Zpět na JEDNODENNÍ                                Kontakt                                Zpět na HLAVNÍ MENU

RAKOUSKO  - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ KURZY MĚN

 

Graz

Štýrský Hradec

 20.10.2018

VLAKEM

 

1 796 Kč

Grazer Schloßberg

Graz - Štýrské hlavní město na JV Rakouska, s téměř 1/4 milionem obyvatel. Jeho historická část je zapsána na seznamu UNESCO. Dominantou města je vrch Schlossberg, na kterém od 12. století stával hrad později přebudovaný na pevnost. Pevnost sloužila až do roku 1809 a nikdy nebyla dobyta silou. Zvonová věž - Glockenturm ze 16. století je vysoká 34 metrů, je zde umístěn 3. největší zvon ve Štýrsku. Druhá věž, symbol města s výškou 28 metrů, je pro Graz velmi charakteristická památka. Hodinová věž zde stála již ve 13. století a dnešní vzhled získala ve století 16. při obnově pevnosti na Schlossbergu. Hlavní náměstí - Hauptplatz bylo vždy místem konání trhů a každodenních schůzek místních obyvatel. Najdeme tu radnici, která původně pochází z r.1550. V letech 1803-1807 byla rekonstruována a do konce 

19. stol. se rozrostla do nynějšího vzhledu. Průčelí radnice je ozdobeno čtyřmi sochami. Na náměstí je dále kašna arcivévody Johanna vytvořená roku 1878 jako jeho pomník. Na náměstí si můžeme prohlédnout dále: Zemský dům, zbrojnici, Malovaný dům a mnoho dalších památek. 

Na Schlossberg vede kolejová lanovka, která je po rekonstrukci v r. 2004 vybavena moderními vagóny. 

Pokud máte dobrou kondici je možné vystoupat na Schlossberg po 260 schodech.

Program zájezdu 2018:

1. den: 

Odjezd z Prahy ve 23:50 POZOR den předem!!! Odjezd z Ostravy po 2. hod. ráno, Přerov ve 3 hod. Břeclav ve 4:40 hod. Z Břeclavi pojede skupina společně, s částí jedoucí z Prahy se setkáme ve Vídni na nádraží. Cestou bude zprávou SMS určeno přesné místo srazu. Jinak je také možné v Břeclavi přestoupit ke skupině, jedoucí z Ostravy (oba směry vlaku se v Břeclavi spojují). Ve Vídni přestup, příjezd do Grazu v 10:30 hod., následná prohlídka města. Po 16. hod odjezd, s přestupem ve Vídni, příjezd od Ostravy po 23. hod., příjezd od Prahy ve 23 hod.

 

Cena zahrnuje:

jízdné z Břeclavi do Grazu a zpět, 2x místenka Vídeň-Graz-Vídeň, vedoucího zájezdu

Cena nezahrnuje:

cestovní a zdravotní pojištění, stravu, kapesné a vše co není uvedeno v "cena zahrnuje"

Slevy:

Sleva pro děti do 14 let a pro klienty s vlastními jízdenkami FIP

Na slevy a příplatky aktuální v době Vaší objednávky se informujte v kanceláři.

 

Zpět na JEDNODENNÍ                                Kontakt                                Zpět na HLAVNÍ MENU

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje CK Růžena Halmanová).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Grazer Schloßberg Graz Štýrské hlavní město Rakousko UNESCO Zvonová věž Glockenturm Hauptplatz vlak