Zpět   Kontakt  muzejní noci: DRESDEN  MNICHOV  BERLÍN  BERLÍN(3dny)  BERLÍN_Festival_ světel


MENU KVĚTINY a ZAHRADY    MENU RELAX    MENU UMĚNÍ    MENU TECHNIKA


NĚMECKO - člen EU, člen EMU (měna EURO)

 DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

Velká Muzejní a Galerijní noc 

PŘIPRAVUJEME NA 2017 

 

100 muzeí a galerií za cenu 18 € včetně jízdného

 

TERMÍN:

27.08. – 28.08.2016

 

Cena: 890 Kč

Velká Muzejní a Galerijní noc BERLÍN 2014

Velká Muzejní a Galerijní noc BERLÍN 2014

Berlín - 36. muzejní noc

 

Praha * Lovosice * Ústí nad Labem

 

prohlídka města s průvodcem nebo individuálně

od 18 hodin do 2 hodin 

se koná dlouhá muzejní a galerijní noc


příjezd do Prahy v ranních hodinách


Berlín se stal jedním z nejvýznamnějších měst v Evropě, a to díky velkolepé výstavbě pod vedením předních světových architektů jako je Sir Norman Foster (Reichstag), Renzo Piano (Daimler centrum) a řada dalších. Návštěvníci mohou vyjet až do obrovité skleněné kopule Reichstagu (sídlo německého parlamentu - Bundestag), do níž je volný přístup a nabízí od rána do pozdního večera nádherný výhled do širokého okolí. Druhým cílem turistů je Postupimské náměstí, před válkou pulzující centrum města, poté válečné rumiště a posléze téměř 30 let místo, kudy vedla pověstná “berlínská zeď“. Dnes je vizitkou Berlína. K Postupimskému náměstí, které je ve skutečnosti složené z několika náměstíček pospojovaných luxusními pasážemi a krátkými nákupními ulicemi, přiléhá Kulturforum, na němž už za časů Západního Berlína vyrostly pozoruhodné stavby západoněmecké Filharmonie (architekt Hans Scharoun) a Neue Nationalgalerie (Mies van der Rohe), V nedávných letech přibyla Neue Gemäldegalerie s jedinečnými sbírkami obrazů od 13. do 18. století. 

Právě při tomto zájezdu můžeme navštívit v noci z 29.8. na 30.8. až 100 muzeí a galerií za cenu 18 € včetně jízdného, které je zajištěno speciálními autobusy (www.lange-nacht-der-museen.de). Rovněž můžeme navštívit vernisáže, happeningy, hudební a taneční vystoupení.


36. Velká Muzejní a Galerijní noc 2016 - program zájezdu:

1.den: odjezd dne 27.8. v 06:30 hodin z Prahy, možnosti přistoupit v Lovosicích v 07:30 hodin, dále v Ústí nad Labem v 08:00 hodin: Příjezd do Berlína, prohlídka města s průvodcem nebo individuálně. Klasická i moderní architektura - západní část – bývalý přechod Checkpoint Charlie, Braniborská brána, Postupimské náměstí, Sony centrum, Hauptbahnhof, Evropské centrum, Kurfürstendamm s kostelem a zvonicí, Tiergarten. 

Dále centrum Berlína - Alexanderplatz, televizní věž (365 m), Neptunova kašna, gotický chrám Panny Marie, třída Unter den Linden, budovy Humboldtovy univerzity, katedrála sv. Hedviky, zbrojnice, 
Německá státní opera a další. Od 18:00 hod do 02:00 hod se koná dlouhá muzejní a galerijní noc – v ceně paušální vstupenky jsou vstupy do vybraných muzeí, galerií, kulturních institucí a rovněž tak doprava speciálními autobusy Shuttle Bus a i veřejná doprava ve vnitřním Berlíně. 
2.den: ve 02:30 hodin odjedeme do ČR, kam přijedeme v ranních hodinách.


Cena zahrnuje: dopravu autobusem, služby průvodce, volné vstupy do galerií a muzeí.

Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí, speciální jízdné a vstupy na všechny výstavy 18 € / osoba

Důležitá upozornění: Na tyto jednodenní výlety nejsou zasílány pokyny k odjezdu. 

Sraz účastníků je vždy 20 min. před odjezdem.


Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů

Každý účastník včetně dětí musí mít platný doklad totožnosti (OP/PAS).
(i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)
Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE:
CESTOVNÍ DOKLADY


Zpět   Kontakt  muzejní noci: DRESDEN  MNICHOV  BERLÍN  BERLÍN(3dny)  BERLÍN_Festival_ světel


MENU KVĚTINY a ZAHRADY    MENU RELAX    MENU UMĚNÍ    MENU TECHNIKA


Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento výlet není zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. a proto nemůže být podle tohoto zákona pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

..

exponáty obrazy sochy impresionismus expresionismus naivismus realismus artefakt rámy rámce depozitář neveřejná část výstavy
Muzeum museum muzejní galerijní galerie výstava expozice sexmuzeum vypreparovaná zvířata erotické museum erotiky sexmuseum 
vitríny umělecké předměty preparovaná zvířata výstavní síň katalog výstavy