- - -

Zpět        Kontakt

Egyptská arabská republika - měna egyptská libra(EGP)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

1 EGP = 1,35 CZK (k 5.2.2022) 

Kombinovaný poznávací zájezd

Egypt a tajemství faraónů, plavba po Nilu

pobyt u Rudého moře

LOGO redo

 LETADLO (11 dnů)

 KONEČNÉ CENY VČETNĚ TAX

Termíny a ceny

Plavba proti proudu Nilu

Archeologické muzeumAlabastrová mešitaVelká mešita v KáhiřePyramidy a Sfinga v GízeAsuan městoMemnonovy kolosyChrám v ThébáchLuxor tempel

Jedinečný zájezd za poznáváním do země dávné historie i krásné přírody, 

starověkého Egypta. 

Pyramidy, sfingy, staré chrámy a jiné archeologické památky, ale i velbloudi, pláže a Rudé moře. Navštívíme Údolí králů, Luxor, Karnak, současnou Káhiru, Asuánskou přehradu, kam se poplavíme lux. lodí po Nilu, mýtickou Alexandrii, monumentální chrámy v Abú Simbelu, projdeme se Núbijskou pouští a na závěr nebude chybět odpočinek u Rudého moře v letovisku Hurghada.

 

Program zájezdu:

Sakkara - Gíza - Alexandrie - Káhira – Asuán – plavba po Nilu Asuánská přehrada - ostrov Philae - Abú Simbel – Núbijská poušť – Násirovo jezero - Kom Ombo – Edfú - Luxor - Karnak Údolí králů - chrám královny Hatšepsovet - Hurghada

(s volným časem u Rudého moře)


1. den: 

Odlet z Prahy/Vídně s českým průvodcem do Káhiry, transfer do hotelu, nocleh.

2. den: 

Dopoledne návštěva SAKKARY, nekropole bývalého staroegyptského hlavního města Mennoferu. Společně uvidíme známou Džoserovu stupňovitou pyramidu, nejstarší pyramidu na světě, sestoupíme do pyramidy faraóna Tetiho, kde najdeme tajemné texty pyramid a navštívíme i hrobku jeho nejvyššího vezíra, Mererukovu mastabu. Ze Sakkary budeme mít výhled na pyramidová pole v Dahšúru a Abusíru, kde provádí archeologický výzkum Český egyptologický ústav. Po obědě pokračujeme k návštěvě pyramidového komplexu v GÍZE, jediný ze sedmi starověkých divů světa, který se nám dochoval až do současnosti, možnost fakult. návštěvy nitra samotné CHEOPSOVY PYRAMIDY. Dále uvidíme známou SFINGU (obří lev s lidskou hlavou), která byla vytesána z vápencové hory a dodnes hlídá pyramidové pole za ní. Návštěva papyrusové manufaktury, postup výroby papyru. Večeře, ubytování.

3. den: 

Průjezd oblastí Nilské delty. Návštěva ALEXANDRIE, Alexandr Veliký, Caesar, Kleopatra, slavná knihovna nebo jeden ze sedmi divů starověkého světa – maják na ostrově Faros, vytvořily ze starověké Alexandrie legendární, mýty opředené město. Návštěva rozlehlého podzemního města – katakomb Kom al-Shukafa, které jsou důmyslným a unikátním římským pohřebištěm, oběd, Serapeum, zastávka u moderní Alexandrijské knihovny, která je největší a nejmodernější knihovnou arabského světa. Od knihovny se naskýtá krásný výhled na pevnost Kajt-Bej, která byla v 15. století vystavěna na základech jednoho z divů světa – majáku na ostrově Faros. Návštěva zahrad paláce Montazah, královské rezidence, vystavěné v 19. století po vzoru florentských paláců, ale zároveň i v maurském stylu. Návrat do Káhiry, večeře a nocleh. V případě zájmu možná návštěva představení Světlo a zvuk u pyramid.

4. den: 

Egyptská metropole KÁHIRA, citadela s Alabastrovou mešitou Mohamada Alího na plošině nad městem, z pevnosti se otevírá nádherný výhled na celou Káhiru, ale i na pyramidy v Gíze. Po obědě průjezd kolem Káhirské věže a návštěva Egyptského archeologického muzea, jedné z nejpůsobivějších archeologických sbírek na světě, na vlastní oči spatříme Tutanchamonovu pohřební výbavu z ryzího zlata a nahlédneme do tváře nejvýznamnějších faraónů ve sbírce královských mumií. Oběd, návštěva nejstaršího a největšího orientálním bazaru na světě Khan-el Khalili, úzké uličky, obchůdky, pravá orientální atmosféra. Zastávka u slavné mešity Al Azhar a procházka koptskou Káhirou s návštěvou unikátních kostelů, vč. slavného „visícího“ kostela, kostela sv. Barbory, Babylon el-Darag aj. Večeře a noční přejezd vlakem do Asuánu.
5. den: 

Snídaně ve vlaku, dopolední příjezd do ASUÁNU, nejjižnější egyptské město, brána „černé Afriky“, město, které za koloniálních dob, sloužilo jako útočiště před zimou pro evropskou smetánku. Ubytování na luxusní 5* lodi s plnou penzí, oběd. Odpoledne přejedeme přes velkou ASUÁNSKOU PŘEHRADU, z jejíž hráze je krásný výhled na obrovskou vodní plochu Násirova jezera, které v délce 500 km zasahuje až do Súdánu. Přeplujeme na OSTROV PHILAE s krásně zachovalým chrámem bohyně Isis, prohlídka starověkých žulových lomů s nedokončeným obeliskem a na závěr parfumerie, možnost zakoupení parfémů, které používala i sama Nefertari. Večer si zpříjemníme i romantickou projížďkou po Nilu na tradiční lodi felúka. Večeře a nocleh na lodi.

6. den: 

Snídaně a v brzkých ranních hod. fakult. návštěva chrámů v ABÚ SIMBEL. Cestou k chrámům překročíme obratník Raka, projedeme NÚBIJSKOU POUŠTÍ a přijedeme ke břehům NÁSIROVA JEZERA. Monumentální skalní chrámy nechal vybudovat mocný faraon Ramesse II. pro sebe a svou krásnou manželku Nefertari, kolosální sochy faraonů, reliéfy, které se pojí se známou bitvou u Kadeše proti Chetitům. Atmosféra tohoto pustého místa na břehu jezera, hluboko v Núbijské poušti, je skutečně nezaměnitelná. Návrat na loď, oběd, plavba po Nilu a odpolední návštěva chrámu v KOM OMBO, který byl zasvěcen krokodýlímu bohu Sobkovi, nalezneme zde krásně dochovaný nilometr, který měřil výšku hladiny Nilu a podle kterého se určovala výše daní ve starověkém Egyptě, uvidíme i slavné reliéfy zobrazující egyptský kalendář nebo chirurgické nástroje.

7. den: 

Snídaně na lodi, prohlídka egyptského chrámu v EDFÚ, chrám zasvěcený Hórovi, jednomu z nejdůležitějších bohů staroegyptského panteonu, chrám byl objeven v 19. století a téměř celý se dochoval ve své původní podobě, oběd, panoramatická plavba Horním Egyptem po Nilu, večeře na lodi.

8. den: 

Za úsvitu možnost fakult. letu balónem nad Luxorem a Údolím králů, což patří mezi nezapomenutelné zážitky. Po snídani návštěva KARNAKU, největšího chrámového komplexu na světě, obrovské muzeum pod širým nebem, plné chrámových budov kolem posvátného jezera. Chrámový komplex byl centrem hl. města Nové říše, Vesetu. Oběd, na západním břehu Nilu navštívíme ÚDOLÍ KRÁLŮ, malované hrobky významných faraónů Nové říše, které byly vytesány ve skalách, zastavíme v dílně na zpracování vzácného alabastru a navštívíme unikátní zádušní chrám královny HATŠEPSOVET v Deir el Bahrí, zastávka u MEMNONOVÝCH KOLOSŮ, obrovských soch, které kdysi bývaly součástí rozlehlého chrámového komplexu faraona Amenhotepa III., otce slavného Achnatona. Transfer egyptským venkovem k RUDÉMU MOŘI na ubytování do Hurghady, večeře a nocleh.

9. den: 

Pobyt u moře. Celodenní návštěva pouště a beduínů, v jeepech a na čtyřkolkách, beduínská show, výlet zahrnuje oběd a projížďku na velbloudech – fakultativně. Návrat na ubytování.

10. den: 

Pobyt u moře. Celodenní šnorchlování na korálových útesech, výlet zahrnuje oběd a návštěvu písečného ostrova GIFTUN - fakultativně. Návrat na ubytování.

11. den: 

Transfer na letiště a odlet. 

 


STRAVA: plná penze po celou dobu zájezdu 

UBYTOVÁNÍ: hotel****, loď *****

CENÍK

 
Hurghada mešita

Hurghada

Tradiční egyptské turistické centrum na africkém pobřeží Rudého moře, je vzhledem k příznivým klimatickým podmínkám oblíbeným cílem tisíců návštěvníků po celý rok. Výhodou tohoto místa jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i poloha v nevelké vzdálenosti od Káhiry a staroegyptských památek. 

V tradičním centru města máte možnost navštívit typicky arabské tržiště, nakoupit si různé suvenýry a zboží v pouličních krámcích či posedět v některé ze zdejších originálních čajoven. Nejlepším časem pro toulky na tržišti a pro posezení u vodní dýmky jsou večerní hodiny, kdy se pláže vyprázdní a centrum Hurghady naopak ožívá. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada i cesty na blízké ostrůvky (nejznámějším je ostrov Giftún) za neopakovatelným světem korálových útesů. Pověstnou je i pro svoje velmi dobré podmínky pro windsurfing, který i začátečníkům v některých obdobích roku zpříjemňuje mírný jihovýchodní pasát.

Výlety můžete objednat na místě u delegáta

 

Vybavení lodi: Na lodi je sluneční paluba s bazénem, s ručníky a lehátky v ceně, internetový koutek(poplatek), vnitřní cafe bar (placený), jídelna (nápoje se platí na recepci při ukončení pobytu na lodi - jsou akceptovány karty světových platebních systémů), obchůdek se suvenýry a textilem (plavky, šátky, galabea, trička). 

Pokoj je "hotelový" (viz obrázek). Nejedná se o kajutu s omezeným prostorem a vysokými prahy jakou znáte třeba z trajektových lodí.

Poznámka: k odjezdům na prohlídky je třeba se dostavit včas dle pokynů průvodce Vaší skupiny (na lodi bude více skupin různých národností). U památek je mnoho možností nákupu suvenýrů a balené vody, při prohlídkách v řemeslných dílnách (alabastr, papyrus a pod.) lze nakoupit levněji místní výrobky. Na to vše doporučujeme si včas (na letišti)  pořídit místní měnu (egyptská libra) protože je drobnější než dolary či eura, tedy měny, které jsou ovšem také běžně akceptovány.

Na kotvě v Luxoru pokoj - kajuta koupelna v pokoji na lodi horní paluba

 
Termín dnů

Cena

dospělý

Strava Odlet
Odlet Přílet (nocí)
od: 20.03.2022 30.03.2022 11 (10)

39 900 Kč

38 900 Kč

dle

programu

Praha nebo Vídeň
od: 26.10.2022 do: 05.11.2022 11 (10) VYPRODÁNO

dle

programu

Praha nebo Vídeň
 

Cena obsahuje:

• leteckou přepravu Praha/Vídeň - Káhira (Hurghada) a zpět (v případě letu z/do Vídně CK zajistí transfery z/do ČR),
• let. taxy a poplatky, 
• transfery z/na hotel, 
• dopravu klimatizovaným busem v průběhu programu, 

• plná penze po celou dobu zájezdu plavba lux. lodí 5* po Nilu - 3 noci kvalitní ubytování - hotely 4* jedinečný zájezd za poznáním Egypta

• českého průvodce, 
• místní průvodce, 

• pojištění zájezdu pro případ úpadku CK.

Cena neobsahuje:

• fakultativní výlety a vstupné (cca 170 $),
• spropitné, fakult. služby ,
• fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Informace:

Aktuální informace o podmínkách příjezdu do EGYPTA (viza, covid-19, a další) najdete na stránkách MZV ČR zde: EGYPT

Vstupní vízum:

• turistické vízum cca 25 $, platí se na místě na letišti

Fakultativní příplatky (nepovinné):

• 1lůžk. pokoj 4290 Kč, 
• přestavení Světlo a zvuk v Káhiře 1100 Kč, 
• výlet do Abú Simbelu 2290 Kč, 
• ostrov Giftun 1100 Kč, 
• výlet do pouště za beduíny 1590 Kč, 
• komplex. pojištění vč. vyššího připojištění storna zájezdu 690 Kč

Orientační ceny vstupného (objekty mimo program-nepovinné):

nitro Cheopsovy pyramidy 13 USD 
královské mumie v Káhirském muzeu 3,40 USD


v Egyptě je zvykem věnovat za veškeré poskytnuté služby – (nosiči v hotelu, řidič v autobusu, místní průvodci, restaurace, apod.) spropitné. Doporučujeme mít u sebe drobné na bakšišné (cca 40 USD) jednodolarové bankovky nebo mince egyptské libry

 

 

Zpět        Kontakt

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Redok).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

.

Alecandrie Egyptská arabská republika Egypt  Cairo Káhira Luxor pyramidy v Gíze a Sakkaře chrám v Karnaku a Luxoru pohřebiště v Údolí králů

arabové arabština mešita minaret medina velbloud poušť písek duny fenek štír arabští koně Sfinga Saladin Alabastrová mešita Kom Ombo