁN - KYRGYZSTÁN 2020 - Plánovaný program:


1. DEN: Praha – Nur-Sultan (Astana)

Dopolední odlet z Prahy (s přestupem) do Nur-Sultanu (dřívější Astany) – hlavního města Kazachstánu. Přílet v nočních hodinách, transfer z letiště, ubytování v hotelu.stanu (150 m vysoký), který slouží jako nákupní středisko, volno, nocleh.

 

2. DEN: Nur-Sultan

Po snídani prohlídka centra města: náměstí Nezávislosti a nejdůležitější mešita sultána Chazreta. Během okružní cesty městem dále uvidíme: Operu, Centrální koncertní sál, muzeum Kazachstánu, prezidentský palác Ak Orda a Pyramidu míru a souladu – globální centrum náboženského porozumění (včetně vstupu). Navštívíme vyhlídkovou věž Bajterek s krásným výhledem na město. Oběd fakultativně. Prohlídku zakončíme u Chan Šatyr – obřího průhledného stanu (150 m vysoký), který slouží jako nákupní středisko. Volno na večeři (fakultativně) dle doporučení průvodce, nocleh.

 

3. DEN: Fakultativní program – přejezd do Almaty

Volno nebo fakultativní program s českým průvodcem (věci v úschovně zavazadel hotelu). Fakultativní program si musí domluvit celá skupina – pokud výlet, tak všichni. Oběd (fakultativně).

Odpoledne odjezd od hotelu na vlakové nádraží Nur-Sultan a přejezd do Almaty se všemi věcmi. Večere (fakultativně), je možné využít i restauraci ve vlaku.

Varianty fakultativního programu:

- EXPO 2017 – pavilon Kazachstánu

- Národní historické museum

- Autobusová exkurze s průvodcem do Malinovky, do místa pracovního tábora žen (Alžira) ze stalinovské doby – pietní památné místo a muzeum 

4. DEN: Almaty

Ráno příjezd do Almaty, společná snídaně/oběd (v ceně zájezdu) po příjezdu vlaku a odpočinek. Prohlídka Almaty (bývalého hlavního města Kazachstánu): Panfilovův park, katedrála Nanebevzetí Panny Marie, park 1. prezidenta, Zelený bazar a další. Výjezd lanovkou na horu Kok-Tobe nad Almaty (fakultativně), ubytování v hotelu, volno na odpočinek nebo procházku a večeři (fakultativně), nocleh. 

5. DEN: Almatinské jezero – Medea – Šymbulak

Po snídani odjezd od hotelu autobusem na celodenní výlet. Dopoledne Almatinské jezero. Po obědě (v ceně) přejezd do vysokohorského střediska Medea s rychlobruslařským areálem ve výšce 2.200 m n. m. a horské středisko Šymbulak. Jízda lanovkami až do nadmořské výšky přes 3.200 metrů, krásné výhledy, procházka na horní stanici lanovky (vhodné oblečení a boty!). Volno na večeři (fakultativně) a procházku městem nebo odpočinek, nocleh.

 

6. DEN: Almaty – Biškek

Časně ráno se všemi věcmi odjezd z Almaty do Biškeku. Po cestě oběd (fakultativně při zastávce). V odpoledních hodinách příjezd do Biškeku a prohlídka hlavního města: Prezidentský palác, památník Nezávislosti, náměstí Ala-Too a další významná náměstí a parky. Biškek je krásné zelené město s mnoha parky a moderní zástavbou. Ubytování v hotelu a večeře ve městě (fakultativně).

 

7. DEN: Národní park Ala Arch – Cholpon Ata

Po snídani odjezd autobusem se všemi věcmi na exkurzi do Národního historického muzea, které v té době bude po rekonstrukci a dokončení prohlídky Biškeku. Odjezd do Národního parku Ala Archa – zde oběd (v ceně). Po obědě odjezd do Cholpon Aty k jezeru Issyk Kul, ubytování v hotelu na břehu jezera. Večeře (fakultativně) v hotelu, v pěkné restauraci i s českým pivem.

 

8. DEN: Jezero Issyk Kul – Semenovská soutěska – sokolnictví a jezdectví

Ráno možnost koupání v jezeře, aktivní odpočinek (v areálu), odjezd v cca 11 hodin do Semenovské soutěsky do hor, oběd v tradiční jurtě (v ceně). Po obědě vystoupení – přehlídka loveckého a letového umění sokolů v přírodě, dále účast na koňské přehlídce, kde místní jezdci na místních koní předvádějí svoje jezdecké umění. Dále dostihy a další ukázky. Večer návrat do hotelu, večeře (fakultativně) v hotelu.

 

9. DEN: Muzeum petroglyfů – projížďka lodí

Dopoledne možnost koupání v jezeře a samostatný aktivní odpočinek. Okolo jezera jsou různé vycházkové trasy. Po obědě (fakultativně), dle počasí, návštěva Muzea petroglyfů a projížďka lodí po jezeře. Večeře v hotelu (fakultativně).

 

10. DEN: Kaňon Charyn – Almaty

Po snídani odjezd do kaňonu Charyn, který je „mladším bratrem“ Velkého kaňonu v Americe. Táhne se podle stejnojmenné řeky v délce 154 km a obklopují ho až 300 m vysoké skály. Po obědě (fakultativně) odjezd do Kazachstánu do Almaty a ubytování v hotelu. Večeře (v ceně).

 

11. DEN: Almaty – Praha

V ranních hodinách odlet do Prahy. Snídaně klasicky nebo formou balíčku.

 

Změna programu i odletových časů vyhrazena.

 

Informace o zájezdu:

- bohatý program, města i příroda

- návštěva areálu EXPO 2017, vstupy do národních parků

- česky hovořící průvodce

Další informace

Minimální počet: 10 osob.

 

 REZERVOVAT 

Astana - Chan Šatyr

Expo 2017.jpg

Katalogová cena:   od 48 990 Kč    (sleva dle data nákupu v předprodeji)

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Nur-Sultan a Almaty – Praha včetně všech tax a poplatků, 10x ubytování ve 3-4* hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 10x snídani, 3x oběd, 1x večeři, transfery, noční přejezd vlakem z Nur-Sultan do Almaty ve 4-6 lůžkových kupé, vstupy do národních parků, ekologické poplatky, atrakce podle programu, služby místního a česky hovořícího průvodce, pojištění zájezdu dle zákona č. 159/1999. (insolvence)

Cena nezahrnuje :

program 3. dne v Nur-Sultan: Varianty fakultativního programu: EXPO 2017 – pavilon Kazachstánu (od 10 hod. cca 3,5 EUR); Národní historické museum (10-18 hod., 2 EUR); Autobusová exkurze s průvodcem do Malinovky, do místa pracovního tábora žen (Alžira) ze stalinovské doby – pietní památné místo a muzeum (30 km za Astanou, 17 EUR doprava, vstupné do muzea 2 EUR). Lanovku na Šymbulak, jídla a pití nad rámec stanoveného programu.

Doporučená částka na fakultativní služby: 

vstupy, jízdné, různé atrakce, stravování nad rámec programu, suvenýry apod. – cca 90 EUR. Pozor – platba je vždy v místní měně!


Minimální počet účastníků: 10 osob.

Letištní taxa a bezpečnostní taxa:  0,- (je již zahrnuta v základní ceně)

Vízum: 0,- (pro turistické cesty občanů ČR do 30 dnů byl nově zaveden bezvízový styk)

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, Equa bank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

Zpět na POZNÁVACÍ     Zpět na JEDNODENNÍ      podobné zájezdy:     /šedé nemají platný termín/                                                                               Kontakt

Uzbekistán - velký okruh_2022   Zakavkazko - Armenie a Gruzie_2022/23   Gruzie_ Zakavkazko_2022/23   Kazachstán a Kyrgyzstán   To nejlepší z Armenie

Malta_2022/23   Jordánsko_2022/23

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Agrolex s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

ALMATY MEDEA ASTANA CHARYN KARAKOL ISSYK-KUL BIŠKEK KAZACHSTÁN KYRGYZSTÁN