Vyberte si letovisko:
Hammamet     Monastir     Port el Kantaoui     Sousse

Fakultativní výlety - orientační přehled

(nabídka na místě u delegáta se může lišit)

 

SAHARA – dvoudenní výlet s plnou penzí, cena cca 2400Kč + příplatky

1.den: Po snídani odjezd klimatizovaným autobusem směrem na jih. Navštívíte římský amfiteátr El Jem (vstup v ceně). Dále budete pokračovat do Matmaty přes Sfax (druhé největší přístavní město země) a přímořskou oázu Gabes. Prohlídka troglodytních berberských obydlí a oběd v nové Matmatě. Odjezd do oázy Douz, nazývané Bránou Sahary (možnost fakultativní projížďky na velbloudech do saharských dun při západu slunce za příplatek cca 300Kč). Ubytování a večeře ve čtyřhvězdičkovém hotelu.

2.den: Po snídani odjezd brzy ráno do oázy Tozeur přes největší solné jezero v severní Africe Chott El Jerid (krátká zastávka). Možnost fakultativní vyjížďky terénními vozy do horských oáz Chebika a Tamerza, (příplatek cca 600 Kč). Cestou prohlídka vodopádů, velkého kaňonu, pohoří Atlas a palmových hájů. Oběd v Gafse. Odjezd do svatého města Kairouan s Velkou mešitu Oqba ibn Nafaa, návštěva mauzolea Sidi Sáhib a dílny na výrobu koberců. Návrat ve večerních hodinách.

TUNIS/KARTÁGO/SIDI BOU SAID – celodenní výlet s obědem, cena cca 1300Kč

Po snídani odjezd do hlavního města Tunisu, prohlídka starého města Mediny, které je známé úzkými uličkami a arabskými trhy /souky zaplavenými orientálním zbožím. Možnost nákupu suvenýrů v Medině nebo procházka po moderní třídě Avenue Habib Bourguiba. Oběd v restauraci v přímořské části La Goulette. Po obědě návštěva Kartága, lázní Antonia Pia (třetí nejrozsáhlejší římské lázně na světě). Následuje pahorek La Byrsa s katedrálou svatého Ludvíka, návštěva muzea (vstup v ceně). Zastávka v romantické modrobílé vesničce Sidi Bou Said, nazývané též tuniským Saint Tropez. Strmá hlavní ulice vede kolem galerií a obchůdků se suvenýry ke kavárně Café des Nattes, jež je patrně nejznámější tuniskou kavárnou. Možnost návštěvy muzea tradičního umění za příplatek cca 40 Kč, mátový čaj v ceně. Návrat do hotelu ve večerních hodinách.

ZULU FRIGUIA - půldenní výlet s večeří a nápoji, cena cca 1100Kč

Program začíná hodinovou prohlídkou zoologické zahrady Friguia. Po prohlídce následuje přesun na folklorní večer spojený s tradiční tuniskou večeří. O program se v průběhu večeře stará africký kmen Zulu, který předvede tradiční kmenové tance s vlastním hudebním doprovodem. Nebude chybět ani šaman či břišní tanečnice.

ZOO FRIGUIA + DELFINÁRIUM - půldenní výlet, cena cca 900Kč

Prohlídka krásné zoologické zahrady o rozloze 36 hektarů s více než 400 druhy zvířat. Součástí této prohlídky je lachtaní a delfíní show.

MEDINA EZZAHRA – celovečerní program s večeří a nápoji, cena cca 1200Kč

Typická tuniská večeře s velkolepým folklorním programem plným fakírů, břišních tanečnic a jezdců na arabském koni. Poté laserová show o historii Tuniska.

CAP BON - celodenní výlet s obědem, cena cca 1000Kč

Po návštěvě tradičních trhů v Nabeulu odjezd do byzantské pevnosti v Kelibii se zbytky punského sídliště. Prohlídka muzea v Kerkouanu, lázní v Korbousu, jeskyní v Haouarii, ochutnávka vína.

KAIROUAN – EL JEM - celodenní výlet s obědem, cena cca 1100Kč

Návštěva svatého města Kairouan: zastávka u Aghlábovských nádrží, prohlídka Velké mešity Oqba ibn Nafaa (o svátcích uzavřeno), procházka Medinou, návštěva dílny na výrobu koberců a mauzolea Sidi Sáhib. Po obědě návštěva římského amfiteátru El Jem se zachovalým římským koloseem z poloviny 3. St. n. l., třetím největším svého druhu v římském světě. Po prohlídce návrat zpět do hotelu .

BALADA NA MOŘI – tříhodinová plavba, cena cca 600Kč

Romantická plavba pirátskou lodí po širém moři se zastávkou na koupání. Možnost chytání ryb. V ceně výletu je zahrnuto malé občerstvení (ovoce, rybičky, sendvič, pečivo) a u některých lodí i osvěžující nealkoholický nápoj.

KARAVANA – tříhodinový výlet, cena cca 600Kč

Projížďka na velbloudech nebo v kočáru taženém oslem v prostředí kaktusové plantáže, olivových stromů a palmových hájů. Zastávka v berberském obydlí s ochutnávkou arabského chleba, domácího mátového čaje a ovoce (kaktusové plody).


Děti ve věku 2 – 12 let sleva 50% (s výjimkou výletu ZOO FRIGUIA + delfinárium – cena cca 600 Kč).

Programy a ceny výletů mohou být dle aktuální situace v místě změněny. Poplatky za vstupy nezahrnuté v ceně se platí vždy na místě a mohou se v průběhu sezóny měnit. Aktuální nabídku fakultativních výletů najdete na informačních nástěnkách CK v prostorách recepce hotelu.


Pokyny jak postupovat:

Výlety objednávejte pouze u vašeho delegáta, který vám vystaví potvrzení s přesným datem a hodinou odjezdu na výlet.
V případě odjezdů na výlety vám zmeškaná strava v hotelu není kompenzována. 

Změna programu a cen jednotlivých výletů vyhrazena. O stornovacích podmínkách se předem informujte.
Reklamace výletů lze uplatnit pouze u delegáta. 

Programy a ceny výletů mohou být dle aktuální situace v místě změněny. 

Poplatky za vstupy nezahrnuté v ceně se platí vždy na místě a mohou se v průběhu sezóny měnit. 

Aktuální nabídku fakultativních výletů najdete na informačních nástěnkách CK v prostorách recepce hotelu.


Vyberte si letovisko:
Hammamet      Monastir      Port el Kantaoui     Sousse

 

Carthage Tunis Tunisia Hannibal Monastir Port El Kantaoui Koloseum El-Jem Kairouan Hammamet Nabeul Djerba Jerba Medina Habíba Bourgua
Kartágo Džerba Eldžem Féničané punské války Římané citadela Kasba Antoniovy lázně muzeum Bardo Silvestr 2015 Tabarka poloostrov Cap Bon Ribat Habib Bourguiba Mahdie Ostrov Djerba Jerba, Džerba Sahel Bizerte Borj Cedria Gammarth Kasserine Sbeitla Matmata Chott El Jerid Tozeur Chébika Tamerza Dougga Sfax