Zpět   Kontakt  muzejní noci: DRESDEN  MNICHOV  BERLÍN  BERLÍN(3dny)  BERLÍN_Festival_ světel


MENU KVĚTINY a ZAHRADY    MENU RELAX    MENU UMĚNÍ    MENU TECHNIKA

 

 

NĚMECKO - člen EU, člen EMU (měna EURO)

 DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

Velká Muzejní a Galerijní noc 

2017

76 muzeí a galerií za cenu 18 € včetně jízdného

 

TERMÍN:

25.08. – 27.08.2017

 

Cena: 3 590 Kč

Velká Muzejní a Galerijní noc BERLÍN 2014

Velká Muzejní a Galerijní noc BERLÍN 2014

Berlín - 37. muzejní noc

 

Praha * Lovosice * Ústí nad Labem

 

prohlídka města s průvodcem nebo individuálně

od 18 hodin do 2 hodin 

se koná dlouhá muzejní a galerijní noc


příjezd do Prahy v ranních hodinách


Víkend v Berlíně, Postupim, zámky a zahrady, Velká muzejní noc - otevře se 76 muzeí a kulturních institucí.


Ráj pro milovníky umění - během Velké muzejní noci se otevřou vstupy mnoha muzeí, galerií a kulturních institucí, dále vernisáže, hudební a taneční vystoupení, vše za jednotnou vstupenku za 18 € vč. jízdného. Doprava mezi muzei zajištěna speciálními autobusy v ceně vstupenky. www.lange-nacht-der-museen.de
Na tomto zájezdě lze také letos individuálně navštívit mezinárodní zahradnickou výstavu IGA - vše kolem moderního zahradničení a zároveň úžasná podívaná na spoustu květin a tematické zahrady - anebo historickou výstavu Der Luthereffekt – 500 let od zahájení německé reformace.

Muzejní ostrov v Berlíně 
Na ostrově v centru Berlína mezi dvěma rameny řeky Sprévy nechali v průběhu 19. století (od r. 1830) pruští králové vybudovat komplex muzeí, který je v současnosti zapsaný jako celek na seznam UNESCO. 

Bode Museum obsahuje především sbírky sochařského a malířského umění od antiky po 18. století, 

Staré a Nové muzeum (Altes Museum, Neues Museum) byla určena pro starověké archeologické nálezy. Ve Starém muzeu jsou především egypstké sbírky a exponátyze starověkého Řecka a Říma, v Novém muzeu další exponáty z Egypta (když už budovy Starého muzea nepostačovaly) včetně busty Nefertiti. 

Proslulé Pergamonské muzeum je nejmladší, vzniklo teprve v roce 1930 pro nové archeologické nálezy z oblasti Blízkého východu. Jsou zde tedy exponáty ze starověké Mezopotámie, zejména řecké a helénistické, ale také islámské umění. Hlavními klenoty jsou proslulý Pergamonský oltář a babylónská Ištařina brána z modrých cihel. 

Stará Národní galerie (Alte Nazionalgalerie) obsahuje převážně umění 19. století, především díla německých umělců, ale také francouzských impresionistů (Manet, Monet, Renoir, Degas i Cézanne).

 

37. Velká Muzejní a Galerijní noc 2017 - program zájezdu:

1.den: odjezd z Prahy v 7 hodin, další nástupní místo Ústí nad Labem a po trase, svozy od 4 osob z Hradce Králové a Pardubic a za 400 Kč z Brna.

letohrádky v POSTUPIMI - park Sanssouci , letohrádek Sanssouci Fridricha Velikého, Neue Kammern, Neues Palais, Čínský pavilónek atd, přejezd, historický střed BERLÍNA a Muzejní ostrov, krátká procházka po památkách, 

odjezd na ubytování
2.den: BERLÍN
Říšský sněm (nutná rezervace předem v CK), moderní architektura nádraží Hauptbahnhof, třídy Unter den Linden a Friedrichstrasse, Opera, strážnice, zbrojnice, katedrála sv. Hedviky, Francouzský kostel, Humboldtova univerzita, dóm (hroby králů, z kupole výhled na město), Alexanderplatz s televizní věží (365 m), Červená radnice, dále muzea na Muzejním ostrově, variantně volno v parku, návštěva Panometru , téma „Berlínská zeď“a projížďka lodí po Sprévě. Možnost individuálních návštěv muzeí, která se neúčastní muzejní noci, výstav - např. veliká výstava Čína a Egypt , cesta dvou vyspělých civilizací - přes 250 artefaktů v Neues Museum, variantně individuálně MHD Mezinárodní zahradní výstava IGA 2017, anebo výstava k 500. výročí počátku reformace v Německu (Martin Luther),nebo pěkná výstava obrazů věnovaných hudbě "Udali jsme tón" - od Mantegni po Matisse a Kandinského
Od 18. hodiny do 2. hod. ranní proběhne dlouhá muzejní a galerijní noc - v ceně paušální vstupenky jsou vstupy do řady muzeí a institucí a také doprava speciálními autobusy - Shuttle Busy - i veřejnou dopravou uvnitř BERLÍNA

3.den: odjezd z Berlína ve 2:30 ráno, dojezd do Prahy ráno 

 

CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a aktuálních podmínek v Berlíně . Kupoli Říšského sněmu lze navštívit pouze na objednávku, uveďte zájem na přihlášce. Velká noc muzeí může být ovlivněna řadou nepředvídatelných situací. Nelze ji proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě. Podrobný program s přehledem účastnících se institucí bývá zveřejňován dosti pozdě, až v červenci. 

Upozornění: v roce 2017 je Pergamonský oltář v rekonstrukci.

 

 

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 1x hotel (2lůž. pokoj s přísl.), průvodce, pojištění zájezdu pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje: komplexní pojištění, stravování, spec. jízdné a vstupné na výstavy (doporučujeme 55 €) a vše, co není obsaženo v položce Cena zahrnuje.

Příplatky: 

690 Kč - jednolůžkový pokoj
200 Kč - 1x snídaně
100 Kč - rezervace Reichstagu


Doprava: klimatizovaným autobusem s prodejem nápojů, vybaveným DVD

Ubytování: 1x hotel (2lůžkové pokoje se sprchou, WC a TV)

Stravování: možnost snídaní za příplatek

Pojištění: možnost sjednání u nás v kanceláři

Orientační ceny vstupného: 

POSTUPIM : 

prohlídka zámku Sanssouci 12 €, vstupenka umožňující navštěvovat libovolné letohrádky vč. zámku Sanssouci: 19 €
Vstupné v Berlíně : Berlin – Televizní věž 10 €, do 16 let 5,5 €
Židovské muzeum mimo muzejní noc: 8 €
Panometer u Berlínské zdi: 10 €
Berlín – vstup do muzeí na ostrově (Pergamonmuseum) mimo muzejní noc 15 € 
Berlin – katedrála 5 €

Jízdné v době galerijní noci včetně volného vstupu do galerií a muzeí stojí 18 €.

Kapesné: doporučujeme min. kapesné 55 €. Slevu do objektů lze získat skupinovou (min. 20 zájemců) nebo na legitimace ISIC, IYTC či ITIC a průkaz novináře.

Poznámky:

Muzea, která se účastní Velké muzejní noci
Celkové se účastní 76 muzeí a institucí. Zde jsou uvedena některá významná, která se účastnila v roce 2016 a mohla by zajímat turisty.
Staré muzeum (Altes Museum) na Muzejním ostrově
Nové muzeum Neues Museum) na Muzejním ostrově
Pergamonské muzeum 
Židovské muzeum v Berlíně 
Gemäldegalerie
Berlínská galérie - moderní umění
Muzeum Berlínské zdi
Panoráma Berlinské zdi - Assisi Panorama
Sbírka odlitků antických soch (Abguss - Sammlung Antiker Plastik Berlin)
Anne Franks Zentrum
Německé muzeum filmu a televize
Německé historické muzeum
Německé technické muzeum
Muzeum hudebních nástrojů
Muzeum NDR
Přírodovědné muzeum
Zámek Charlottenburg 
Celý aktuální seznam bude zveřejněn na http://www.lange-nacht-der-museen.de/de/museen/

Muzejní ostrov v Berlíně 
Na ostrově v centru Berlína mezi dvěma rameny řeky Sprévy nechali v průběhu 19. století (od r. 1830) pruští králové vybudovat komplex muzeí, který je v současnosti zapsaný jako celek na seznam UNESCO. Bode Museum obsahuje především sbírky sochařského a malířského umění od antiky po 18. století, Staré a Nové muzeum (Altes Museum, Neues Museum) byla určena pro starověké archeologické nálezy. Ve Starém muzeu jsou především egypstké sbírky a exponátyze starověkého Řecka a Říma, v Novém muzeu další exponáty z Egypta (když už budovy Starého muzea nepostačovaly) včetně busty Nefertiti. Proslulé Pergamonské muzeum je nejmladší, vzniklo teprve v roce 1930 pro nové archeologické nálezy z oblasti Blízkého východu. Jsou zde tedy exponáty ze starověké Mezopotámie, zejména řecké a helénistické, ale také islámské umění. Hlavními klenoty jsou proslulý Pergamonský oltář a babylónská Ištařina brána z modrých cihel. Stará Národní galerie (Alte Nazionalgalerie) obsahuje převážně umění 19. století, především díla německých umělců, ale také francouzských impresionistů (Manet, Monet, Renoir, Degas i Cézanne).


Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů

Každý účastník včetně dětí musí mít platný doklad totožnosti (OP/PAS).
(i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)
Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE:
CESTOVNÍ DOKLADY


 

Zpět   Kontakt  muzejní noci: DRESDEN  MNICHOV  BERLÍN  BERLÍN(3dny)  BERLÍN_Festival_ světel


MENU KVĚTINY a ZAHRADY    MENU RELAX    MENU UMĚNÍ    MENU TECHNIKA

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje GEOPS s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

..

Muzeum museum muzejní galerijní galerie výstava expozice sexmuzeum vypreparovaná zvířata erotické museum erotiky sexmuseum 
exponáty obrazy sochy impresionismus expresionismus naivismus realismus sex muzeum artefakt rámy rámce depozitář neveřejná část výstavy
vitríny umělecké předměty preparovaná zvířata výstavní síň katalog výstavy