Zpět na POZNÁVACÍ     Zpět na JEDNODENNÍ                                                    Kontakt  

další poznávací:  /šedé nemají platný termín/

Amsterdam, Rotterdam a Floriade 2022   Velikonoce v Tatrách S  Víkend v NP Berchtesgaden  Po stopách "Dovolené s Andělem"  BUDAPEŠŤ A DUNAJSKÝ OHYB  

Vídeň výstavy Impresionismu   Výstava orchidejí Berlin a zámecký park Pillnitz  Lázně Bükfürdö  Víkend ve Vídni  Wrocław  Trochu jiné Nizozemsko   

Ženeva a Savojské Alpy  Okruh Švýcarskem  Poklady a skvosty PELOPONÉSU  To NEJ z Rakouska   KRAKOW a SOLNÝ DŮL WIELICZKA 

 

 

 

RAKOUSKO  - člen EU, člen EMU (měna EURO)

  DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

Vídeň - výstavy Impresionismu

 

 

2 0 1 8

Termín

dítě do 15

dospělý

Poznámka

6.-7.10.2018

2.190

 2.490 

 LM 2.190

 REZERVOVAT 
impresionismus

Zveme Vás na výlet do Vídně, za uměním a historií, na procházku do schönbrunnského parku se zeleným bludištěm i k posezení u pravé vídeňské kávy. Na podzim se v Albertině koná hlavní výstava „Claude Monet“ – velká retrospektiva jednoho z nejvýznamnějších představitelů impresionismu a průkopníků moderního malířství. Obrazy představují jeho dílo od počátečních realistických obrazů přes impresionismus až ke konci tvorby, kdy došel až k abstraktní malbě. Na tuto výstavu byla zapůjčena díla z významných světových i soukromých sbírek. 

Dále galerijní sbírky disponují přibližně 50 000 grafickými kresbami a akvarely, lepty a rytinami. Můžeme si zde prohlédnout díla takových velikánů jako Raffael Santi, Rembrandt, Picasso, Leonardo da Vinci nebo Michelangelo. Kromě výstav nabízí Albertina- největší habsburský obytný palác pohled do dobové atmosféry panského sídla – 21 komnat. Další výstava roku 2018 „Pieter Bruegel st.“ se koná v Uměleckoprůmyslovém muzeu – jednomu z nejvýznamnějších světových muzeí se stálými sbírkami (egyptské umění, řecké a římské umění, obrazová galerie). Zde budou ke 450. výročí jeho úmrtí vystaveny unikátní práce tohoto nejvýznamnějšího holandského malíře 16. století. K 12 obrazům, které vlastní vídeňské muzeum budou vystaveny i další obrazy, kresby a grafiky z dalších muzeí a soukromých sbírek z celého světa. Je to jedinečná příležitost, jak shlédnout jeho celoživotní dílo v téměř ucelené podobě. Víte, že Bruegela dlouho přezdívali „legrační Brechl“, neboť jeho obrazy lidi rozesmávaly. 

Dále si prohlédneme si zámek Schönbrunn, který svou dnešní podobu získal především za vlády Marie Terezie. Také můžeme navštívit stálou výstavu uměleckých děl Klimta a Schieleho ve vídeňském Belvederu. Rovněž nám zbude čas na kávu v nejslavnější kavárně Café Sacher se známým Sachrovým dortem nebo Café Demel v blízkosti Hofburgu, jejíž bývalý cukrář dodával pro císařovnu Sissi její oblíbené fialkové bonbóny.


Víkend ve Vídni 2018 - program zájezdu:

1. den: 

Odjezd z Prahy v 06:00 hodin.
Ve Vídni bude následovat autobusový a pěší okruh městem po jeho nejznámějších památkách – radnice, Belveder, francouzský park, náměstí Marie Terezie s velkolepým císařovniným pomníkem, Opera, dóm sv. Štěpána - bezplatná prohlídka interiéru nejvýznamnější gotické památky v Rakousku a další. 
Odpoledne individuální volno k návštěvě muzeí. Večer odjedeme do hotelu na ubytování.
2. den: 

po snídani budeme mít individuální volno k návštěvám muzeí nebo bude následovat další prohlídka Vídně, odpoledne odjedeme do Schönbrunnu, kde nás čeká návštěva zámku nebo zahrad. Zámek – bývalé letní sídlo rakouských císařů (původně lovecký zámek, zničený v r. 1683 Turky, nově vybudován 1695-1716 a rozšířen 1744-1749). 
K večeru odjedeme do ČR. 


Doprava:                 autobus (audio, video, občerstvení)

Cena:                     2.490,- Kč        LM 2.190

Cena zahrnuje:     dopravu, průvodce, nocleh v hotelu, bufetovou snídani, pojištění zájezdu pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje: vstupy do jednotlivých památek: 

Albertina: dospělá osoba 12.90 €, od 15 osob 9.90 €, od 65 let 9.90 €, 19-26 let 8.50 €, do 19 let zdarma. 

Uměleckoprůmyslové muzeum: dospělá osoba 15 €, od 10 osob 11 €, do 19 let zdarma. 

Hofburg: císařské apartmány+ Sissi muzeum + Silberkammer: 13.90 € vč. českého audio průvodce, 

Hofburg: kapucínská krypta (císařská hrobka): 7.50 €, vídeňská Schatzkammer: 12 €, studenti + senioři 9 €, 

Schönnbrunn: velký okruh s audio průvodcem v češtině 16.50€, zahrada korunního prince: 3.80 €, bludiště: 5.50 €, zahrada oranžerie: 3.80 €, terasa Glorietu: 3.80 €, muzeum kočárů: 8 €, Zoo: 16.50 €, park zdarma, 

Belveder: Horní Belveder s mramorovým sálem a sbírkami obrazů: 7.50 €, Dolní Belveder s oranžerií a stájemi: 9.50 €

Příplatky a slevy:

Jednolůžkový pokoj  990 Kč

Dítě do nedovršených 15  let 2.190 Kč

Ubytování:

Arion Cityhotel 4* (www.arion-cityhotel.com)
Hotel se nachází v zelené oblasti Vídně, 6 km od centra města, 100 metrů od zastávky autobusu 360, kterým lze dojet za 20 minut do centra města. Moderní stylové pokoje s možností 2 přistýlek mají výhled na zahradu, klimatizaci, trezor, LCD TV, přístroj na přípravu kávy a čaje, Wi-Fi. 


Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012: cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí je možné jen do 26. června 2012. Po tomto datu mohou děti cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností je třeba předložit rodný list dítěte, občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. Poplatek za cestovní pas je 100 Kč , za občanský průkaz do 15 let věku dítěte se platí 50 Kč.

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů 
(i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)
Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE:
CESTOVNÍ DOKLADY

 

 

Zpět na POZNÁVACÍ     Zpět na JEDNODENNÍ                                                    Kontakt  

další poznávací:  /šedé nemají platný termín/

Amsterdam, Rotterdam a Floriade 2022   Velikonoce v Tatrách S  Víkend v NP Berchtesgaden  Po stopách "Dovolené s Andělem"  BUDAPEŠŤ A DUNAJSKÝ OHYB  

Vídeň výstavy Impresionismu   Výstava orchidejí Berlin a zámecký park Pillnitz  Lázně Bükfürdö  Víkend ve Vídni  Wrocław  Trochu jiné Nizozemsko   

Ženeva a Savojské Alpy  Okruh Švýcarskem  Poklady a skvosty PELOPONÉSU  To NEJ z Rakouska   KRAKOW a SOLNÝ DŮL WIELICZKA 

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Bena tour s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, Equa bank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

 

Austria Rakousko wien vienna vídeň trhy prater prater prátr sachr hofburg schönbrunn Augarten Tutanchamon Mexikoplatz donauturm donau dunaj Štěpánský dóm Marienstrasse Albertina 2018