Zpět:   na POBYTOVÉ     na SENIOR 55+    na HLAVNÍ MENU       Kontakt

ITÁLIE - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ KURZY MĚN

 

TERMÁLNÍ

OSTROV ISCHIA 55+

 Neapolský záliv

 24.05.-31.05.2022 (8 / 7)
22.09.-01.10.2022 (10 / 9)

 

>>>>Termíny a ceny ZDE:

LETADLO (8 nebo 10 dnů)

 

Ischia FORIO - Santa Maria del Soccorso

PRO SENIORY 55+ 

Dopřejte si týden plný pohody, poznávání, slunění a koupání v termálních bazénech i v moři. Kromě zajímsvého okruhu ostrovem s ochutnávkou a dobrodružné plavby lodí se zastávkami v jeskyních a romantických zátokách, Vás čekají i pěší túry za zdravím (budete-li chtít). 

Ovane Vás exotika v botanické zahradě Ravino, kde budete obdivovat kaktusy a sukulenty neuvěřitelných rozměrů a krásy a zároveň ochutnáte zázračný elixír mládí. 

Ischia je unikátní ostrov ve Středomoří, který Vám vrátí zdraví a chuť žít.

Vyber letovisko a hotel: / na desítky dalších hotelů se ptejte u nás /

/ šedé nemají platné termíny ale lze je objednat /

Forio

SORISO_Thermae&Res**** letecky

Villa Al Parco**

Park Victoria***

La Scogliera****  55+

Zaro****  55+

Il Gattopardo****  55+

Mediterraneo****

Lord Byron***

Villa Melodie***

Panza

Sant‘ Angelo

Casamicciola

Lacco Ameno

Succhivo

La Ginestra***

Maremonti***

Romantica****

Terme - L´OASI

Castilione****

San Lorenzo****

Casa Nicola** 

Casa Nicola**   60+

 

Ischia FORIO

Forio

Městečko Forio leží na západním pobřeží. Je to známé vinařské centrum. 60% z celkové produkce vína pochází právě z Foria. Je to také městečko kostelů např. kostel Sv. Maria Loreto v centru je fascinující svým barokním stylem a jsou v něm velmi cenné malby. Nejzajímavější a nejznámější je ale kostel Santa Maria del Soccorso, jehož bílý majestátní profil doprovází rybáře při cestě na moře i při jejich návratu. Legenda praví, že ten, kdo bude pozorovat z terasy kostela Soccorso západ slunce a v době, kdy se sluneční paprsky noří do moře a uvidí zelený záblesk, bude mít zcela jistě štěstí. 

Nejznámější a nejvyhledávanější místo ve Foriu jsou však zcela jistě Poseidonovy zahrady.

Ceník MHD  >>>ZDE            Fakultativní výlety

 

Největší středomořské ostrovní lázně:
Ostrov Ischia se nachází v Neapolském zálivu v kouzelné oblasti Kampánie a je obklopen Tyrhénským mořem. Se svou rozlohou 46,33 km² je největší a zároveň i nejkrásnější ostrov celého regionu. Díky svému vulkanickému původu je jeho povrch převážně hornatý, avšak s bohatou vegetací, která mu dává vzhled botanické zahrady.
Svému sopečnému původu vděčí Ischia za poklad v podobě termálních minerálních pramenů, které byly k terapeutickým účelům poprvé využity již v antice a k léčbě mnoha zdravotních neduhů jsou hojně využívány i v současnosti. 
Ischia se pyšní nádhernou přírodou, historickými památkami i čistým mořem s krásnými plážemi a je tak ideálním místem k dovolené plné odpočinku ale i aktivního poznávání. 

Ischia se ve světě proslavila nejen jako destinace plná nádherných pláží a dokonale čistého moře, ale především jako vyhledávané ostrovní lázně. Vulkanický původ ostrova dal vzniknout více jak stovce termálních pramenů, které jsou pro zdejší kraj jedním z největších přírodních bohatství.
To, že místní voda léčí, věděli již obyvatelé dávného starověku. Horké i studené prameny denně pomáhají s léčbou pohybového aparátu, revmatických a gynekologických onemocnění, bronchitidy, astmatu či k léčbě kožních chorob. Zvláštností je pitný pramen Nitrodi, užívaný tedy i vnitřně, obklopený sprchovými lázněmi na kožní problémy. Z pramene se vyrábí i mnoho kosmetických produktů takže si toto "zdraví" můžete i odvézt domů.


Historie
První zmínky o přítomnosti člověka na ostrově se datují až do roku 3 500 př. n. l. Během 7. století př. n. l. ho osídlili Řekové, které později vystřídali Římané. Ti zde poprvé začali využívat bohaté minerální prameny k léčebným účelům. Ischia byla po dlouhou dobu sužována nájezdy saracénů(arabů) a právě z této doby pochází vznik nejvýznamnější historické památky na ostrově – Aragonského hradu
Ten se tyčí na skalnatém ostrůvku a je dominantou severní strany ostrova. První výstavba byla zahájena již v 5. století př. n. l., ale největší rozkvět zažil hrad za vlády aragonské dynastie v 15. století, která mu vtiskla jeho současnou podobu. 

Rozmanitá příroda Ischie
Na ostrově je typické středomořské podnebí, které zajišťuje příjemné klima v každém ročním období. Stabilní teploty velmi prospívají vegetaci, která je zde po celý rok zelená a navíc velmi rozmanitá. Najdeme zde subtropické rostliny, jež na ostrově vytvářejí doslova exotickou atmosféru. Můžete se procházet v hájích citronovníků, pomerančovníků, granátovníků, fíkovníků nebo olivovníků. Stále zelené svahy jsou pokryté divoce kvetoucími oleandry, ibišky a orchidejemi. To vše lze přehlédnout z nevyššího bodu ostrova (789 mnm) Monte Epomeo odkud zahlédnete za dobré viditelnosti ostrovy Ponza, Capri, Procida a Vivara, na pobřeží pak Neapol, Sorrento a mohutný Vesuv.

Gastronomie 
Vyhlášená ischijská kuchyně je velmi chutná a rozmanitá. Tak jako celé středomořské gastronomii jí dominují dary moře a rybářské úlovky. Na jídelníčku tak můžeme najít sardinky, tuňáky, chobotnice, krevety, langusty nebo tresky připravené podle tradičních místních receptů. Oblíbenou a zároveň typickou specialitou, kterou nabízí téměř každá restaurace, je coniglio cacciata – králík na divoko. Vyhledávaná je také tradiční italská pizza. 
Za zmínku rozhodně stojí zdejší vína, neboť na Ischii se nachází mnoho úrodných vinic a to především na úpatí nejvyšší hory Monte Epomeo. Mezi alkoholickými nápoji je velmi oblíbený likér Limoncelo vyráběný z kúry čerstvých citrónů. 

>>>>ZPĚT nahoru

Castello Aragonese Il Fugo - Lacco Ameno Ischia FORIO - Santa Maria del Soccorso

 

hotel Il Gattopardo****                                                                                                                                                doprava  letecky

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Neapol – Praha včetně všech poplatků
7 / 9 nocí ve dvoulůžkovém pokoji ve 4* hotelu Il Gattopardo
polopenzi formou bufetu, večeře servírované včetně vody a vína
transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště včetně plavby trajektem na ostrov Ischia a zpět
garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

nadstandardní delegátská péče zaměřená na potřeby klientů 55+

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
(pokud je vyžadován) RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19
fakultativní výlety – aktuální nabídka a ceny na místě u delegáta
svoz z / na Letiště Václava Havla
povinnou pobytovou taxu (cca 3 EUR/osoba/den), která je splatná na místě v EUR. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání

Na slevy a příplatky aktuální v době Vaší objednávky se informujte v kanceláři.

V rámci hotelu Il Gatopardo 4* naleznete vybavení a servis:
HOTEL
Čtyřhvězdičkový hotel Il Gattopardo je obklopen zelení a leží na západní straně ostrova Ischia, v pěší dostupnosti od malebného centra města Forio (cca 1 km). Nejbližší písečné pláže jsou Cava del Isola (cca 300 m) a pláže Citara, kde najdete také slavný termální park Poseidonovy zahrady (cca 1 km). Zázemí hotelu zahrnuje širokou škálu lázeňských služeb a volnočasových aktivit. Zdejší dovolenkovou atmosféru skvěle dokresluje okolní zeleň, pozemky a vinice, díky kterým hotel pěstuje a v kuchyni využívá jejich vlastní zemědělské produkty.
Pro pohodlí klientů jsou zdarma zajišťovány pravidelné spoje minibusem mezi hotelem a pláží Citara či centrem města Forio.
Zastávka místní autobusové dopravy je vzdálena cca 50 m pod hotelem.
POKOJE
Hotel svým klientům nabízí 2-3 lůžkové pokoje v hlavní budově, nebo přízemních vilkách rozmístěných v zahradě nebo kolem bazénu. Pokoje s výhledem na moře jsou na vyžádání a za poplatek.
Vybavení pokoje:
balkon, nebo terasa
minibar (za poplatek)
TV
koupelna s WC, fén
trezor
telefon
PLÁŽ
Nejbližší pláž Cava dell’Isola je vzdálená od hotelu cca 250-300 m a přístup má po cca 50 schodech. Pláž je veřejná a bez servisu lehátek a slunečníků.
Písečná pláž Citara je od hotelu vzdálená cca 600 m a na konci pláže se nacházejí věhlasné termální parky Poseidonovy zahrady. Je rozdělena na oblast veřejnou bez lehátek a slunečníků a oblast se servisem lehátek a slunečníků k zapůjčení za poplatek. Cena plážového servisu se liší s ohledem na období. Červen a druhá polovina září cca 14 eur za 2 lehátka a 1 slunečník.

Stravování:

polopenze v hotelové restauraci

Upozornění:
Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na chybu publikovaných cen či termínů, závazná pro prodávajícího i kupujícího je pouze cena uvedená na platné smlouvě o zájezdu.

Gattopardo recepcegattopardo_roomgattopardo_garden gattopardo_viewgattopardo_jidelnagattopardo - swimingpool

hotel La Scogliera****                                                                                        doprava  letecky

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Neapol – Praha včetně všech poplatků
7 / 9 nocí ve dvoulůžkovém pokoji ve 4* hotelu La Scogliera *
polopenzi formou bufetové snídaně a servírovaných večeří včetně vody a vína
transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště včetně plavby trajektem na ostrov Ischia a zpět
garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn
* Změna hotelu vyhrazena.

nadstandardní delegátská péče zaměřená na potřeby klientů 55+

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
(pokud je vyžadován) RT-PCR test (cca 1 600 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 450 Kč) na COVID-19
fakultativní výlety – aktuální nabídka a ceny na místě u delegáta
povinnou pobytovou taxu (cca 3 EUR/osoba/den), která je splatná na místě v EUR. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

Nepovinné příplatky:

plná penze dle termínu (viz ceník)

Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání

Na slevy a příplatky aktuální v době Vaší objednávky se informujte v kanceláři.

Poloha:

Čtyřhvězdičkový hotel La Scogliera leží na západní straně ostrova Ischia, v pěší dostupnosti od malebného centra města Forio (cca 1 km). Nejbližší písečné pláže jsou La Chiaia, Lido a pláž San Francesco. Přímo u hotelu lze vstoupit do moře z mola po schůdcích. Hotel disponuje vlastním termálním bazénem a překrásným odpočinkovým atriem s tropickými květinami a neodolatelným výhledem na Středozemní moře.
Transfer z letiště v Neapoli je cca 50 km a cca 1-1,5 hodiny plavby trajektem na ostrov Ischia.
V rámci hotelu La Scogliera 4* naleznete vybavení a servis:

2 lůžkové pokoje
vstupní hala s recepcí
výtah (v hlavní budově s recepcí)
restaurace (v době večeří jsou u mužů vyžadovány dlouhé kalhoty), bar
venkovní bazény: termální bazén s přírodní železitou vodou o teplotě 33° C a bazén se sladkou vodou s lehátky a slunečníky zdarma
vnitřní termální bazén
sluneční terasa s lehátky a slunečníky zdarma
Wi-Fi připojení ve společenských prostorách zdarma

internetový koutek

Vybavení pokoje:
balkon nebo terasa
TV
WC, koupelna (sprcha nebo vana), fén
trezor (za poplatek)
minibar (za poplatek)
telefon
PLÁŽ
Hotel je umístěn mezi dvěma písečnými plážemi Chiaia (cca 300 m) a pláží San Francesco (cca 700 m). V blízkosti se nachází také malá pláž Lido (cca 200 m). Slunečníky a lehátka jsou na těchto plážích dostupné za poplatek. Přímo u hotelu je vstup do moře možný po schůdcích z mola (doporučujeme boty do vody). Molo je přístupné pouze pro hotelové hosty (lehátka za poplatek cca 7 €) a je v provozu od června, za dobrého počasí.
Stravování:

polopenze v hotelové restauraci - možnost příplatku na plnou penzi: dle termínu (viz ceník)

Upozornění:
Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na chybu publikovaných cen či termínů, závazná pro prodávajícího i kupujícího je pouze cena uvedená na platné smlouvě o zájezdu.

>>>>ZPĚT na program

atrium  nálada  pokoj vnitřní bazén  koupelna  bazén

hotel Zaro****                                                                                                                          doprava  letecky

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Neapol – Praha včetně všech poplatků

transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště včetně plavby trajektem na ostrov Ischia a zpět

7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji ve 3* hotelu Costa Citara (změna hotelu vyhrazena)

polopenzi formou bufetové snídaně a servírovaných večeří včetně vody a vína

delegátské služby

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění
pobytovou taxu
vstupné do termálních parků a navštěvovaných objektů

fakultativní výlety (okruh ostrovem, lodní výlety (Capri), výlety na pevninu (Pompeje), vč. průvodce)

Povinné příplatky:

pobytová taxa   cca 2€ /os/noc (hradí se na recepci hotelu v €)

Nepovinné příplatky:

jednolůžkový pokoj 2.990, - Kč

Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání

Na slevy a příplatky aktuální v době Vaší objednávky se informujte v kanceláři.

HOTEL
Čtyřhvězdičkový hotel Zaro je postaven v tradičním italském stylu a nachází se na klidné straně ostrova Ischia přímo v krásné středomořské zahradě plné palem a zeleně. V těsné blízkosti hotelu naleznete písečnou pláž San Francesco. Hotel s příjemnou a klidnou atmosférou nabízí vyžití ve dvou venkovních bazénech. V jeho okolí se navíc nachází i mnohé restaurace, kavárny, minimarket či obchod se suvenýry. Centrum letoviska Forio je vzdáleno přibližně 1,5 kilometru od hotelu, termální lázně Poseidon se od něj nachází přibližně 4 kilometry.
V rámci hotelu Zaro 4* naleznete vybavení a servis:
2 lůžkové pokoje
recepce
restaurace, bar, bar u bazénu
venkovní bazén, termální bazén o teplotě vody cca 30-32° C
terasa s lehátky a slunečníky (zdarma)
Wi-Fi ve společných prostorech (zdarma)
společenská místnost s TV

POKOJE
Hotel svým klientům nabízí 2 lůžkové pokoje, které disponují balkonem či terasou a nabízejí výhled do zahrady, nebo blízkého okolí.
Vybavení pokoje:
balkon nebo terasa
minibar (za poplatek)
TV
koupelna s WC, fén
klimatizace
trezor (zdarma)
telefon
PLÁŽ
Písečná pláž San Francesco se nachází cca 250 metrů od hotelu. Na pláži jsou za poplatek připravena lehátka a slunečníky.
AKTIVITY
tenisové kurty

Stravování:

polopenze v hotelové restauraci - možnost příplatku na plnou penzi: dle termínu (viz ceník)

Doprava:

Transfer z letiště v Neapoli je cca 50 km a cca 1 hodina plavby trajektem na ostrov Ischia. Po celém ostrově je pak   městská doprava poměrně spolehlivá, která má svá specifika daná horským terénem, siestou a italským přístupem. Je to zážitková záležitost jenž by bylo chybou nevyzkoušet. Máme i mnoho vlastních zážitků a rádi Vám je, třeba telefonicky, předáme.

Upozornění:
Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na chybu publikovaných cen či termínů, závazná pro prodávajícího i kupujícího je pouze cena uvedená na platné smlouvě o zájezdu.

>>>>ZPĚT na program

pokoj  bazén  front

Ischia - Forio letecky hotel Il Gattopardo**** hotel La Scogliera**** hotel  Zaro****
Termín  Dnů / nocí

senior 55+ na 1. nebo 2. lůžku / cena za osobu

# Od - do

A221M55

22.09.-01.10.2022 10 / 9 23 990,- 22 990,- 21 990,-

Slevy a příplatky za osobu

jednolůžkový pokoj

na vyžádání na vyžádání na vyžádání

mladší doprovod

stejná cena při ubytování se seniorem stejná cena při ubytování se seniorem stejná cena při ubytování se seniorem

plná penze     květen / září

nelze + 3 990,- / + 5 130,- + 4 550,- / 5 850,-

výhled na moře     květen / září

+ 3 640,- / +4 680,- nelze předem zajistit + 1 330,- / + 1 710,-

Týdenní jízdenkaCeny jízdného ISCHIA 2020: (od 12.6.2017)

Jednorázová jízdenka (zakoupená u řidiče): €2.50
Jednorázová jízdenka: €1.50
Jízdenka platná 100 minut 

      (zakoupená v pokladně, v novinovém stánku či v baru): €1.80
Celodenní jízdenka (platná v době do 24:00): €4,50
Týdenní jízdenka: (platná sedmý den do 24:00) €14,50 (viz obr.)

 

>>>>Zpět nahoru

Fakultativní výlety (aktuální nabídka dle sezóny a naplnění /zájmu klientů/ je u Vašeho delegáta)

OSTROV CAPRI (loď, minibus ) celý den (okružní jízda kolem ostrova Capri lodí)
AMALFITÁNSKÉ POBŘEŽÍ (autobus) celý den
POMPEJE – NEAPOL (autobus - minibus) celý den
EPOMEO/SORGETO (autobus) 1/2 dne - dopoledne
PLAVBA KOLEM OSTROVA ISCHIA (loď) 1/2 dne - dopoledne

AUTOBUSOVÝ OKRUH OSTROVEM (autobus - minibus) 1/2 dne - dopoledne

>>>>ZPĚT nahoru

 

Vyber letovisko a hotel: / na desítky dalších hotelů se ptejte u nás /

/ šedé nemají platné termíny ale lze je objednat /

Forio

SORISO_Thermae&Res**** letecky

Villa Al Parco**

Park Victoria***

La Scogliera****  55+

Zaro****  55+

Il Gattopardo****  55+

Mediterraneo****

Lord Byron***

Villa Melodie***

Panza

Sant‘ Angelo

Casamicciola

Lacco Ameno

Succhivo

La Ginestra***

Maremonti***

Romantica****

Terme - L´OASI

Castilione****

San Lorenzo****

Casa Nicola** 

Casa Nicola**   60+

Zpět:   na POBYTOVÉ     na SENIOR 55+    na HLAVNÍ MENU       Kontakt

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Delfín travel s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Italy Ischia euroweekend Capri Napoli Vesuv Pompeia Herculaneum terme Monte Epomeo Pozzuoli Sofia Loren Santa Maria del Soccorso

Ischia Porto Ischia Ponte Casamicciola Terme, Lacco Ameno Forio Serrara Fontana Barano Sant Angelo Cittara Fungo 

Itálie termály termální bazény minerální koupele welnes service eurovíkend eurovíkendy Neapol Čitara hřib

monatour fischer pinocchio čedok axia prázdninový klub firo tour travelservice invia fede rekrea petra tour mafie čsa cestování zájezdy monatůr hříbek hřib houba campana world travel petra

Iskia Iskija Vezuv Vezuf Pompeje Herkuláneum Pucuoli Sofia Lorenová sopka Monte Epomeo 788 mnm Lako Ameno