Zpět na POZNÁVACÍ     Kontakt    Zpět na HLAVNÍ MENU                      /šedé nemají platný termín/                       Silvestrovské hledejte >>>>ZDE

PROVENCE_LETECKY(7dnů)   Nice a Monte Carlo(5dnů)  Francouzská riviera(4dny)   Provence a vůně levandule(6dnů)

 

 

FRANCIE - člen EU, člen EMU (měna EURO)

 DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

Provence trochu jinak

poznávací zájezd na francouzskou rivieru

 LETECKY

Termíny:

09.06. - 15.06. a 01.09. - 07.09.2018

Levandule

 

Ozkoušejte si PROVENCE, kterou znáte od Dumase (Monte Christo - pevnost If) ale i od Funese (St.Tropez - dějiště četnických komedií) a místa věčného odpočinku Gerarda Philipha (Fanfána Tulipána - Ramatuelle) a na čtení do autobusu si můžete vzít třeba Horníčkovy Listy z Provence.

 

Provence trochu jinak - program zájezdu:

 

1. den: Odlet z Prahy do Nice v ranních hodinách
Po příletu do Nice v dopoledních hodinách transfer s průvodcem do centra Nice, kde následuje pěší prohlídka Starého města a známého trhu Cours Saleya – Květinového trhu a trhu s provensálskými lahůdkami, množstvím překrásných barev a vůní. Dále fakultativně možnost návštěvy muzea Marca Chagalla. Po prohlídce města Nice pokračuje transfer do hotelu v letovisku Juan-les-Pins, města plného zábavy. Po ubytování v hotelu v Juan-les-Pins následuje individuální program. Navštívit můžete některou z místních restaurací, vydat se na průzkum obchůdků se suvenýry, obdivovat skryté skvosty, které již Maupassant a Monet oceňovali při svých pobytech na riviéře nebo jen tak pozorovat hvězdy na noční obloze na místní 2 km dlouhé pláži. Nocleh.

2. den: Antibes – prohlídka s průvodcem a individuální program
Po snídani nebo v dopoledních hodinách přejezd místním vlakem na půldenní nebo celodenní program do města Antibes. Po příjezdu následuje procházka s průvodcem a seznámení se s památkami a historií města. Antibes je populární letní destinace turistů z celého světa, nabízí křišťálově čisté moře, svěží středomořský vzduch a nádherné historické stavby. Jako místo letního odpočinku si Antibes oblíbila řada celebrit a movitých lidí ze všech koutů světa, kteří svůj čas tráví na přepychových jachtách a několikapatrových luxusních výletních lodích. Antibes je svou historií spojeno s Řeky, Římany, ale později i s šlechtickým rodem Grimaldiů. Prohlídka přístavu na „nábřeží milionářů“. V zámku GRIMALDI se nachází Muzeum „MUSÉE PICASSO“. Pablo Picasso se na tento hrad uchýlil během války a obrazy, které v té době namaloval, věnoval městu. U vstupu do tohoto muzea bude zakončena prohlídka města. Vstup do muzea fakultativně. Fakultativně návštěva Archeologického muzea, Botanické zahrady a dalších památek města. V Marinelandu lze zažít jedinečná představení delfínů, kosatek, lachtanů a tučňáků. V sousedním venkovním aquaparku je nepřeberné množstvím vodních atrakcí a pláží. Opodál v Adventure Golf, si lze zkusit odpálit míček rovnou mezi dinosaury. Zábavní park „Farma na Divokém Západě“ vás přenese zpět do doby kovbojů. Odjezd zpět do Juan-les-Pins individuálně. Nocleh v Juan-les-Pins.

 

3. den: Avignon
Po brzké snídani odjezd místním vlakem do Antibes, kde přesednete do vlaku TGV (moderní vysokorychlostní vlak, pýcha celého systému francouzské železniční dopravy) a pojedete na celodenní výlet do Avignon, 5. největšího města Francie, jehož starobylé centrum je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Zde proběhne prohlídka památek s průvodcem, např. Avignonského mostu, gotického Papežského paláce. V tomto paláci pobýval jako chlapec král Karel IV. se svým otcem Janem Lucemburským. V paláci nás potěší socha Karla IV., která je kopií té, jíž dobře známe z Karlova mostu. Volný čas. Odjezd z Avignonu v pozdním odpoledni a příjezd do Juan-les-Pins v nočních hodinách, nocleh.

 

4. den: - Individuální program
Celý den je věnován individuálnímu programu, procházkám v Juan-les-Pins nebo vlastním neorganizovaným výletům. Např. je možné se vydat vlakem nebo městským busem do blízkého městečka Cagnes-sur-Mer, nazývaném také městem Renoira (jeden z největších francouzských impresionistů). Po jeho přistěhování se v roce 1908, vznikla taková slavná díla jako třeba Pradleny v Cagnes, nebo Dům v Les Collett es. „Umění se učíme v muzeu,“ prohlásil Auguste Renoir. Je možné se do neobyčejného muzea Musée Renoir podívat. Bylo vytvořeno v jeho vile, velkolepé stavbě s krásnou zahradou, která hraje stejně důležitou roli jako muzejní výstava. Stojí za to navštívit toto místo i v případě, že nemáte zájem o umění! Nocleh v Juan-les-Pins.

5. den: Fakultativně celodenní výlet: Krásy vnitrozemí Provence
Po snídani se uskuteční celodenní výlet do zajímavých míst a přírody Provence. Okruh (cca 90 km, v délce trvání 9 hodin) minivanem (pro max. 8 osob) a průvodcem po trase: Grasse, Goudron & Tourrett es-sur-Loup, Saint-Paul-de-Vence. Uvidíte malebné středověké vesničky zasazené do kopcovité krajiny. Výlet je vhodný pro všechny, ale při návštěvě vesnic Gourdon a Saint-Paul-de-Vence je plánovaná procházka. Alternativou pro ty, kteří mají s chůzí problém je možnost zůstat na místě a odpočívat v kavárně. V Grasse, hlavním městě světa parfémů navštívíte továrnu na výrobu parfémů. Gourdon, vesnice zvaná „Orlí hnízdo“, je ideálním místem pro rychlý oběd, s úchvatným výhledem na údolí Gordesdu Loup. Tourrett es-sur-Loupje středověká opevněná vesnice posazená na skalním výběžku uprostřed bujné vegetace (aloe, dýňové fíky). Saint-Paul-de-Vence je středověká vesnice, jedna z nejkrásnějších vesnic ve Francii, byla a je domovem a inspirací mnoha umělců (Chagall, Picasso, Renoir, Mati se). Možnost posadit se na drink v jedné z místních kaváren nebo návštěva Nadace Maeght – pravé muzeum v přírodě s moderním a současným uměním (Chagall, Léger, Miróatd). Návrat do Juan-les-Pins, nocleh.

6. den: Cannes – individuální program
Po snídani nebo v dopoledních hodinách možnost výletu místním vlakem do Cannes a lodí na ostrov Ile Sainte Marguerite – podrobné info na místě. Jedná se o větší ze dvou Lerinských ostrovů (druhý je Ile Saint Honorat), 3 km dlouhý, 1 km široký, pouhých 15 minut lodí od přístavu v Cannes. Ostrovu dominuje mohutná pevnost s celou, ve které strávil dlouhá léta tajemný muž se železnou maskou, jehož identita je dodnes opředena mnoha mýty… K vidění také Muzeum moře (Musée de la Mer), s expozicí archeologických nálezů vylovených z mořského dna v okolí ostrova. Ostrov je pokrytý eukalypty a borovicemi, lze se vydat po naučné botanické stezce (Senti er Botanique), objevovat romantická zákoutí nebo se vykoupat u skalnatého pobřeží v malých zátokách. Ostrov je také ideálním místem na piknik. Po návratu zpět do Cannes, prohlídka města. Cannes město slunce, luxusu, Zlaté palmy, díky britského kancléře lorda Henry Broughama. Filmová perla a druhé největší město Azurového pobřeží (po Nice) s významnými stavbami: Promenáda La Croisette, nákupní třída Rued´Anti bes, nová budova Festi valového paláce, Alleé des Stars, Vila Chateau Eléonore, katedrála Notre Dame de L’Ésperance. Návrat do Juan-les-Pins, nocleh.

 

7. den: Odlet do Prahy
Po snídani transfer na letiště v Nice, odlet do Prahy.

 

Změna programu vyhrazena.

TERMÍN   Cena Osoba od 12 let na 3. lůžku  Akce
09.06. - 15.06.2018 7 dnů / 6 nocí 25 490 Kč 21 190 Kč 23 961 Kč
01.09. - 07.09.2018 7 dnů / 6 nocí 25 490 Kč 21 190 Kč 23 961 Kč

Cena zahrnuje:

Letenku Praha – Nice – Praha včetně všech tax a poplatků, 

zpáteční transfer letiště – hotel, 

6x ubytování v hotelu** se snídaní, 

prohlídku Nice a Antibes s průvodcem, 

zpáteční vlakovou jízdenku TGV Antibes–Avignon–Antibes, Gare d‘Avignon TGV – Avignon centre a Juan-les-Pins – Antibes, 

služby česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu, 

V ceně není zahrnuto:

Místní vlakové jízdenky (cca 4 €/os.), individuální výlety do Cannes, do Cagnes-sur-Mer a na ostrov Ile Sainte Marguerite, vstupné do muzeí, historických objektů a atrakcí, celodenní výlet po Provence (2 390 Kč/os.), balená voda během výletu, cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu, příplatek za jednolůžkový pokoj (5 700 Kč).

Sleva:

Osoba od 12 let na 3. lůžku

Strava: 

Snídaně

Doprava:

Letecky z Prahy

Minimální počet 8 osob.

I po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti,

(OP musí mít "čtecí zónu", nejstarší OP "růžová kartička" bez čtecí zóny se nedá pro cestování použít.)
V případě upřesňujícího dotazu nás kontaktujte. 

 

Zpět na POZNÁVACÍ     Kontakt    Zpět na HLAVNÍ MENU                      /šedé nemají platný termín/                       Silvestrovské hledejte >>>>ZDE

PROVENCE_LETECKY(7dnů)   Nice a Monte Carlo(5dnů)  Francouzská riviera(4dny)   Provence a vůně levandule(6dnů)

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Agrolex s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Provence France Ramatuelle Camp France Port Grimaud Saint Tropez Louis de Funes Grand Canyon Verdon mobilhomes caravanes Villecroze Marseille Moustiers Ste Marie Toulon sim sex pistols Fragonard Avignon Toulon Marseille Biot Vallauris 

Nice Monaco Monte Carlo Cannes Campana Saint Maxim Fragonard Galimard Draguignan Avignon Frejus Antibes

Kemp ve Francii Port Grimó Port Grymó San Trope Provánc Prováns četník ze san trope karavany mobilhoumy jezero svatého kříže Ludvík Kryšot četník ze St. Tropez Monte Karlo